Blender kielichowy ranking

Blender wysokoobrotowy – Twój sojusznik w zrównoważonej diecie

Blender kielichowy ranking. Smoothies i koktajle owocowe idealne nadają się na zdrową przekąskę, lekki posiłek lub deser. Korzystanie zimą z bogactwa zamrożonych owoców i warzyw również korzystnie wpływa na zdrowie. Jak je przygotować, jeśli nie w blenderze? Koktajle takie, są bogate w błonnik i składniki odżywcze. Owoce i warzywa, które wkładasz do miksera zawierają błonnik, bardzo ważny element diety. To on utrzymuje prawidłowe działanie układu trawiennego, usuwając toksyny z organizmu.

Nasza rekomendacja – blendery kielichowe

Aby oszczędzić Twój czas przygotowaliśmy nasze rekomendacje. Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi na pytanie tanio, funkcjonalnie czy Premium poniżej są trzy urządzenia, jakie polecamy. W dalszej części tekstu znajdziesz krótszą statystykę, oraz szerszy opis rekomendowanych urządzeń.

Produkt premium

Mocny i wydajny towarzysz kuchennych wypraw.

Nasza rekomendacja

Rewolucja w kuchni.

Gratka dla portfela

Blender personalny na początek przygody.

Blendery

Blendery kielichowe, zwane tak ze względu na kształt pojemnika, to urządzenia mogące szybko tworzyć koktajle lub soki z całych warzyw i owoców bezpośrednio w kielichu. Taki kształt wymusza ruch masy ku ostrzu. Są szybkie i wydajne, i nie ma wiele dodatkowych elementów do zmywania po pracy. Idealny dla tych z nas, którzy mają mało czasu, ale dbają o zdrowie. Urządzenia te zostały pierwotnie zaprojektowane wyłącznie do rozdrabniania, ale dzięki dodaniu różnych rodzajów pojemników, lepiej zaprojektowanej konstrukcji ostrza, oraz automatycznym ustawieniom i programom, bardziej zaawansowane blendery są teraz bardzo wszechstronne. Mimo, że wciąż są małe i stosunkowo niedrogie, można ich używać do przecierania, ubijania, siekania, kruszenia lub mieszania w trakcie domowego gotowania. Ta wszechstronność sprawiła, że blendery mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Poniżej umieściliśmy informacje pozwalające porównać każdy model ze sobą, a szerszy opis znajdziecie w dalszej części tekstu.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Jak wybrać najlepszy blender kielichowy?

Jeśli szukasz nowego blendera, musisz upewnić się, że dobrze wydasz pieniądze. Nie wszyscy są zainteresowani wydaniem setek złotych na jedno urządzenie kuchenne, które będzie nieodpowiednie. Oczywiście, zanim je uruchomisz, warto pomyśleć o funkcjach i akcesoriach, których potrzebujesz. Dobry mikser powinien przetworzyć nawet twarde mrożone owoce i lód, bez wpływu na silnik. Powinien także tworzyć wir, który wciąga jedzenie z góry, co daje gładki produkt końcowy. Upewnij się, że kielich jest wysokiej jakości, a inne akcesoria, mogące ułatwić miksowanie, są dostępne dla danego modelu.

Mikser do koktajli STALGAST 482155

Profesjonalny blender barmański przeznaczony do szybkiego przygotowywania posiłków lub deserów. Dwie prędkości pozwalają dobrać moc odpowiednio do aktualnych potrzeb. Wytrzymały kielich z poliwęglanu, oraz nóż ze stali nierdzewnej, zapewnią dobre rezultaty przy szybkim przygotowaniu drinków, koktajli czy napojów. Dobrze radzi sobie z kruszeniem lodu, a miarka pozwala na precyzyjne dozowanie składników.

