Ranking fotelików samochodowych

Dziecko to ważny członek naszej rodziny i nieodłączny uczestnik rodzinnych podróży. Aby było bezpieczne, musimy wyposażyć nasz samochód w solidny i wygodny dla dziecka fotelik samochodowy. Jaki fotelik dziecięcy wybrać? W artykule przedstawiamy najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci.

Fotelik dziecięcy – ranking wstępny

Zapraszając do zapoznania się z następną sekcją zatytułowaną „Fotelik samochodowy ranking”, już teraz przedstawiamy poniżej skrócony ranking fotelików samochodowych, zawierający topowe modele, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. A jeśli interesuje Cię też zakup wózka dziecięcego, zapraszamy do rankingu w innym naszym artykule.

Produkt premium

ten model możemy zaliczyć do górnej półki jakościowej przede wszystkim ze względu na jego system wysuwanych osłon bocznych LSP, który znacząco zwiększa bezpieczeństwo podczas kolizji, aż 8-stopniową regulację zagłówka
i wyposażenie w budkę przeciwsłoneczną z filtrem UVP50.

Nasza rekomendacja

to nosidełko samochodowe, które w atrakcyjnej cenie oferuje nam wiele zabezpieczeń i wygodę użytkowania. Godny pochwały jest m.in. system Side Protection ochraniający przed zderzeniami bocznymi czy wytrzymałe tworzywo HDPE. Ciężko
w tej cenie o fotelik 0-13, któremu przyznano aż 4 gwiazdki w testach ADAC, a ten model właśnie do takich należy.

Gratka dla portfela

ten niewątpliwie tani fotelik dziecięcy zaskakuje swoją funkcjonalnością. Możesz łatwo przekształcić go w fotelik typu booster. Podstawki na butelkę umożliwią utrzymanie porządku w samochodzie,
a mała waga fotelika ułatwi jego przenoszenie z auta do auta. Warto też pamiętać, że ten fotelik 9-36 kg może posłużyć naszemu dziecku nawet przez 11 lat.

Zanim przedstawimy pełny ranking fotelików samochodowych 2020, niżej udostępniamy wykaz omówionych modeli wraz z ich najważniejszymi parametrami.

Tabela porównawcza produktów

Maxi-Cosi Cabriofix

Cybex Aton 5

Nania Beone SP

Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus

Graco Junior Maxi Sport Luxe

Caretero Diablo Xl Plus

Babysafe Husky Black

Spis treści

Fotelik samochodowy – ranking

Jeśli chcemy przejrzeć najlepsze foteliki samochodowe, warto wpisać w wyszukiwarkę takie hasło jak „fotelik samochodowy opinie” lub „ranking fotelików samochodowych 2020”, aby poznać modele polecane przez użytkowników. Przede wszystkim warto jednak przeanalizować nasz ranking fotelików samochodowych, który podzieliliśmy na 2 kategorie: nosidełka samochodowe i ranking fotelików 0-13.

Nosidełka samochodowe – ranking

Fotelik 0-13 kg może jednocześnie stanowić wygodne nosidełko samochodowe, które umożliwi przeniesienie dziecka z samochodu do domu lub do wózka, bez konieczności budzenia go i wypinania z fotelika. Poniżej przedstawiamy najlepsze foteliki 0-13 kg.

Maxi-Cosi Cabriofix

To fotelik 0-13 kg produkowany przez sprawdzoną firmę, która swoje produkty sprzedaje w aż 80 krajach na świecie.
Z pewnością zainteresuje on rodziców, którzy cenią sobie łatwość przenoszenia dziecka z samochodu do domu, bez konieczności wypinania go z fotelika. Fotelik ten został także wyposażony w bezpieczną metodę mocowania – system ISOFIX.

Cybex Aton 5

To fotelik 0-13 kg, który świetnie nadaje się do przewożenia dzieci już od pierwszych dni ich życia. Będzie dobrym wyborem także dla wcześniaków, gdyż posiada specjalną wkładkę wypłycającą, która pomaga przyjąć pozycję chroniącą kręgosłup. Fotelik nastawiony jest na bezpieczeństwo, wygodę użytkowania i dostosowanie do potrzeb delikatnego ciała maluszka.

Nania Beone SP

To fotelik 0-13 kg dedykowany rodzicom, dla których ważne jest bezpieczeństwo niemowlaka lub dziecka do około 1,5 roku życia. Specjalny system Side Protection, który chroni przed negatywnymi skutkami zderzeń bocznych oraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa niewątpliwie wpływają na ochronę malucha, co potwierdzają przyznane temu fotelikowi 4 gwiazdki
w testach ADAC.

Foteliki dla dzieci – ranking

Zamiast zastanawiać się jaki fotelik dla 3 latka lub fotelik dla 4 latka kupić, lepiej zainwestować w fotelik do samochodu, który posłuży dziecku znacznie dłużej. Niżej prezentujemy najlepsze foteliki 9-36 kg.

