Glukometry ranking

Glukometry ranking. W naszym społeczeństwie rośnie liczba osób, które zmagają się z cukrzycą. Jest to choroba charakteryzująca się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Należy jednak pamiętać, że z cukrzycą można prowadzić normalne życie. Podczas choroby kluczowa jest kontrola poziomu glukozy we krwi. Służy do tego glukomierz – urządzenie do pomiaru cukru.

Jesteś diabetykiem i szukasz odpowiedniego aparatu? W poniższym rankingu przedstawiliśmy różne rodzaje glukometrów – ten standardowy oraz glukometr bezinwazyjny. Wybierz najlepszy dla siebie!

Rekomendacja

Produkt premium

Jest to urządzenie, które składa się z sensora oraz czytnika. Aby dokonać pomiaru wystarczy zbliżyć czytnik do sensora. Zapomnij o igłach i paskach!

Nasza rekomendacja

Jest to glukometr o bardzo dobrej jakości, łatwy w obsłudze z wieloma niezbędnymi funkcjami. Idealny dla każdego wymagającego diabetyka.

Gratka dla portfela

Najtańszy aparat do mierzenia cukru w naszym rankingu. Niczym nie odstaje od pozostałych rozwiązań. Wyróżnia go przede wszystkim duża pamięć.

Aby wybrać najlepszy glukometr należy zwrócić uwagę na pewne cechy, które posiada to urządzenie. W poniższej tabeli porównawczej zawarliśmy kluczowe parametry.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Nowoczesny glukometr bez kłucia Abbott System FreeStyle Libre 2 sensory + czytnik

Jest to aparat do mierzenia cukru bez nakłuwania opuszka palca. Jak to możliwe? Przekonajmy się.

Free Style Libre to innowacyjny system do kontrolowania poziomu cukru we krwi. Jest to bezinwazyjny glukometr, który składa się z sensora oraz czytnika. Sensor to niewielkich rozmiarów, dyskretny, wodoodporny czujnik, który należy umieścić na tylnej stronie ramienia. Większość użytkowników twierdzi, że aplikacja wprowadzanego tuż pod skórę cienkiego i jałowego włókna jest bezbolesna. Sensor należy wymienić po 2 tygodniach. Natomiast czytnik jest lekki i kompaktowy. Wykresy są zrozumiałe i wzbogacone o krótkie podsumowanie historii stężeń glukozy. Wynik możesz odczytać również w nocy, ponieważ czytnik Free Style Libre został wyposażony w kolorowy dotykowy i podświetlany wyświetlacz. Czytnik skanuje nawet przez ubranie (4mm). Aby wykonać badanie należy zbliżyć czytnik do zaaplikowanego sensora i odczytać poziom cukru. Co więcej sensor automatycznie mierzy i zapisuje poziom cukru. To, co musisz zrobić, to raz na 8 godzin przyłożyć czytnik do sensora i odczytać poziom cukru, jaki kształtował się przez całą dobę, nawet w nocy. Konsumenci potwierdzają skuteczność oraz dokładność pomiaru. Jest to glukometr cena, którego może zaskoczyć.

Dokładny i wielofunkcyjny Accu Chek Active

Glukometr Accu Chek Active to bardzo dokładne urządzenie o niewielkich rozmiarach, które posiada ciekawy design oraz wszystkie niezbędne funkcje. Ten aparat do mierzenia cukru wyposażony został w specjalny sygnalizator, który wykryje niewystarczającą ilość krwi naniesioną na test paskowy. Co więcej, za pomocą kabla micro USB możesz przenieść dane z glukometru do komputera. Wystarczy, że na swoim komputerze zainstalujesz oprogramowanie Accu-Chek SmartPix Software. Rozwiązanie to pomoże śledzić zmiany zachodzące w Twoim ciele. Na tym urządzeniu masz możliwość oznaczenia wyników przed i po posiłku. Aparat wyłącza się samoczynnie po 30 – 90 sekundach w zależności od wykonywanej operacji. Dodatkowo jest w stanie zapamiętać 500 odczytów i pozwala obliczyć średnie wartości w ciągu ostatnich 7, 14 lub 30 dni. Glukometr jest łatwy w obsłudze za pomocą jedynie dwóch przycisków. Zestaw zawiera oprócz glukometru, nakłuwacz, 2 bębenki z 6 lancetami, 10 testów paskowych, poręczne etui oraz instrukcja obsługi. Użytkownicy wysoko oceniają ten model. Cenią sobie szczególnie łatwość w obsłudze (za pomocą jedynie dwóch przycisków) oraz jego poręczność. Jedyną wadą tego urządzenia może być konieczność pobrania dużej ilości krwi 1-2 mikrolitrów, aby otrzymać poprawny wynik.