Mikser kielichowy BOSCH VITAMAXX MMBV625M

Mikser posiada duży kielich wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które wygląda jak szkło, a obudowa zrobiona jest z wysokiej jakości aluminium. Zaawansowany program automatyczny rozpoznaje, kiedy koktajl jest gotowy i zatrzymuje pracę urządzenia. Funkcja próżni pozwala odessać powietrze z pojemnika, a dzięki temu możesz przechowywać każdy napój czy jedzenie dłużej. W zestawie otrzymasz dwa pojemniki do przechowywania o pojemności 1,5 i 0,75 l oraz butelkę 0,6l. Miksowanie w próżni ma przewagę nad tradycyjnymi sposobami przygotowywania koktajli, gdyż nie następują w nich tak szybko procesy utleniania. Przygotowane napoje zachowują swój naturalny kolor, oraz wysoką zawartość witaminy C. Blendowanie odbywa się za pomocą noża ze stali nierdzewnej o sześciu ostrzach. Po skończonej pracy łatwo wyczyścisz blender korzystając z funkcji czyszczenia kielicha, poszczególne elementy można myć w zmywarce, a ostrza są demontowalne i łatwo je umyjesz pod bieżącą wodą. Dodatkowym prezentem jest książka z przepisami na koktajle, smoothie i inne.

Mini blender do smoothie ESPERANZA SPORTY EKM015B - najtańszy

Nasza rekomendacja dla najtańszego produktu. Mimo niewielkich rozmiarów, bez trudu zmiksuje owoce i warzywa, aby przygotować pyszne smoothie. W zestawie otrzymasz dwa bidony, które po napełnieniu łatwo zabierzesz ze sobą. Mikser wyposażony jest w gumowe podstawki, które zapobiegają przemieszczaniu się w trakcie pracy. Do rozdrabniania używane są ostrza ze stali nierdzewnej.

Mocny blender KITCHENAID ARTISAN POWER PLUS 5KSB8270 - produkt Premium

Nasza rekomendacja dla produktu Premium. Mikser o jakości urządzeń profesjonalnych. Mocny silnik i wytrzymała obudowa z odlewanego metalu zapewniają stabilność nawet na najwyższych obrotach. Nóż ze stali nierdzewnej łatwo zmieli zamrożone owoce, orzechy czy nieprzetworzone warzywa. Programy automatyczne do smoothies, soków, oraz zup ułatwiają przygotowanie pełnowartościowego jedzenia. Kielich jest wyposażony w otwór, oraz miarkę ułatwiającą odmierzanie i dozowanie składników. Unikalną funkcją tego modelu jest możliwość podgrzewania kielicha w trakcie pracy, co umożliwia przygotowanie np. zupy i zaserwowanie jej na ciepło. Funkcja czyszczenia ułatwia utrzymanie czystości po pracy, a kielich jest przystosowany do mycia w zmywarce.

Blender próżniowy NUTRIBULLET MULTIFRESH DELIMANO – nasza rekomendacja

Ostatnia rekomendacja to również blender próżniowy. Zdecydowanie polecamy tę metodę przygotowywania posiłków ze świeżych warzyw i owoców ze względu na zachowanie większej ilości witaminy A, C, i E niż w przypadku zwykłego blendowania. Wielofunkcyjne urządzenie, które z łatwością zastąpi kilka innych w Twojej kuchni. Ostrze ze stali nierdzewnej pokryte tytanem zmieli lód, nasiona czy orzechy bez problemu, a przygotowane smoothies będą wyjątkowo kremowe. Jednostka próżniowa pozwala nie tylko miksować w warunkach próżni, ale także może być wykorzystana jako oddzielne urządzenie do pakowania żywności w worki próżniowe, co więcej działa niezależnie na baterie i nie trzeba uruchamiać samego blendera by to zrobić. Bardzo wygodna jest funkcja blendowania z podgrzewaniem aż do 70°C. Możesz z łatwością przygotować ciepłą, pożywną zupę dla całej rodziny. Takie rozwiązanie docenią w szczególności rodzice niemowląt.

