Rejsy weekendowe po Bałtyku

Rejsy weekendowe ZATOKA GDAŃSKA


zdjęcie 222


Rejsy weekendowe to doskonała okazja spotkania z żeglarstwem morskim przygotowana dla tych wszystkich, którzy nie dysponują nadmiarem czasu i swoją żeglarską pasję mogą realizować jedynie w weekendy. To także możliwość zasmakowania morza przez osoby, które nieco obawiają się udziału w dłuższym rejsie „na pierwszy raz”

Rejsy weekendowe to również możliwość zdobycia morskiego doświadczenia, podpatrzenia pracy „zawodowych” kapitanów a. dla tych, którzy dotychczas pływali jedynie na śródlądziu szansa na wzbogacenie swego doświadczenia o niezapomniane przygody na tej „słonej”.
Udział w rejsach weekendowych proponujemy szczególnie żeglarzom, którzy przygotowują się do egzaminu na patent jachtowego sternika morskiego i brakuje im kilku godzinek stażu. W jego trakcie można zdobyć opinię z rejsu na około 40 godzin.
Na rejsy weekendowe zapraszamy także wszystkich tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoja przygodę z morzem i żeglarstwem lub po prostu chcą odpocząć od rutyny dnia codziennego. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia.


Rejsy weekendowe rozpoczynamy w każdy piątek o godzinie 11.30 i kończymy w każdą niedzielę ok. 15.00.
Przed rejsem spotykamy się w siedzibie naszej szkoły, gdzie najpierw odbywa się odprawa nawigacyjna, zapoznanie z akwenem, prognozą pogody i oczywiście z załogą i kapitanem. Prosimy o punktualne przybycie. Następnie udajemy się na jacht. Na nim w trakcie odprawy bezpieczeństwa zapoznacie się ze środkami ratunkowymi, asekuracyjnymi, metodami wzywania pomocy i innymi ważnymi elementami związanymi z bezpieczeństwem. Poznajemy także jacht. Jego budowę i obsługę. Wypływamy ok.13.30
Wypływamy z Gdyni i tu wracamy. Zawijamy do Helu, Gdańska, Górek Zach., Jastarni, Władysławowa (zależnie od warunków atmosferycznych). Dla grup zorganizowanych możliwość rozpoczęcia i zakończenia rejsu w dowolnym porcie Zatoki Gdańskiej.
Jeżeli ktoś nie może przybyć na 11.30 może dołączyć do rejsu niemal w dowolnym momencie. W trakcie rezerwacji ustalamy port i godzinę wejścia na jacht. Również godzinę powrotu możemy dowolnie modyfikować zależnie od potrzeb załogantów. Jeżeli zaistnieje taka konieczność można także zejść z jachtu w dowolnym porcie.


Nadchodzące rejsy – lista

Cena rejsu to tylko 550 zł.

Obejmuje:

  • opłaty portowe
  • opłaty paliwowe
  • ubezpieczenie
  • jacht
  • skippera

Koszty dodatkowe – składka na kasę jachtową ( zakup jedzenia ), około 150 zł. Zwracana po rejsie w razie nie wykorzystania całej kwoty.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Aby wziąć udział w rejsie weekendowym, wystarczy zarezerwować miejsce przy pomocy naszego formularza zgłoszeniowego. W odpowiedzi otrzymacie informacje o tym, czy w danym terminie są wolne miejsca.
Następnie prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 30% wartości rejsu i przesłanie potwierdzenia wpłaty na naszego maila biuro@4winds.pl. Dane do przelewu znajdziecie na naszej stronie w zakładce kontakt. Po jego otrzymaniu prześlemy potwierdzenie rezerwacji. Pozostałą należność prosimy przesłać na nasze konto lub uregulować w biurze gotówką najpóźniej w dniu rozpoczęcia rejsu..
W trakcie rejsu możliwe jest zdobycie certyfikatu Qualified Crew ISSA. Koszt certyfikatu – 250 PLN (razem z egzaminem i wystawieniem dokumentu). Egzamin przeprowadza osoba prowadząca rejs.
Na rejs należy ze sobą zabrać śpiwór, latarkę, odzież adekwatną do pogody. Nie wymagamy żadnego specjalistycznego wyposażenia ani wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego.


Rejsy weekendowe po Bałtyku z 4WINDS to niesamowita przygoda .
Zapraszamy również do obejrzenia naszej galerii.


W razie pytań lub wątpliwośœci prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.