Ranking Hulajnóg Elektrycznych

Zapraszamy na nasz artykuł – hulajnogi elektryczne ranking.

W dużych miastach już nikogo nie dziwi widok biznesmena w garniturze jadącego na hulajnodze elektrycznej do pracy. To trend, który zaczyna dominować zarówno ze względów praktycznych jak i ekologicznych. W ekspresowym tempie powstały wypożyczalnie hulajnóg miejskich. Jeżeli z nich korzystasz, to zapewne wiesz, że nie ma gwarancji ani ich sprawności ani dostępności.

Przyjrzeliśmy się ofercie hulajnóg elektrycznych dla dorosłych. Na dobry początek trzy warte uwagi sprzęty,
w naszych ulubionych kategoriach.

Rekomendacje

Produkt premium

Hulajnoga o dużej mocy i imponujących zasięgach. To inwestycja warta swojej ceny, Xiaomi dowodzi, że bez wątpienie zna się na elektrycznym przemieszczaniu.

Nasza rekomendacja

Optymalny wybór dla wygody i portfela. Xiaomi M365 to wytrzymała, składana hulajnoga o bardzo dobrych parametrach do jazdy rekreacyjnej.

Gratka dla portfela

Wyjątkowo lekka hulajnoga, która nie obciąża ani twoich barków, ani portfela. To wybór będący symbolem szybkiego trybu życia miejskiego.

Zbyt wielu producentów na rynku hulajnóg, a tobie ciężko odnaleźć się w tym informacyjnym gąszczu? W poniższym rankingu przedstawiamy nasze rezultaty poszukiwań najlepszej hulajnogi elektrycznej. Wybraliśmy 6 modeli, którym warto się przyjrzeć.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Parametry to nie wszystko, popatrzmy na powyższe zestawienie szerzej tym 6 wybranym modelom.

HULAJNOGA XIAOMI MI ELECTRIC SCOOTER M365 PRO - kuszące zasięgi premium

Hulajnoga elektryczna Xiaomi MiJia M365 Pro to ulepszony model podstawowej wersji M365, który jest naszą kolejną rekomendacją. Nie bez powodu jednak, w tej wersji hulajnogi, pojawił się dodatek “Pro” – mocny silnik i optymalny system wykorzystania energii KERS (Kinetic Energy Recovery System) pozwalają na pokonanie aż 45 km po jednym naładowaniu. To naprawdę dobry wynik Xiaomi na tle konkurencji. M365 PRO, to przenośna, składana hulajnoga, która waży 12,5kg – z łatwością przemieścisz się z nią pod pachą. Sprzęt jest całkowicie kompatybilny ze smartfonem, przy pomocy dedykowanej aplikacji sprawdzisz stan naładowania urządzenia, które stoi w garażu. Przy kierownicy znajduje się kolorowy wyświetlacz LCD – to również ten element PRO. W trakcie korzystania z hulajnogi, na ekranie odczytasz parametry takie jak prędkość, tryb, informacje o światłach, połączeniu Bluetooth i stanie naładowania baterii. To mocna hulajnoga, więc wymaga cierpliwości podczas ładowania, pełny cykl trwa 9 godzin.

HULAJNOGA XIAOMI MI ELECTRIC SCOOTER M365 - miejski klasyk w dobrej cenie

Minimalistyczna, elegancka hulajnoga, która staje na wysokości miejskiego zadania. Lekka i silna, dzięki dziennikowi 250W osiąga prędkość do 25km/h. Na jednej pełnej baterii pokonasz około 30 kilometrów. Cykl ładowania trwa 5 godzin, co stawia Xiaomi M365 w czołówce rankingu hulajnóg pod tym względem. To kompaktowy model, który złożysz i rozłożysz w kilka sekund. Łatwo ją ze sobą zabierać, ponieważ jej waga to zaledwie 12,5kg. Przy kierownicy znajduje się wskaźnik LED, który na bieżąco informuje o stanie baterii. Niestety nie jest to wersja PRO, także prosimy nigdzie nie szukać ekranu. Jednak dzięki funkcji Bluetooth połączysz swoją hulajnogę ze smartfonem, gdzie sprawdzisz wszystkie interesujące cię parametry (najlepiej nie podczas jazdy) Hulajnoga wyposażona jest w reflektory, które podczas nocnej jazdy oświetlają do 6 metrów drogi, dodatkowo z tyłu znajduje się czerwone światło ostrzegawcze, dzięki czemu to bezpieczny sprzęt. Niewątpliwa zaletą tej hulajnogi jest szeroki podest, na którym swobodnie umieścisz obie stopy.

FRUGAL TWIST - błyskawica w niskiej cenie

Frugal Twist to kompaktowa propozycja hulajnogi elektrycznej o bardzo szybkim czasie ładowania. Pełny cykl trwa zaledwie 2 godziny. Idealnie jednak być nie może, szczególnie w tej kategorii cenowej – na całkowicie wypełnionej baterii przejedziesz tylko 13 kilometrów. Jak na swoją półkę, jest szybka zarówno w prędkości jaką rozwija (do 23 km/h), jak i podczas składania. Co ważne, to niebywale lekka hulajnoga o wadze 7,5kg to jest wręcz niespotykane przy sprzęcie dla dorosłych. Z tej e-hulajnogi można bardzo przyjemnie korzystać również bez zasilania elektrycznego. To model, z którego będzie mogła korzystać cała rodzina – dzięki szerokiej regulacji kierownicy na Frugal Twist mogą jeździć również dzieci.

