Jaka odśnieżarka spalinowa

Jaka odśnieżarka spalinowa – Szybko i sprawnie pozbądź się śniegu.

Masz już dosyć męczącego biegania po placu z łopatą tylko po to, aby odśnieżyć podjazd, który następnego dnia znów będzie zasypany? Aby ułatwić sobie życie warto zaopatrzyć się w odśnieżarkę spalinową. Odpowiednio dobrany sprzęt z łatwością poradzi sobie z odśnieżaniem wysokich zasp oraz mokrego śniegu.

Jeśli rozważasz zakup maszyny i zastanawiasz się jaka odśnieżarka spalinowa spełni Twoje wymagania – zapoznaj się z rankingiem, w którym przedstawiliśmy najlepsze, według nas urządzenia. Poniżej znajdują się trzy rekomendacje zasługujące na szczególną uwagę.

Produkt premium

Odśnieżanie ponad półmetrowych zasp na dużych obszarach umożliwi Ci dwustopniowa odśnieżarka spalinowa z napędem marki MTD. Wysoką cenę i duży ciężar urządzenia rekompensuje wygoda użytkowania zapewniona przez sześć biegów, w tym dwóch wstecznych. Odśnieżarka samojezdna wyposażona jest w elektryczny rozruch, bieżnik zapewniający przyczepność oraz przednie światło, dzięki czemu będziesz w stanie komfortowo korzystać z niej o każdej porze i w każdych warunkach. Sprzęt wyrzuca uciążliwy śnieg na odległość nawet 13 m.

Nasza rekomendacja

Czterosuwowy silnik o mocy 6,5 KM, 5 biegów (w tym jeden wsteczny, ułatwiający manewrowanie) oraz wyrzut śniegu do 11 m to zaledwie wstęp do charakterystyki dwustopniowej odśnieżarki spalinowej od NAC. Sprzęt wyposażono w wygodne do trzymania manetki oraz regulowane płozy, dzięki którym podczas odśnieżania nie uszkodzisz powierzchni np. kostki brukowej. Urządzenie pozwoli Ci pozbyć się nawet 40-centymetrowej warstwy białego puchu, a także poradzi sobie z mokrym, ubitym śniegiem. Dzięki silnikowi LOCIN bez problemu uruchomisz odśnieżarkę w każdych warunkach.

Gratka dla portfela

Ta odśnieżarka to sprawdzona propozycja, jeżeli chcesz zaoszczędzić. Maszyna do odśnieżania marki Lider posiada napęd, dzięki któremu wykorzystanie jej na placu przed domem, parkingu czy chodniku nie sprawi Ci problemu. Zasilanie jednostopniowe może okazać się niewystarczające w przypadku grubych warstw mokrego, zlodowaciałego śniegu, jednak na potrzeby codziennego użytku na średniej wielkości terenach dobrze spełni swoje zadanie. Dodatkowo, odśnieżarka posiada regulowaną odległość oraz kąt wyrzutu, a także jest niezwykle lekka.

Powyższe rekomendacje to jedynie wstęp do bardziej szczegółowego zestawienia przedstawiającego także inne warte uwagi propozycje. Odśnieżarki spalinowe zebrane w poniższej tabeli charakteryzują się różnymi parametrami, dzięki czemu będziesz w stanie indywidualnie dopasować zakup do swoich preferencji.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Mini poradnik kupującego

Decydując się na zakup odśnieżarki spalinowej miej świadomość, że wybór, którego dokonasz powinien być uzależniony od wielkości powierzchni, którą zamierzasz odśnieżać. Bardzo wysokie oraz szerokie urządzenia mogą okazać się uciążliwe, jeżeli w grę wchodzi jedynie wąska droga dojazdowa lub teren niewielkiej posesji. Duże i ciężkie odśnieżarki sprawdzą się do szybkiego usuwania potężnych ilości śniegu z obszernych powierzchni. Zwróć też uwagę, czy tego typu sprzęty posiadają napęd – w innym wypadku korzystanie z urządzenia ważącego ponad 50 kg może okazać się problematyczne. Sprawdź także odległość wyrzutu śniegu i oceń, czy będzie wystarczający do Twoich potrzeb. Poniżej prezentujemy szczegółowe opisy najbardziej wartościowych odśnieżarek, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji.