Funkcje, jakie należy rozważyć kupując blender do koktajli

Blendery są bardzo rozpowszechnione. Wśród urządzeń dostępnych na rynku znajdziesz różne funkcje, które czynią poszczególne modele użytecznymi. Jeśli planujesz robić koktajle codziennie, będziesz chciał trzymać blender na blacie, więc wysokość, rozmiar i wygląd będą istotne. Poniżej opisaliśmy inne istotne cechy.

Pojemność i waga

Kielichy różnią się wielkością. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią. Jeśli masz mało miejsca do przechowywania, dobrym pomysłem może być wybór kompaktowego blendera osobistego (jednoporcjowego). Jeśli jednak lubisz przygotowywać posiłki z wyprzedzeniem lub często gotujesz dla rodziny lub przyjaciół, dobrym pomysłem jest wybór większego kielicha. Sprawdź też czy w zestawie nie ma innych kielichów czy pojemników rozszerzających zastosowanie blendera, oraz czy można je dokupić, w razie, gdy ulegną zniszczeniu lub po prostu będziesz potrzebował ich więcej.

Moc

Ogólnie rzecz ujmując, im więcej mocy, tym lepiej. Prosta, ale mocna maszyna może być niekiedy najlepszym rozwiązaniem. Będziesz mógł siekać twarde produkty, takie jak orzechy czy kruszyć lód. Blendery można też stosować do innych zadań, takich jak mielenie mięsa i przypraw czy wytwarzanie masła orzechowego. Moc 300-600 watów wystarcza do typowej pracy blendera, takiej jak przygotowywanie koktajli mlecznych i miksowanie smoothie. Wysokowydajne urządzenia dysponują mocą powyżej 1200 W.

Kontrola prędkości

Możliwość uruchomienia miksera z małą prędkością i stopniowe jej zwiększanie powoduje mniejsze obciążenie silnika. Opcja zmniejszenia prędkości z wysokiej do bardzo niskiej pozwala dodawać pod koniec mieszania składniki, których nie chcesz mocno rozdrabniać. Szukaj mikserów z 3 do 10 stopniami prędkości. Mniej niż 3, nie dają wystarczającej kontroli przy bardziej skomplikowanych kompozycjach, a więcej niż 10 nie jest niezbędne. Konieczna jest jednak możliwość pracy pulsacyjnej. Pozwala ona rozdrabniać twarde owoce i warzywa. Jest ważna, jeśli planujesz robić mrożone napoje, sorbety czy granity. Lód jest kruszony bez konieczności wymieszania go przed ponownym uruchomieniem silnika. Niektóre modele mają specjalną funkcję kruszenia lodu, która dba o prawidłowe jego rozdrobnienie i wymieszanie.

Wybór ostrzy

Zastanów się co będziesz blendować, ponieważ do miksowania, siekania lub mielenia używane są różne noże. Większość mikserów jest dostarczana tylko z jednym zespołem ostrzy, upewnij się więc, że może zrobić to, czego potrzebujesz. Poszukaj modelu z ostrzami i elementami ruchomymi ze stali nierdzewnej, ponieważ tworzywa sztuczne szybko się zużywają. Gniazdo napędowe powinno być łatwe do zdjęcia, ponieważ, jeśli coś zablokuje obracanie się ostrzy, można szybko je odblokować. Chroni to silnik przed przegrzaniem.

Czyszczenie

Aby ułatwić codzienne używanie, sprawdź, czy kielichy, pokrywki i gniazda ostrzy można myć w zmywarce.

Czas na owocowo-warzywną fiestę!

Niezależnie od tego, czy będziesz wykorzystywał blender do soków, lodu, smoothie czy koktajli, Twój organizm na pewno doceni każdą porcję składników odżywczych dostarczonych w ten sposób. Świeże owoce i warzywa, nabiał czy orzechy zawsze korzystnie wpłyną na stan twojego zdrowia, a teraz możesz przygotować to w kilka chwil.