REJS GDYNIA – VISBY – FAROSUND

Rejs bałtycki stażowo turystyczny

Gdynia – Visby – Farosund – Gdynia

24 – 28.05

Rejs

Zapraszamy na rejs po Bałtyku z Gdyni do Visby z przejściem cieśniny Faro Sund pomiędzy Gotlandem a wyspą Faro. Rejs skończymy oczywiście w Gdyni. Organizowany przez nas rejs po Bałtyku ma charakter stażowo turystyczny, co oznacza, że udział w nim mogą wziąć wszyscy. Zarówno osoby, które będą chciały potraktować rejs jedynie jako okazję by  odpocząć i podziwiać  nasze piękne Morze Bałtyckie oraz odwiedzić  wspaniałą średniowieczną miejscowość na wyspie Gotland, jak i Ci którym zależy na zdobyciu stażu morskiego i podniesieniu swoich żeglarskich kwalifikacji. Dla nich przewidzieliśmy możliwość samodzielnego manewrowania jachtem, prowadzenia nawigacji, zgłaszania wejść do portów itp. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem doświadczonego kapitana.

Jacht

Na rejs popłyniemy nowoczesnym jachtem Bavaria 33. Jest to  dwukabinowa, doskonale wyposażona jednostka. Każda z kabin mieści dwie osoby. Na jej pokładzie znajdziecie kingston czyli toaletę, kambuz – żeglarska kuchnię z pełnym zapleczem, radio, GPS, kompas, koło sterowe, rolfok.

FARO

Kapitan

Skipperem jachtu będzie bardzo doświadczony kapitan, będący jednocześnie instruktorem żeglarstwa o bogatym doświadczeniu morskim i dydaktycznym.

 

Odwiedzane porty

W trakcie rejsu odwiedzimy Visby. Hanzeatycka miejscowość na zachodnim wybrzeżu  szwedzkiej wyspy Gotland. Uroczy kurort z licznymi zabytkami i ciekawą zabudową. Od 1995 r.  Visby znajduje się na liście UNESCO. W mieście zachowało się ponad 200 średniowiecznych budynków z kamienia, ruiny 23 kościołów i katedra. Centrum otacza dobrze zachowany średniowieczny mur obronny o długości ok. 3,5 km i wysokości 11 metrów z ponad 50 wieżami.

FARO2

Harmonogram rejsu

Spotykamy się w dniu rozpoczęcia rejsu w siedzibie naszej szkoły Al. Jana Pawła II 5 w Gdyni. budynek CWM parter (wejście do strony mariny) o godzinie 11.15. Tu odbędzie się odprawa nawigacyjna w trakcie której zapoznamy się z akwenem, portami, ostrzeżeniami nawigacyjnymi, prognozą pogody itp. Ok. 12.00 udamy się na jacht gdzie rozlokujemy swoje rzeczy. Następnie wybierzemy przedstawicieli załogi, którzy zbiorą kasę rejsową i wraz z kapitanem, udadzą się na zakupy (udostępniamy nasz samochód). Po ich powrocie odbędzie się odprawa bezpieczeństwa w trakcie której zapoznamy się ze środkami asekuracyjnymi, przeciwpożarowymi, ratunkowymi, systemami wyzwania pomocy itp. Następnie poznamy obsługę i budową jachtu oraz podzielimy się na wachty. Ok. godz. 15.00 planowane jest wypłyniecie z Gdyni. W Visby będziemy wieczorem dnia następnego czyli 25.04. Tu będzie czas na odpoczynek i zwiedzanie. Z Visby wypłyniemy 26.05  wieczorem, tak aby do Faro Sundu dopłynąć w nocy. Przejście tego przesmyku w nocy dostarcza wielu emocji i jest doskonałą szkołą nawigacji. Planowany powrót do Gdynia 28.05 godz. 12.00. Tu jeszcze sprzątnie jachtu i odbiór opinii.

 

Uwaga.

Istniej możliwość późniejszego wypłynięcia zależnie od  możliwości dojazdu członków załogi.

 

 

Co należy zabrać ze sobą na rejs bałtycki

 • Śpiwór
 • Odzież żeglarska przeciwdeszczowa i spodnie (nie musi być profesjonalny sztormiak)
 • Latarka albo czołówka
 • Buty na miękkiej podeszwie
 • Bielizna termiczna
 • Polar
 • Może się przydać czapka i rękawiczki (choć mrozów nie przewidujemy)
 • Dużo dobrego humoru

 

Jak się zapisać na rejs po Baltyku

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W odpowiedzi otrzymacie potwierdzenie dostępności miejsca. Następnie należy wpłacić na nasze konto, którego numer znajduje tutaj, zadatku w wysokości minimum 30% wartości rejsu (może tez być od razu całość kwoty) i przesłać potwierdzenie wpłaty na naszego maila biuro@4winds.pl. Na przelewie proszę podać rodzaj rejsu i jego datę.  Po dokonaniu wpłaty i przesłaniu potwierdzenia zostaniecie zapisani do załogi i otrzymacie potwierdzenie. Pozostała należność prosimy wpłacić na nasze konto do dnia wypłynięcia lub uregulować gotówką w naszym biurze w dniu spotkania. Wystawiamy faktury vat. Polecamy też zapoznać się z naszym regulaminem.

 

Koszt rejsu 990 pln + opłaty portowe, jedzenie, paliwo (ok 250 pln od osoby)

Cena obejmuje:

 • Skippera
 • Jacht
 • Ubezpieczenie NNW

 

 

W razie pytań dzwońcie lub mailujcie. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

 

Uwaga. Zastrzegamy sobie prawo zmiany trasy zależnie od warunków atmosferycznych, ostrzeżeń nawigacyjnych i innych czynników zewnętrznych.