HULAJNOGA NINEBOT BY SEGWAY KICKSCOOTER ES2 - hulajnoga na poziomie

Ninebot by Segway KickScooter ES2 to całkiem przyjemny model hulajnogi o dobrych parametrach. To dobry towarzysz wyprawy, jednym przyciskiem go złożysz, a ponieważ waży 11,3 kg bez problemu wskoczysz z nim od autobusu czy tramwaju. Ta hulajnoga elektryczna rozpędza się do 25 km/h, a jej zasięg to kolejne 25 km. Posiada system kontroli prędkości, dzięki czemu swobodnie możesz poruszać się jednym tempem przez dłuższy czas. To model, który podobnie jak Xiaomi Pro posiada wygodny ekran LCD przy kierownicy, który na bieżąco wskazuje parametry takie jak zużycie baterii, tryb, którym aktualnie się poruszasz i sygnalizuje połączenie z Bluetooth. To hulajnoga przeznaczona dla użytkowników powyżej 14 lat, zatem jest to sprzęt dla dorosłych i nieco starszych dzieci, choć należy podkreślić, że jej podest jest dość wąski. Niewątpliwy plus dla Segway za jedyne 3,5 godzinny cykl ładowania baterii.

HULAJNOGA FOREVER CITY SPRINTER PRO CS-500 - subtelny miejski mocarz

Propozycja marki Sprinter to kolejny przykład dobrego sprzętu. To przenośna i składana hulajnoga, o wysokiej mocy silnika (350W). Maksymalna prędkość jaką osiągniesz to 25 km/h, 25km to również dystans jaki można pokonać przy jednym pełnym naładowaniu. Uzupełnienie baterii do pełna trwa 4 godziny, to bardzo dobry rezultat. Niewątpliwą zaletą Sprintera Forever City jest duży udźwig, hulajnoga powiezie nawet 130kg. Przez to jej konstrukcja jest silniejsza, ale waga sprzętu wynosi 14kg, co jest zupełnie akceptowalne w codziennym użytkowaniu. Na środku kierownicy posiada subtelny ekran LCD, który wyświetla parametry naładowania baterii, trybu, aktywnego połączenia Bluetooth i informację o światłach. Ponadto jest kompatybilna z telefonem komórkowym. To idealny sprzęt do nocnych voyage, jej przednie reflektory oświetlają aż 20 metrów drogi.

HULAJNOGA RAZOR E300 - dobra dla rodziny

Hulajnoga Razor E300, to model przeznaczony do około domowego użytku. To urządzenie, które nadaje się raczej do zabawy niż do codziennego przemieszczania się. Razor daje sygnał ostrzegawczy, więc warto wnikliwie przyglądać się parametrom wybieranego sprzętu. Na swoją obronę Razor E300, posiada wiele udogodnień, które pozwalają na wspólne korzystanie z hulajnogi przez rodziców i dzieci powyżej 13 lat. Hulajnoga ma dużą moc, dzięki czemu osiąga prędkość do 23 km/h. Niestety na jednym naładowaniu pojeździmy na niej tylko 40 minut, stąd rekomendacja, aby nie jechać z Razorem na drugi koniec miasta. Tym bardziej, że ciężko będzie z nią wrócić, bo waży aż 21kg. Wracając jednak na przydomowe chodniki, hulajnoga posiada łatwe w montażu siedzisko, dzięki czemu łatwo zmienisz ją w nieco inny pojazd. To stabilna i mocna hulajnoga dobra do rekreacji lub stawiania pierwszych pełnych kroków na dwóch kołach.

Na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną?

Decyzja zakupowa dotycząca hulajnogi elektrycznej powinna być przemyślana. To niemały wydatek, ale wybierając dobrze, z pewnością zasłuży sobie na swoją cenę. Przede wszystkim, przymierzając się do zakupu hulajnogi miejskiej, do częstego użytku należy zwrócić uwagę na jej zasięg kilometrowy, który jest w stanie pokonać na jednym ładowaniu baterii. Rozbieżności są spore od 12-13 kilometrów, osiąganych przez Razor i Frugal Twist aż do 45 km proponowanych przez Xiaiomi M356 Pro. Hulajnoga to sprzęt, który często przenosimy – nie zapomnij, więc spojrzeć na wagę konkretnego modelu. W kategorii omawianych miejskich hulajnóg elektrycznych osiągane prędkości są podobne, wynoszą średnio powyżej 20 km/h, a to już spora prędkość jak na taką formę komunikacji. Dodatki takie jak zamontowany ekran LCD nie są niczym niezbędny, to zatem kwestia gustu tak samo jak estetyka wybranego modelu.

Jak dbać o hulajnogę elektryczną?

Podobnie jak z baterią telefonu czy laptopa, o tą w hulajnodze elektrycznej również należy dbać. Istnieje szereg reguł, z którymi warto się zapoznać, aby móc cieszyć się sprawnym sprzętem jak najdłużej. Polecamy zajrzeć do tego artykułu.

Kierując się pragmatyzmem i bezpieczeństwem, naszym numerem jeden jest hulajnoga elektryczna HULAJNOGA XIAOMI MI ELECTRIC SCOOTER M365. To kompromis między osiąganymi wynikami, a nowoczesnością. Co prawda hulajnoga ładuje się 5 godzin, ale później jest do pełnej dyspozycji, sprawna i szybka, oraz lekka w przenoszeniu.