Kurs excel online​

Kurs excel online

Nauka przez Internet to trend, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością. Każdego dnia powstają nowe platformy e-learningowe oraz strony internetowe oferujące np. darmowy kurs excel. Stworzony przez Microsoft program do kalkulacji jest stosowany właściwie w każdej branży. Wielu pracowników na myśl o excelu oblewa się zimnym potem, tymczasem umiejętność jego obsługi jest jednym z podstawowych wymagań wielu pracodawców. Właśnie dlatego warto poświęcić czas i skorzystać z możliwości, jaką jest nauka programu excel online.

Spis treści

Na co zwrócić uwagę szukając najlepszego kursu excela?

Jak spośród tysięcy szkoleń wybrać to, które realnie pozwoli Ci zdobyć lub poszerzyć umiejętności? Poszukując najlepszego kursu excela powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wiarygodność strony, doświadczenie osoby prowadzącej kurs, wykaz treści, jakie obejmuje, opinie użytkowników, czy wreszcie cena – to tylko niektóre zagadnienia, które należy sprawdzić. Wzięliśmy pod lupę najpopularniejsze kursy online i wybraliśmy kilka propozycji, które powinieneś rozważyć, chcąc podjąć naukę programu excel.

Prowadzony przez Ala Chena kurs excel online został stworzony z myślą o osobach, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego programu lub chcą przypomnieć sobie podstawy. Jest to szybki kurs excela, z którego może skorzystać każdy, kto chce dowiedzieć się, jak go obsługiwać. Dowiesz się z niego m.in. jak sformatować arkusz kalkulacyjny tak, by odpowiadał Twoim potrzebom. Autor kursu otworzy przed Tobą świat zrozumiałych formuł i przejrzystych zestawień. Przekonasz się, że w przypadku programu excel, podstawy dają ogromne możliwości. Ta wiedza znacznie przyspieszy pracę z arkuszem kalkulacyjnym w każdej sytuacji.

Excel for the Real World I to pierwszy z serii trzech kursów obsługi excela firmy Microsoft. Jego kolejna odsłona przybliża skróty klawiszowe wykorzystywane w programie. Ostatnia część szkolenia pozwoli Ci dowiedzieć się, jak tworzyć prezentacje Power Point z danymi zaciągniętymi z programu excel. 

Kurs Excel for the Real World I składa się z 10 lekcji. Rozpoczynając naukę nie musisz posiadać żadnego doświadczenia z obsługą programu excel. Podstawy, takie jak struktura skoroszytu i najważniejsze funkcje zostaną Ci przybliżone w czasie pierwszej lekcji. Poszczególne tematy omawiane są na filmach, do których otrzymasz dostęp po zarejestrowaniu się na platformie skillshare.com. Łączna długość nagrań wynosi nieco ponad godzinę. Prowadzony w języku angielskim kurs excel online (ćwiczenia praktyczne) to zestaw zadań, który możesz wykonywać na własnych danych lub przykładowych arkuszach dostarczonych przez nauczyciela. Jeśli będziesz miał pytania lub wątpliwości co do zagadnień omawianych na nagraniach, możesz napisać wiadomość do prowadzącego. Kurs obsługi excel ma niemal 1000 recenzji. Większość uczniów zaznacza, że szkolenie spełniło ich oczekiwania. Po jego ukończeniu będziesz w stanie m.in. sformatować skoroszyt, skorzystać z sortowania danych oraz wykorzystać najważniejsze funkcje oferowane przez program.

Zalety

Wady

Czy kurs jest darmowy?

Nie. Dostęp do filmów zapewnia wykupiona subskrypcja. Jej wysokość to 15 dolarów miesięcznie lub 99 dolarów za cały rok. 

Nigdy nie pracowałem w programie excel. Czy ten kurs jest dla mnie?

Tak. Nauczyciel wprowadza treści począwszy od podstaw dotyczących obsługi i struktury skoroszytu. Dodatkowo masz dostęp do projektów innych studentów, co również może ułatwić Ci naukę. 

Czy dostępna jest polska wersja językowa tego kursu excel online?

Nie. Zajęcia prowadzone są po angielsku. Filmy posiadają możliwość włączenia napisów. Na stronie kursu obsługi excel znajduje się także transkrypcja filmów.

Excel for the Real World I to szybki kurs, który pozwoli Ci przyswoić podstawowe informacje na temat programu. Jest to doskonała opcja dla osób rozpoczynających pracę z arkuszem kalkulacyjnym. Zajęcia prowadzone są profesjonalnie, przez doświadczonego nauczyciela, który zrozumiale tłumaczy kolejne zagadnienia wykorzystując ćwiczenia praktyczne. Duża liczba pozytywnych opinii oraz wysokie kompetencje nauczyciela stanowią ogromną zaletę tego kursu excel online. Jeśli język angielski nie jest dla Ciebie przeszkodą, warto wypróbować to szkolenie. 

Jeżeli chcesz poznać podstawowe pojęcia z zakresu obsługi arkuszy kalkulacyjnych, może zainteresować Cię szkolenie stworzone przez Pracownię Wiedzy. Jest to tani i szybki kurs excela z certyfikatem. E-learning przeznaczony jest dla nowych użytkowników programu, którzy gotowi są na doskonalenie zdobytych umiejętności poprzez samodzielną pracę. Dzięki niemu w krótkim czasie przyswoisz sobie niezbędną wiedzę z zakresu obsługi programu.