Tani i trwały PMT Vivachek Ino

PMT Vivachek Ino to najtańsze urządzenie w naszym zestawieniu. Jest to funkcjonalne urządzenie, które posiada szereg atutów. Po pierwsze, nie wymaga kodowania – możesz wykonać pierwszy pomiar zaraz po uruchomieniu. Po drugie, duży wyświetlacz czytelnie prezentujący wyniki badania. Po trzecie, aparat może zapamiętać aż 900 pomiarów z dokładanym czasem badania. Po czwarte, wielkość próbki krwi do dokonania pomiaru to 0,5 mikrolitra ­– to najmniejsza wartość wśród wymienionych przez nas glukometrów. Urządzenie charakteryzuje się elektromechanicznym czujnikiem biologicznym, opcją oznaczania posiłków oraz automatycznym zasysaniem próbki krwi. Dodatkowo, masz możliwość przesłania wyników na komputer dzięki wbudowanemu USB. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w alarm, który powiadomi Cię o niepoprawnym wyniku w przypadku hipoglikemii czy ketonów. Glukometr wyłączy się po 2 minutach bezczynności. Urządzenie wyposażone zostało w automatyczny wyrzutnik zużytego paska testowego. Zdecydowanie podwyższa standardy higieniczne podczas pomiaru na przykład podczas pomiaru wykonywanego drugiej osobie. Ten niewielki glukometr to pozycja dla osób, które szukają dobrego oraz taniego produktu.

iHealth BG5 – KIT

Jest to nowoczesny zestaw dla diabetyków, który składa się z bezprzewodowego, elektronicznego glukometru, 10 pasków, nakłuwacza oraz 10 igieł. Urządzenie można ładować kablem USB. iHealth BG5 – KIT może pochwalić się dużym i czytelnym wyświetlaczem. Aparat został wyposażony w specjalny system, dzięki czemu możesz kontrolować poziom cukru na ekranie smartfona. Aplikacja Gluco-Smart pozwala sprawdzać oraz kontrolować poziom glukozy we krwi na ekranie telefonu lub tabletu. Posiada również funkcje liczenia i skanowania kodów QR na paskach. Pamięć urządzenia pozwala na zapamiętanie 500 pomiarów. Ten glukometr zyskał przychylność młodych osób chorujących na cukrzyce.

Evercare Genius

Glukometr Evercare Genius to aparat wykorzystujący nowoczesną technologię pomiarową a liczne funkcje zapewniają wygodę stosowania. Glukometr wyposażony został w podświetlany port testowy, dzięki czemu z łatwością dokonasz pomiaru nawet w słabym świetle. Dzięki wbudowanemu portowi USB podłączysz glukometr do komputera i prześlesz dane. Co więcej aparat ten może przesyłać listę wyników do chmury internetowej, pozwala ci to zapisywać i przeglądać wyniki glukozy on-line. Urządzenia posiada czujnik minimalnej objętości krwi. Po włożeniu paska urządzenie automatycznie go koduje, a po użyciu automatycznie wyrzuca. Glukometr wyłącza się automatycznie po 3 minutach.

