Bieżnia treningowa opinie

Bieżnia treningowa opinie – interesujący temat dla każdego.

Niezwykle ważnym aspektem dzisiejszego życia jest aktywność fizyczna. Często większą część dnia spędzamy w pozycji siedzącej, nie mając możliwości zażycia wystarczającej ilości ruchu. Znakomitym rozwiązaniem dla zdrowotności jest zakup bieżni treningowej – szczególnie podczas jesienno-zimowej aury za oknem, która nie zawsze nastraja do joggingu.

Jeżeli tylko przestrzeń mieszkalna na to pozwala, inwestycja w elektryczną bieżnię bez wątpienia zda egzamin. W domowym zaciszu, pokonać można kilometrowe trasy w międzyczasie zerkając na ulubiony serial. Aby ułatwić zakupowe wybory, przygotowaliśmy zestawienie bieżni treningowych.

Produkt premium

Bieżnia Urbogym V720S to wybór dla wprawionych biegaczy. Imponujące możliwości urządzenia pozwalają na szeroką gamę treningów przy ulubionej muzyce.

Nasza rekomendacja

Dobra bieżnia w rozsądnej cenie. Propozycja dla osób regularnie trenujących, dla których istotny jest komfort zarówno treningu jak i przechowywania urządzenia.

Gratka dla portfela

Idealna propozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem. Parametry są satysfakcjonujące na początek, a bieżnia jest niezwykle kompaktowa.

Podczas wyboru bieżni elektrycznej do domu, w pierwszej kolejności warto spojrzeć na jej podstawowe parametry. Znając swoje gabaryty i możliwości treningowe, pierwszej weryfikacji można z łatwością dokonać na podstawie bazowych danych technicznych urządzenia, czyli jego udźwigu i maksymalnej prędkości.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Te dwa podstawowe parametry powinny stanowić wyjściowy podpunkt do dalszej analizy urządzeń. Obecnie na rynku dostępne są bieżnie dla profesjonalistów i początkujących. Istnieją modele, które w pełni można zsynchronizować z urządzeniem mobilnym i inne, które pozwolą na symulację biegu pod górkę. Dokonując wyboru zwróć uwagę na swoje potrzeby – jak bardzo istotna jest dla ciebie muzyka, a jak bardzo amortyzacja?

Urbogym V720S

Bieżnia V720S to wybór dla profesjonalistów. Wygodny, antypoślizgowy pas biegowy, o szerokości 48 centymetrów pozwala na komfortowy trening w domowych warunkach. Ta bieżnia elektryczna wyposażona jest w kompleksowy zakres pracy programów oraz urządzeń pomiarowych. Urządzenie wyposażone jest w ekran LCD, który informuje biegacza o czasie, prędkości, dystansie, spalonych kaloriach i dzięki sensorom dotykowym też o pulsie. Dość imponująca jest możliwość automatycznej regulacji kąta nachylenia pasa biegowego w trakcie użytkowania, w zakresie od 0 do 15. Niewątpliwą zaletą bieżni Urbogym V720S jest jej amortyzacja w 8 punktowym systemie, który realnie redukuje obciążenia stawów. Wygodę użytkowania podnosi możliwość podłączenia, dzięki czemu podczas treningu rozkoszować można się ulubioną muzyką w głośnikach lub dzięki wejściu AUX – na słuchawkach, nie przeszkadzając przy tym innym domownikom. W podstawowym zakresie parametrów – bieżnia ma udźwig 150 kilogramów, a maksymalna możliwa do osiągnięcia prędkość to 20km/h. Urządzenie składa się i rozkłada w kilkanaście sekund, można je transportować na kółkach.

Urbogym V520

Popularny model bieżni Urbogym V520 to propozycja dla regularnych biegaczy. Posiada wygodny pas biegowy o szerokości 42 centymetrów, co sprawia, że jest nieco bardziej kompaktowa niż poprzedniczka. Urządzenie pracuje cicho, ale jeżeli trening przy dynamicznej muzyce jest tym ulubionym, do bieżni bez problemu podłączyć można USB lub telefon dzięki złączu AUX. Kąt nachylenia pasa treningowego można zmieniać w 3 stopniowej skali, niestety trzeba to robić manualnie – ustawić przed ćwiczeniami lub przerwać je celem modyfikacji nachylenia terenu, które możliwe jest o maksymalnie 15%. Urbogym V520 ma dobrą amortyzację. Maksymalny udźwig bieżni to 130 kilogramów, a najwyższa możliwa do osiągnięcia prędkość to 17 km/h. Wyświetlacz jest dość czytelny, informuje o podstawowych danych dotyczących treningu, w tym wyświetla pomiar pulsu.

Kinetic 2700

Bieżnia Kinetic 2700 to idealna propozycja dla początkujących biegaczy. Spełnia ona swoją podstawową funkcję, ale nie stanowi dużej inwestycji. Urządzenie jest łatwe w składaniu i rozkładaniu, a dzięki kompaktowym rozmiarom jego przechowywanie również nie stanowi problemy. Bieżnia posiada wyświetlacz LCD, na którym w trakcie treningu pojawiają się informacje dotyczące przebytego dystansu, prędkości, spalonych kalorii i wysokości pulsu. Pas biegowy jest dość wąski, jednak dzięki temu bieżnia nadaje się również do mniejszych przestrzeni. Maksymalna prędkość jaką można rozwinąć podczas biegu to 10km/h. Ta bieżnia nie jest tak kompleksowa jak poprzednie propozycje, tym razem o muzykę trzeba zadbać samodzielnie – urządzenie nie posiada ani głośników, ani wejścia na słuchawki. Treningi można realizować wedle 12 różnych programów – wszystkie w trybie biegania po płaskim terenie, brak jest możliwości zmiany kąta nachylania. Maksymalny udźwig to 120kg.