Odśnieżarką spalinowa MTD SMART ME61

Dzięki wylotowi o wymiarach 61×53 cm wysokie zaspy śnieżne przykrywające teren Twojej posesji nie będą stanowiły problemu. Za sprawą reflektora znajdującego się w rączkach odśnieżarki spalinowej MTD pozbędziesz się ich nawet w środku nocy, a czterosuwowy silnik pozwoli Ci na wysoką kulturę pracy. Wyrzucając śnieg do 13 m nie narazisz się na konieczność poprawek, a dwa biegi w tył umożliwią wygodne manewrowanie urządzeniem. Zakup wysokiej jakości odśnieżarki będzie się jednak wiązał ze sporym obciążeniem dla Twojego portfela.

Odśnieżarka spalinowa z napędem NAC 6,5KM 56cm

Pewna przyczepność do zlodowaciałego podłoża idąca w parze z brakiem uszkodzeń odśnieżanej powierzchni, składają się na jeden z walorów spalinowej odśnieżarki NAC. Dwustopniowa maszyna z napędem doskonale radzi sobie z 40-centymetrową warstwą śniegu, który wyrzuca na odległość 11 metrów. Dzięki regulacji kierunku będziesz odrzucać biały puch w wybrane przez siebie miejsce, a szerokość robocza na poziomie 56 cm pozwoli Ci pracować zarówno na dużych, jak i mniejszych terenach.

Odśnieżarka spalinowa z napędem 5,5 KM Loncin+ NAC

Poręczna, lekka odśnieżarka spalinowa z napędem w bardzo przystępnej cenie, dzięki wymiarom 52,5×30 cm sprawdzi się do codziennego usuwania śniegu między innymi z terenu przed domem, sklepem czy warsztatem. Jednostopniowe urządzenie wyrzuca śnieg do 8 m, a kąt i odległość wyrzutu możesz ustawiać zgodnie ze swoimi preferencjami. Ważąca jedynie 33 kg odśnieżarka to sprzęt, którego użytkowanie nie będzie wymagało dużo siły. Może mieć jednak pewne problemy z pozbyciem się śniegu mokrego, ubitego i zlodowaciałego.

Odśnieżarka spalinowa jednostopniowa MTD SMART M53

Jeżeli posiadasz mały podjazd, z którego chcesz wygodnie pozbywać się niewielkich ilości śniegu, nie ma sensu zaopatrywać się w maszyny o ogromnej mocy oraz wymiarach. Do zaspokojenia takich potrzeb świetnie sprawdzi się jednostopniowa odśnieżarka ręczna o wymiarach 53×28 cm, z gumowymi wirnikiem nierysującym powierzchni, na której pracuje. Regulowany ręcznie wylot wyrzuca śnieg na odległość do 8m, a czterosuwowy silnik gwarantuje wysoką kulturę pracy.

Odśnieżarka SFR65 LUMAG GERMANY z napędem 5,5 KM

Podgrzewane uchwyty, łańcuchy na koła w zestawie, oświetlenie LED i aż 7 biegów ułatwiających manewry znacznie ułatwiają pracę z tym sprzętem. Elektryczne uruchamianie, usuwanie ponad półmetrowych warstw śniegu i elektryczny rozrusznik to tylko niektóre dodatkowe udogodnienia maszyny. Niestety, taka wygoda ma swoją cenę. Warto zatem zdecydować się na nią, jeżeli masz do odśnieżania duży teren z wysokimi zaspami. W innym przypadku takie luksusy raczej nie będą Ci potrzebne.

Odśnieżarka spalinowa STIGA SNOW HUNTER

Odśnieżarka Stiga to maszyna ultralekka, która bardzo dobrze poradzi sobie z niewielkimi ilościami śniegu (do 26 cm wysokości) na średniej wielkości posesjach. Jeżeli nie chcesz wydawać majątku na zakup maszyny do odśnieżania, a teren, do którego jej potrzebujesz nie jest rozległy, cena tego sprzętu będzie bardzo atrakcyjna. Dmuchawa do śniegu wyrzuci biały puch na odległość od 1 do 6 metrów, zgodnie z tym jak ją wyregulujesz. Odśnieżarka spalinowa nie posiada napędu, ale jej waga pozwala na całkowicie bez wysiłkowe użytkowanie.