Britax & Romer Evolva 1-2-3 Plus

Jeśli poszukujesz fotelika dla dziecka w wieku od 9 miesięcy do 12 lat, który będzie wygodny na dalekie podróże, warto przyjrzeć się temu modelowi. Został on wyposażony w specjalne półki, które mogą być wykorzystane przez dziecko na położenie butelki czy też zabawki. Wygodę zapewnia dziecku również możliwość regulacji nachylenia oparcia.

Graco Junior Maxi Sport Luxe

Jeśli poszukujesz fotelika, który sprawdzi się zarówno jako fotelik dla 3 latka jak i dla dziecka w wieku 12 lat, a do tego będzie umożliwiał przekształcenie w fotelik typu booster, ta propozycja jest warta Twojej uwagi. Gdy dziecko osiągnie odpowiedni wzrost, możesz zdemontować górną część fotelika i zrobić z niego wygodne siedzisko dla dziecka do samochodu. Opis podobnych rozwiązań znajdziesz w naszym rankingu wózków dziecięcych.

Caretero Diablo Xl Plus

To fotelik 9-36 kg o solidnej konstrukcji i regulacjach umożliwiających przyjęcie przez dziecko wygodnej pozycji na czas podróży. Jest on również nastawiony na bezpieczeństwo. Pasy bezpieczeństwa, podobnie jak w droższych modelach, również są tutaj 5-punktowe, a dodatkowo z wewnętrznej strony pokryte zostały antypoślizgową powłoką.

Babysafe Husky Black

Ten fotelik 9-36 kg to doskonała propozycja dla rodziców poszukujących fotelika samochodowego, który będzie dało się swobodnie dostosować do rosnącego dziecka w wieku od 9 miesiąca do 12 roku życia. Wszystko to za sprawą wyposażenia go w regulowane siedzisko dla dziecka do samochodu, którego szerokość i głębokość można modyfikować za pomocą wkładki.

Duża różnorodność dostępnych na rynku fotelików samochodowych często wcale nie ułatwia wyboru najodpowiedniejszego. Poniżej zamieściliśmy pytania wraz z odpowiedziami, które pomogą jeszcze raz zebrać najważniejsze informacje i wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka.

W innym naszym artykule znajdziesz porady dotyczące zakupu wózka dziecięcego.

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Jaki fotelik dziecięcy wybrać?

Wybierając fotelik dla dziecka do samochodu zwróć uwagę na:

Fotelik dla niemowlaka – jaki wybrać?

Jaki fotelik samochodowy dla niemowlaka kupić? Przede wszystkim powinien być on wyposażony w:

Jaki fotelik samochodowy dla noworodka?

Fotelik dla noworodka zawsze montowany jest tyłem do kierunku jazdy. Wynika to z tego, iż w momencie zderzenia, głowa dziecka usytułowanego przodem do kierunku jazdy jest z dużą siłą wyrzucana do przodu. W skutek takiego usytuowania, miękki szkielet noworodka mógłby doznać poważnego urazu, dlatego bezpieczniej jest, gdy noworodek i niemowlak podróżuje tyłem do kierunku jazdy. Na rynku możemy napotkać także fotelik samochodowy obrotowy. Posiadając fotelik obrotowy, mamy możliwość obracania dziecka o 360° bez konieczności odpinania jego pasów.

Fotelik dla noworodka powinien być wyposażony w specjalną wkładkę redukcyjną (wkładkę wypłycającą), która umożliwi dziecku przyjęcie płaskiej pozycji, wygodnej dla rozwijającego się kręgosłupa i zapobiegającej napięciu mięśniowemu. Tym bardziej powinien być w nią wyposażony fotelik samochodowy dla wcześniaka.

Fotelik samochodowy przepisy

Do jakiego wzrostu fotelik dla dziecka jest konieczny? W myśl nowych przepisów, dzieci o wzroście mniejszym niż 150 cm są zmuszone do korzystania z fotelika, nawet do czasu osiągnięcia pełnoletności, oprócz kilku wyjątków, o których dowiesz się więcej wpisując w wyszukiwarkę hasło „od jakiego wzrostu bez fotelika 2020”. Wcześniej granicą był wiek 12 lat.

Fotelik dla dziecka ISOFIX – co to?

Fotelik z ISOFIX to przede wszystkim łatwość montażu i większe bezpieczeństwo. Foteliki ISOFIX to modele montowane do specjalnych zaczepów, które posiada samochód. W przypadku pojazdów starszej generacji, możliwe jest dokupienie listwy ISOFIX, która umożliwi montaż. Foteliki samochodowe ISOFIX mocowane są bezpośrednio do nadwozia, co służy zwiększeniu bezpieczeństwa.

ADAC foteliki dla dzieci

Testy ADAC 2020 to testy zderzeniowe, którym poddawane są foteliki dziecięce. Przeglądając testy ADAC 2020 foteliki, które uzyskały w nim 4 lub 5 gwiazdek, możesz uznać za najbezpieczniejsze. Poziom bezpieczeństwa maleje wraz z obniżeniem ilości przyznanych gwiazdek.