Zipro Pacto Iconsole+ Bluetooth (5221)

Bieżnia Zipro Pacto Iconsole to urządzenie na miarę XXI wieku. To co najbardziej wyróżnia ją na tle konkurencji to możliwość synchronizacji z aplikacja mobilną iConsole+, dzięki czemu obsługa bieżni możliwa jest z poziomu smartphona. Taka mobilna integracja z urządzeniem pozwala na skorzystanie z szerokiego pakietu dodatkowych programów treningowych – poza podstawowymi 12, które już same w sobie stanowią atrakcyjną propozycję. Duży ekran, w trakcie treningu informuje o przebytym dystansie, wysokości pulsu i osiąganej prędkości. Ta jednak niestety w swym maksymalnym punkcie wynosi jedynie 12 km/h – osobom biegającym szybciej może to doskwierać. Maksymalny udźwig urządzenia to 130kg. Zipro również nie zapomina o muzyce, bieżnia wyposażona jest w głośnik, wejście USB i AUX. Urządzenie jest bardzo kompaktowe, przyjemnie się składa i jest łatwe w transporcie na 4 kółkach. Bieżnia ma dobrą amortyzację, ale niestety brakuje w niej możliwości zmiany kąta nachylenia.

HMS BE4545

Bieżnia elektryczna HMS BE4545 to znakomity wybór dla intensywnie trenujących. Największą zaletą bieżni są jej amortyzatory, które skutecznie redukują obciążenia stawów i zapewniają duży komfort biegu. Urządzenie jest niewielkie i kompaktowe – idealne do mieszkania. Ta bieżnia również jest w bliskim kontakcie z urządzeniami mobilnymi, dzięki Bluetooth z łatwością połączysz ja ze swoim smartphonem lub tabletem – jednocześnie zyskując dostęp do zdalnego sterowania bieżnią i wyboru dodatkowych programów treningowych w aplikacji HK-Treadmill. Sceptyków namawiamy do skorzystania z tego dodatku, ponieważ bieżnia sama w sobie ma wgrane jedynie 2 programy – co na tle konkurencji nie wypada atrakcyjnie. Producent zadbał jednak o detal i wyposażył urządzenie w specjalny stojak na telefon w sąsiedztwie wyświetlacza. Bieżnia jest bardzo bezpieczna, w przypadku upadku specjalny klucz zabezpieczający wyłączy urządzenie. Maksymalna prędkość jaką można rozwinąć na bieżni HMS BE4545 to 14 km/h a maksymalny udźwig wynosi 110 kilogramów. Niestety bieżnia nie posiada regulacji kąta nachylenia.

Jak ćwiczyć na bieżni elektrycznej?

Przeniesienie się do domowej siłowni wiąże się przede wszystkim z tym, że w okolicy ciężko będzie wypatrzeć trenera personalnego, który doradzi nam co robić. Ćwiczenia w domu wymagają konsekwencji i determinacji – sam zakup urządzenia niestety nie wystarczy. Przed sumiennymi treningami, należy postawić pierwsze kroki na domowej bieżni elektrycznej.

Najlepiej zacząć jest od 10 minutowego spaceru o prędkości 4km/h – przyjemny spacer przy miłym, krótkim podcaście będzie idealnym rozpoczęciem relacji z nowym urządzeniem. A przygoda z bieżnią może być naprawdę interesująca i długa. Należy pamiętać, że sam trening to tylko jeden z podpunktów odpowiedniego dbania o swoje zdrowie. Przed każdym treningiem powinno się zadbać o wartości odżywcze dostarczane do organizmu – nie ćwicz z pustym żołądkiem. Jest to kuszące, szczególnie rano, jeżeli wręcz w pidżamie można wskoczyć na trening przed pracą.

Jaką bieżnię elektryczną wybrać?

Wybór bieżni elektrycznej powinien być świadomy i zorientowany na faktyczne potrzeby. Zakup podobnego urządzenia to inwestycja na dłuższy okres więc warto również pomyśleć o swoich celach związanych z treningami. To, że dziś jesteś początkującym biegaczem nie znaczy, że za kilka miesięcy nie będą ci bliskie maratony. Grunt to rzetelna samoanaliza. Jeżeli masz silne postanowienie biegania i wiesz, że ta forma aktywności daje ci największe spełnienie i pozytywnie wpływa na zdrowe – zakup bieżni elektrycznej do domu będzie dobrym wyborem.

Spokojnie można sięgnąć po urządzenia ze średniej półki – robiąc to należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Po pierwsze udźwig – tu szczególnie dla osób posiadających większą masę ciała, sprawa wydawać się może prozaiczna, ale różnice w maksymalnej wadze użytkownik sięgają 60 kilogramów – można się zatem przejechać, dosłownie i w przenośni. Po drugie prędkość – jeżeli lubisz szybki bieg, zwróć szczególną uwagę na to jaką prędkość maksymalną można rozwinąć na bieżni – różnie są spore. Ważnym aspektem jest amortyzacja – zdecydowanie odradzamy bieżnie bez amortyzowanego pasa biegowego, rzadko, ale wciąż się zdarzają.

Poza dodatkami takimi jak głośniki czy możliwość połączenia z telefonem – które to funkcjonalności zdecydowanie nie należą do najistotniejszych funkcji bieżni – warto zerknąć na to czy wybrana bieżnia jest składana. A jeżeli jest to do jakich wymiarów, to bardzo istotne w kontekście przechowywania urządzenia – nie każdy bowiem może wygospodarować 24 godzinne miejsce pobytu bieżni – szczególnie przed telewizorem!