Ranking Depilatorów

Rynkowa oferta depilatorów jest bardzo bogata, pojawiają modele z funkcjami kontroli nacisku czy systemem masażu. Przyjrzyjmy się, czy mnożenie dodatkowych atrakcji podczas depilacji jest warte twojej uwagi i swojej ceny.

Poniżej znajdziesz ranking depilatorów o dwóch typach działania pęsetowym i dyskowym. Poznaj wybrane modele dostępne na rynku i wybierz odpowiedni dla siebie.

Rekomendacje

Produkt premium

Innowacyjny depilator z wyjątkowo ruchomą głowica to szerokiej powierzchni. To urządzenie do nie tylko do depilacji, ale kompleksowej pielęgnacji ciała.

Nasza rekomendacja

Niezawodny depilator z systemem masującym, który użyjesz pod wodą. Posiada czujnik nacisku, który redukuje podrażnienia skóry.

Gratka dla portfela

Prosty i tani depilator, który spełnia swoje najważniejsze zadanie. Mały, dobrze leży w dłoni i posiada dwie intensywności depilacji.

W poniższym zestawieniu znajdziesz wyszczególnienie najważniejszych parametrów i elementów wyposażenia zestawów, na które należy zwrócić uwagę podejmując decyzje o zakupie depilatora.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Skrupulatnie przyjrzeliśmy się ofercie rynkowej i wybraliśmy 6 depilatorów, na które warto zwrócić uwagę. Po analizie swoich potrzeb, możesz skonfrontować je z poniższym zestawieniem, które porządkuje funkcjonalności depilatorów w trakcie depilacji.

BRAUN SILK-EPIL SES9100 3D - depilator dla wymagających więcej

Depilator BRAUN SILK-EPIL SES9100 3D to nowe na rynku urządzenie z wyższej kategorii cenowej. Nic jednak dziwnego, bowiem, ten depilator jest fantastyczną odpowiedzią na potrzeby wymagających kobiet. Co wyróżnia ten depilator pęsetowy to w pełni ruchoma głowica, która sprawia, że precyzyjnie usuniesz włosy z najtrudniej dostępnych miejsc. Co więcej głowica jest o 40% szersza, dzięki czemu bardziej efektywna.

Pęsety są bardzo precyzyjne, dokładnie usuwają nawet najmniejsze włoski. Interesującym dodatkiem, jest technologia SensoSmart, która dzięki specjalnym czujnikom zapewnia odpowiednią siłę nacisku, co z kolei bezpośrednio przekłada się na mniejsze podrażnienia skóry.

Zestaw BRAUN SILK-EPIL SES9100 3D poza standardowym depilatorem i nakładkami do golenia posiada również głowice do oczyszczania twarzy, dzięki którym dokonasz delikatnego, ale głębokiego peelingu. Co zaskakuje, mimo wysokiej ceny Braun nie wyposażył tego modelu w system masowania. Spokojnie jednak wydepilujesz nogi pod wodą, z kolei jest niewątpliwym atutem.

BRAUN SILK-EPIL 9 9561 WET&DRY - wielka moc jednego pociągnięcia

Kolejna propozycja od firmy Braun, model BRAUN SILK-EPIL 9 9561 WET&DRY to dobry depilator w atrakcyjnej cenie. Urządzenie, podobnie jak omawiany wyżej SILK-EPIL SES9100 posiada większą głowicę, która sprawia, że za jednym pociągnięciem usuniesz znacznie więcej włosów niż w przypadku standardowego urządzenia. Głowica jest ruchoma, co podnosi komfort zabiegu depilacji, nie są to jednak takie zakresy jak w przypadku propozycji premium. Ten depilator pęsetowy posiada lampkę Smartlight, która podświetla pielęgnowany obszar, ujawniając nawet najdrobniejsze włoski.

Ten depilator Brauna, w standardzie posiada system masujący, który dzięki aktywnym pulsacyjnym wibracjom zmniejsza ból podczas zabiegu, którego spokojnie dokonasz również podczas kąpieli. Niewątpliwym atutem zestawu jest bogata paleta akcesoriów i nakładek do depilacji. Depilator nie posiada dodatków peelingujących, jednak z łatwością zamienisz go w golarkę.

PHILIPS HP6420/00

Depilator PHILIPS HP6420/00 to prosty depilator dyskowy, który dobrze spełnia swoją funkcję. Nie posiada żadnych dodatkowych akcesoriów, ciężko jednak byłoby je zawrzeć w tak atrakcyjnej cenie. Jest to depilator dyskowy, który dość precyzyjnie usuwa włosy, dzięki dużej ilości punktów chwytania.

W zestawie znajduje się mała szczoteczka do czyszczenia, jednak mimo te jest to depilator systemowy (działa bezpośrednio podłączony do prądu) swobodnie umyjesz go pod bieżącą wodą. Pod żadnym pozorem nie mocz go podczas pracy. To skutecznym mały depilator, którego ergonomiczny kształt zapewnia wygodną obsługę.

PHILIPS SATINELLE ADVANCED BRE640/00 - depilator do użytku na sucho i mokro

Propozycja od Philipsa wyróżnia się na tle innych modeli zakrzywionym uchwytem, który ułatwia manewrowanie podczas depilacji. Głowica jest szeroka, co, jak w przypadku wyżej omawianych modeli Braun SILK-EPIL maksymalizuje zakres usuwania włosów podczas jednego pociągnięcia. Jest to przyjemny aspekt, który próbuje zrekompensować ruchomą głowicę.

