Ranking myjek ciśnieniowych

Myjka ciśnieniowa to element wyposażenia wielu gospodarstw domowych. Mycie elewacji, czyszczenie chodnika, tarasu, samochodu, roweru czy urządzeń ogrodowych – w takich przypadkach posiadanie myjki ciśnieniowej okazuje się nieocenionym ułatwieniem. Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Wszystko zależy od tego, do czego będziemy chcieli ją zastosować. W artykule przedstawiamy ranking myjek ciśnieniowych. Na naszej stronie znajdziesz też ranking myjek do okien.

Myjka ciśnieniowa – ranking

Zanim przedstawimy pełny ranking myjek ciśnieniowych, poniżej opiszemy trzy modele, które warte są szczególnej uwagi:

Produkt premium

to myjka ciśnieniowa do profesjonalnych zastosowań, która z powodzeniem może też posłużyć jako myjka do domu czy myjka do samochodu. Doskonale nada się do częstej, długiej i intensywnej pracy. Z pewnością spodoba Ci się jej system pobierania środka chemicznego, który zapobiega przypadkowemu rozlaniu detergentu.

Nasza rekomendacja

to myjka, której parametry dorównują niejednej profesjonalnej myjce ciśnieniowej, ale jej cena jest znacznie niższa. Oprócz wydajnego silnika i wysokiego ciśnienia maksymalnego, na uznanie zasługuje akcesorium w postaci szczotki patio cleaner, która znacznie ułatwi czyszczenie dużych, płaskich powierzchni, takich jak np. taras.

Gratka dla portfela

to tania myjka ciśnieniowa, która zaskakuje swoją jakością i funkcjonalnością. Jej główną zaletą jest wysoka maksymalna temperatura wody, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia mogą być usuwane znacznie szybciej. Z kolei jej niewielka waga czyni z niej wygodną, niezwykle mobilną myjkę ciśnieniową.

Zbliżając się do kolejnej sekcji, w której będziesz mógł poznać nasz ranking myjek ciśnieniowych, poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie najważniejszych parametrów analizowanych modeli:

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Ranking myjek ciśnieniowych

Poniżej przedstawiamy nasz ranking myjek ciśnieniowych, do którego zostały wytypowane myjki o najlepszych proporcjach poziomu jakości w stosunku do ceny.

Kärcher K5 Full Control Home 1.324-503.0

To propozycja z kategorii profesjonalnych myjek ciśnieniowych, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wydajny silnik, chłodzony wodą, umożliwi intensywną pracę bez obawy o jego przegrzanie. Łatwa możliwość regulacji wielkości strumienia wody, zapobiegnie ewentualnemu zniszczeniu czyszczonej powierzchni, oraz ciśnienie maksymalne pozwoli na zmycie nawet przywartych zanieczyszczeń w kilka chwil.

Bosch Aquatak AQT 42-13

To solidny sprzęt, który dobrze sprawdzi się zarówno jako myjka ciśnieniowa do samochodu, jak i myjka do czyszczenia drobniejszych elementów, dzięki regulacji ciśnienia. Została ona przystosowana do łatwego transportu. W zestawie znajdziesz osprzęt przydatny do różnych zadań: uniwersalną dyszę Fan Jet, dyszę rotacyjną do trudnych zabrudzeń oraz pianownicę służącą do aplikacji środka.

Lavor Mistral Plus 120

Ten model to idealna myjka ciśnieniowa do domu. Doskonale sprawdzi się również podczas sprzątania w garażu czy warsztacie, służąc jako myjka do samochodu, roweru czy motocykla. Dzięki niewielkim rozmiarom, małej wadze i wygodnemu uchwytowi, jej przenoszenie nie będzie uciążliwe. Godne pochwały są przede wszystkim systemy oszczędzania pobieranej energii oraz wody.

Lavor STM150

To myjka ciśnieniowa z silnikiem przystosowanych do długiej i intensywnej pracy. Bogaty osprzęt w zestawie czyni ją idealnym narzędziem do mycia pojazdów, urządzeń ogrodowych czy też tarasu (specjalna szczotka patio cleaner do dużych powierzchni płaskich). Wodoodporna obudowa to skuteczna ochrona przed wilgocią, która mogłaby uszkodzić wewnętrzny mechanizm.

EINHELL TC-HP 1334

Jeśli zależy Ci na myjce ciśnieniowej łatwej do mobilnego użytku, ten model, o wadze zaledwie 5 kg, z pewnością Cię zainteresuje. W dość atrakcyjnej cenie zyskujesz możliwość nabycia myjki, której parametry techniczne być może nie są tak dobre jak u droższych modeli, ale z pewnością wystarczające do wykorzystania tego sprzętu raz na jakiś czas jako myjka ciśnieniowa do domu.

MAKITA HW101

To model, który doskonale sprawdzi się jako myjka ciśnieniowa do domu czy myjka do samochodu. Dzięki wyższej maksymalnej temperaturze wody, w porównaniu ze wszystkimi przedstawionymi w rankingu modelami, większe zabrudzenia staną się łatwiejsze do wyczyszczenia. Stanowi to rekompensatę dla stosunkowo małej mocy silnika i wartości ciśnienia maksymalnego. Użytkownicy tego sprzętu są mile zaskoczeni jego możliwościami, które wydają się przewyższać jego półkę cenową.

Mamy nadzieję, że nasz ranking myjek ciśnieniowych choć trochę nakierunkował Cię na wybór najlepszej myjki dla Twoich potrzeb. Jeśli nie, być może pomoże Ci w tym zamieszczony poniżej krótki poradnik. Pamiętaj też, że przy poszukiwaniach najlepszej myjki ciśnieniowej warto wpisać w wyszukiwarkę takie hasła jak „test myjek ciśnieniowych” albo „myjka ciśnieniowa ranking najlepszych”.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Dobra myjka ciśnieniowa to myjka charakteryzująca się odpowiednimi wartościami różnych parametrów. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Tak jak w przypadku odkurzaczy, warto zwrócić uwagę na szczegóły.

Jeśli wybierzesz już myjkę ciśnieniową, której parametry odpowiadają Twoim potrzebom, warto wpisać w wyszukiwarkę hasło „myjka ciśnieniowa opinie” z dodaniem nazwy wybranego modelu, aby poznać ocenę użytkowników w zakresie wygody użytkowania i awaryjności urządzenia.

Myjki ciśnieniowe – rodzaje

Myjki ciśnieniowe zasadniczo można podzielić na dwa rodzaje, wymagające nieco odmiennych parametrów urządzenia:

Myjki ciśnieniowe z podgrzewaniem wody – jak wybrać?

Myjka ciśnieniowa z podgrzewaniem wody to przydatny sprzęt, jeśli zdarza Ci się mieć potrzebę usunięcia trudnych zabrudzeń, np. zaschniętego brudu. Wyższa temperatura wody sprzyja szybszemu i efektywniejszemu czyszczeniu. Myjka ciśnieniowa z podgrzewaniem wody wydaje się koniecznością jeśli zamierzasz czyścić np. chodnik lub taras. Na rynku dostępne są myjki ciśnieniowe oferujące podgrzewanie wody w zakresie 40-60°C. Warto wybrać myjkę z jak najwyższą temperaturą maksymalną.