Odśnieżarka wirnikowa HONDA HS 550 E

Dokładne usuwanie śniegu z powierzchni płaskich bez ich uszkodzenia zapewni samojezdna odśnieżarka HONDA HS 550 E. Użytkowanie tej maszyny będzie komfortowe zarówno, jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z odśnieżaniem, jak i wtedy, gdy jest to Twoja praca. Urządzenie uruchamiane jest ręcznie, wyrzuca śnieg na odległość 8 metrów i sprawdzi się do systematycznego odśnieżania warstw nieprzekraczających 30,6 cm wysokości. Sprzęt pracuje cicho i bardzo wydajnie.

Poradnik kupującego

Odśnieżarki elektryczne czy spalinowe?

Jak duży jest teren, który przyjdzie Ci odśnieżać? Odśnieżarki elektryczne pracują ciszej i nadają się do usuwania cienkich warstw śniegu z niewielkich obszarów, zwłaszcza przy posesjach położonych blisko placów sąsiadów, którzy mogliby irytować się głośnym warkotem odśnieżarek spalinowych. Jednak, jeżeli chcesz upewnić się, że odśnieżanie przebiegnie sprawnie, szybko (bez ograniczeń w postaci kabla) i skutecznie – nawet w starciu z wysokimi zaspami mokrego, ubitego śniegu – rekomendowalibyśmy zakup maszyny spalinowej.

Jak dobrać właściwą odśnieżarkę spalinową?

Stojąc przed wyborem swojej pierwszej odśnieżarki możesz mieć problem z zapamiętaniem wszystkich ważnych parametrów. Z tego względu, Arek Goliszewski postanowił w swoim filmie na YouTube (do którego link znajdziesz poniżej) podzielić się najważniejszymi aspektami, które musisz wziąć pod uwagę przed ostatecznym zakupem. Tłumaczy w nim także, jak działają odśnieżarki spalinowe oraz na co należy uważać podczas ich użytkowania.

Jak dobrać właściwą odśnieżarkę spalinową? kanał YouTube: Murator tv –

Artykuł na portalu Magazyn Ceneo autorstwa Szymona Sonika w zwięzły, ale szczegółowy sposób opisuje istotne dla wyboru odśnieżarki spalinowej parametry, dlatego warto zapoznać się także z jego treścią.

Czy zakup odśnieżarki spalinowej to jedyny sposób na szybkie odśnieżanie?

Istnieje wyjątek, który – pomimo grubych warstw uciążliwego śniegu – zwalnia Cię z konieczności zakupu maszyny, jaką jest odśnieżarka spalinowa. Stihl w swoich kosiarkach ma możliwość zamontowania pługa śnieżnego, który bez wysiłku zepchnie śnieg tam, gdzie go poprowadzisz. Jeżeli zatem jesteś w posiadaniu traktorka marki Stihl możesz zdecydować się na tańszą, równie skuteczną opcję.

Podsumowanie

Analizując wszystkie wady oraz zalety maszyn zebranych w powyższym rankingu meldujemy, że zwyciężczynią ogłoszona zostaje odśnieżarka spalinowa z napędem NAC 6,5KM 56cm! Jest to urządzenie najbardziej uniwersalne, ułatwiające usuwanie śniegu zarówno sypkiego, jak i mokrego czy zlodowaciałego. Sprawdzi się na terenach o dowolnej wielkości, a daleki, regulowany wyrzut śniegu sprawi, że nie będziesz kilkukrotnie powtarzać tych samych manewrów. Wyposażona w napęd oraz pięć biegów dwustopniowa maszyna, pomimo dosyć sporej wagi, daje się w wygodny sposób kierować. Płozy urządzenia wykonane zostały tak, aby nie uszkodzić odśnieżanej powierzchni, a wysokiej jakości opony gwarantują odpowiednią przyczepność nawet na oblodzonym terenie. Jedynym minusem jest brak światła, ale dzięki temu być może nie będzie kusiło Cię, aby uruchamiać odśnieżarkę w nocy, czym zapewnisz spokojny sen swoim sąsiadom.