To depilator ceramicznymi dyskami, które precyzyjnie przylegają do skóry, a zamontowana lampka pozwala na lokalizację najmniejszego owłosienia. Urządzenia możesz używać zarówno na sucho i na mokro. Komfort depilacji dodatkowo podwyższa system masujący, a ciekawym dodatkiem jest system napinania skóry, który redukuje ból. Z tym depilatorem w zestawie otrzymasz aż 8 akcesoriów, głowice do golenia delikatnych miejsc oraz szereg nakładek do pielęgnacji twarzy.

REMINGTON EP7035 - prostota i dobre rezultaty

Model EP7035 od firmy Remington to efektywny depilator w atrakcyjnej cenie. Głowica tego depilatora jest nieruchoma, jednak system 40 pęset przy wsparciu nakładki dopasowującej się do powierzchni ciała, znakomicie radzi sobie z usuwaniem nawet bardzo małych włosów.

Niewątpliwą wada urządzenia, jest brak zasilania akumulatorowego i brak możliwości użytkowania podczas mycia. Jednak tak jak w przypadku urządzenia PHILIPS HP6420/00 to depilator, który umyjesz po wodą. Jak na tą klasę urządzeń, zestaw zawiera bogaty wachlarz nakładek do golenia, depilacji i peelingu stóp.

Panasonic ES-ED92RP503 - depilator i golarka w jednym

Urządzenie Panasonic ES-ED92RP503 to depilator, który z łatwością zamienisz w funkcjonalną golarkę. To model bezprzewodowy, który zapewnia komfort użytkowania. Dużą zaletą urządzenia, jest fakt, że swobodnie użyjesz go pod wodą. Ten depilator pęsetowy działa precyzyjnie w swym podstawowym przeznaczeniu, Philips jednak rozszerzył ofertę pielęgnacyjną i do zestawu dodał nasadkę złuszczającą oraz specjalny pilnik do stóp

Depilator niestety nie posiada ruchomej głowicy. Komfort depilacji zdecydowanie wzmaga lampka, dzięki której zlokalizujesz niedostępne gołym okiem włoski. Zestaw zawiera trymer, którym wydepilujesz również brwi. W tej klasie depilatorów, można byłoby się spodziewać czujnika docisku, niestety w tym modelu Philipsa go nie doświadczysz.

Czym się kierować wybierając depilator?

Wybór depilatora to dość indywidualna sprawa. Często poza walorami praktycznymi ważne są również te estetyczne, nic dziwnego stają się one bowiem elementem pielęgnacyjnego rytuału. Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie depilatora, przede wszystkim zwróć uwagę na jego zasilanie. Wybierając urządzenie z zasilaniem systemowym jest się ograniczonym długością kabla. Zdecydowanie bardziej komfortowe są depilatory akumulatorowe lub te na baterie. Coraz więcej producentów w swej ofercie posiada depilatory, które można użytkować podczas kąpieli – to zdecydowanie warta uwagi cecha, ponieważ depilacja pod przyjemną ciepłą wodą zmienia jej dotychczasową definicję. Świadomość tego, że wyrywanie włosów nie jest niczym komfortowym dla skóry, sprawia, że ciekawym rozwiązaniem są depilatory wzbogacone o system masażu i kontroli docisku. Dla niektórych istotnym punktem mogą być również nakładki w zestawie z depilatorem, jednak nie stanowią one esencji urządzenia, dlatego ich istotę pozostawiamy do indywidualnej oceny.

Jaki depilator wybrać, czyli dyski czy pęsety?

Depilatory omawiane w zestawieniu dzielą się na te dyskowe i pęsetowe. Wybór depilatora dyskowego zalecany jest przede wszystkim do gęstych i mocnych włosów, obracające się głowice mają wiele punktów, w których jednocześnie łapią włosy. Dla osób z wrażliwą skórą zalecamy wybór dysków ceramicznych takich np. w modelu PHILIPS SATINELLE ADVANCED BRE640/00. Depilatory pęsetowe zdecydowanie lepiej sprawdzą się podczas usuwania rzadszych
i słabszych włosów. Należy zwrócić uwagę, że ilość pęset wpływa na szybkość depilacji, jednak im jest ich więcej zwiększa się ryzyko podrażnień. Zalecamy zatem wybór urządzeń z łagodzącą nakładką, coraz częściej dodawaną
w standardzie. Niezależnie od typu depilatora, należy liczyć się z tym, że podczas zabiegu skóra zawsze narażona jest na nieprzyjemne doświadczenia, warto pamiętać o jej pielęgnacji po każdej depilacji.

Producenci dwoją się i troją, aby sprostać rynkowym wymaganiom. Po analizie oferty dobrych depilatorów, zdecydowanym zwycięzcą ogłaszamy BRAUN SILK-EPIL 9 9561 WET&DRY. To urządzenie, które w rozsądnej cenie oferuje podstawową komfortową depilację, ale ponadto zgrabnie komponuje niemal wszystkie udogodnienia jakie można sobie wyobrazić w przypadku depilatora.