Accu-Chek Performa Nano

Accu-Chek Performa Nano to bezprzewodowy, nowoczesny glukometr polecany przez wielu cukrzyków. Pomimo niewielkich rozmiarów, jego ogromną zaletą jest duży i podświetlany wyświetlacz, z którego bezproblemowo można odczytać wynik. Zatem jest to spore udogodnienie dla osób starszych, które mają problemy ze wzrokiem. Do badania nie musisz użyć dużej ilości krwi, wystarczy 0,6 mikrolitra. Glukometr posiada znakowanie pomiarów glikemii przed- i po posiłkowej. Dodatkową funkcją jest przypomnienie o konieczności wykonania testu po upływie 1-2 godzin od momentu oznaczenia pomiaru przed posiłkiem. Port podczerwieni umożliwia przesłanie wyników do komputera, co może okazać się bardzo przydatne podczas konsultacji lekarskiej.

Bayer Contour Plus

Bayer Contour Plus wyprodukowany przez firmę Ascensia Diabetes Care to nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie, którego zaletą jest to, iż może być używany przez dwie niezależne osoby. Bayer Contour PLUS wzbogacony jest o wiele przydatnych funkcji. Na przykład sip-in sampling – technika, która dotyczy automatycznego pobierania odpowiedniej ilości krwi. Co więcej, wyposażony jest w technologie Multi Pulse i system Contour Plus. Pierwsza technologia pozwala na wykonanie siedmiokrotnego badania na tej samej próbce krwi, natomiast drugi system podnosi dokładność badania. Dodatkowo mamy dwa poziomy obsługi: podstawowy i zaawansowany. Urządzenie zapamiętuje 480 wyników i potrzebuje 0,6 mikrolitra krwi do wykonania badania. Niektórzy konsumenci uskarżają się na to, iż glukometr ten zawyża wyniki.

Benecheck Plus 3w1

Benecheck Plus 3w1 to urządzenie wielofunkcyjne do pomiaru nie tylko glukozy, ale także to także aparat do mierzenia cholesterolu oraz kwasu moczowego. Zatem możesz go używać przy kłopotach z układem trawiennym czy z nerkami. Glukometr ten jest wygodny w użyciu dzięki swojemu niewielkiemu i ergonomicznemu rozmiarowi. Urządzenie nie wymaga dużej ilości krwi. Jeśli chodzi o pamięć jest to 460 wyników, z czego 360 dla glukozy, 50 pomiarów dla kwasu moczowego oraz 50 dla cholesterolu. Model wykorzystuje technologię elektrochemiczną jest proste w obsłudze. W zestawie, oprócz urządzenia, znajdują się paski do pomiaru trzech parametrów (5 sztuk dla cholesterolu i po 10 dla dwóch pozostałych, nakłuwacz, lancety, etui oraz instrukcja obsługi. Wadą tego aparatu jest niestety dość szeroki zakres błędu, wynoszący do 20%.

Jaki glukometr kupić? Glukometry ranking

Przy wyborze najlepszego glukometru musimy zwrócić uwagę na jakość i dokładność pomiaru. To najważniejszy parametr. Kolejnym czynnikiem, którym powinniśmy się zainteresować to, jaka wielkość próbki krwi jest potrzebna do badania. Większość urządzeń używa około 1 mikrolitra krwi. Należy też spojrzeć na rozmiary urządzenia, tak abyś mógł wszędzie zabrać go ze sobą i w razie czego wykonać badanie glukometrem. Połączenie z komputerem lub pamięć urządzenia też mogą okazać się przydatne.

Paski do glukometru cena

Generalnie koszt glukometru plasuje się w okolicach 100 zł. Glukometr cena, którego przekracza 100 zł to taki, który posiada wiele udogodnień i dodatkowych funkcji. Paski do glukometru to podstawowe wyposażenie każdego takiego urządzenia. Oczywiście na rynku można znaleźć glukometr bezpaskowy cena pasków wacha się w zależności od rodzaju urządzenia. Paski bez refundacji to koszt poniżej złotówki za jedną sztukę.