Szkolenie podzielone jest na 6 modułów i składa się z filmów trwających w sumie 2,5 godziny. Autorzy dołączyli też do niektórych lekcji zadania utrwalające. Ten Kurs excel online zawiera quiz oraz test sprawdzający wiedzę ucznia. Po zakończeniu tego e-learningu będziesz mógł sprawnie poruszać się w środowisku arkuszy kalkulacyjnych, tworzyć i formatować skoroszyty, a także zwiększysz szybkość pracy w excelu. Szkolenie obejmuje treści takie jak formatowanie danych, wykorzystanie najważniejszych funkcji aplikacji oraz tworzenie wykresów. Podstawowa cena za kurs to 69,99 zł i daje ona nieograniczony czasowo dostęp do materiałów zamieszczonych przez instruktorów. Kurs Excel online został oceniony przez ponad 70 użytkowników.  Jego nota wynosi 4,5. Po jego ukończeniu otrzymasz certyfikat potwierdzający Twój udział w szkoleniu. 

Zalety

Wady

Czy kurs jest darmowy?

Nie. Aby z niego skorzystać, należy zarejestrować się na platformie Udemy, a następnie opłacić szkolenie. Cena kursu Excel od podstaw online to 69,99 zł.

Co muszę wiedzieć o excelu, żeby zrozumieć treści zawarte w kursie?

Nic. E-learning przeznaczony jest dla nowych użytkowników arkusza kalkulacyjnego. Instruktorzy stopniowo wprowadzają wszystkie informacje potrzebne do pracy z programem.

Czy otrzymany certyfikat jest oficjalnym drukiem?

Nie. Jest to zaświadczenie o udziale w szkoleniu, które nie stanowi urzędowego dokumentu przyznającego kwalifikacje. 

Platforma Udemy to strona zawierająca ogromną bazę szkoleń z różnych dziedzin. Jest to otwarta platforma, która pozwala na publikowanie treści dowolnym osobom, dlatego przed przystąpieniem do e-learningu dobrze jest sprawdzić profil instruktora. Warto wybierać wyłącznie wysoko oceniane kursy. W razie gdyby dany kurs nie sprostał Twoim oczekiwaniom, możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy. 

Excel od podstaw to uniwersalny i szybki kurs z certyfikatem, który pozwoli Ci zdobyć kluczową wiedzę w zakresie pracy z arkuszami kalkulacyjnymi. Będzie to odpowiedni kurs dla osób chcących poznać program lub utrwalić swoją wiedzę. Szkolenie dostarcza podstawowych treści i wymaga samodzielnej pracy ucznia. Jeśli preferujesz naukę z dużą ilością przykładów omawianych przez instruktora, powinieneś wybrać inny kurs excel online.

excel online

Kolejny kurs excel online to cykl filmów Norberta Waszaka. Autor posiada doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń. Kurs przeznaczony jest zarówno dla nowych użytkowników, jak i osób, naukę programu excel (podstawy) mają już za sobą i chcą odświeżyć swoją wiedzę . Prowadzący omawia wszystkie najważniejsze kwestie potrzebne do rozpoczęcia pracy z arkuszem kalkulacyjnym. Dzięki niemu dowiesz się jak szybko analizować dane oraz skutecznie i przejrzyście je prezentować. 

Szkolenie ma charakter praktyczny. Prowadzony przez Norberta Waszaka kurs excel online z certyfikatem zawiera nie tylko poradnik (excel), ale też ćwiczenia praktyczne. Możesz je wykonać na dołączonym do nagrania pliku. Szkolenie jest podzielone na 10 modułów. W sumie masz do dyspozycji aż 7 godzin treści wideo. Pierwsze lekcje przybliżą Ci podstawowe pojęcia związane z obsługą programu. Kolejne omawiają m.in. formatowanie skoroszytu, najważniejsze funkcje oraz tworzenie wykresów. Harmonogram kursu excel online dostępny jest stronie. Aby uzyskać dożywotni dostęp do wszystkich plików musisz zarejestrować się na platformie udemy.com i opłacić cenę kursu, która wynosi 189,99 zł. Szkolenie zostało ocenione przez kilkanaście osób. Jego nota wynosi aż 4,9. Kursanci podkreślają profesjonalizm prowadzącego i wysoką jakość zamieszczonych treści. Uczestnictwo w kursie excel online potwierdzane jest certyfikatem jego ukończenia.

Zalety

Wady

Czy kurs jest darmowy?

Nie. Dostęp do niego otrzymasz po zarejestrowaniu się na stronie udemy.com i opłaceniu kosztów. Jego cena to 189,99 zł.

Czy muszę mieć doświadczenie z excelem, żeby przystąpić do kursu?

Nie. Autor e-learningu zawarł w pierwszych modułach wszystkie informacje niezbędne dla nowych użytkowników arkusza kalkulacyjnego.

Czy ukończenie szkolenia da mi nowe uprawnienia?

Nie. Certyfikat przyznawany zaświadcza jedynie o Twoim uczestnictwie w kursie excel online. Może on być zaletą w czasie aplikowania o pracę, jednak nie daje Ci żadnych uprawnień związanych z programem.

Prezentowany e-learning to najlepszy kurs excela dla osób rozpoczynających pracę z arkuszami kalkulacyjnymi lub użytkowników, którzy chcących usystematyzować swoją wiedzę. Tematy lekcji wprowadzone są zrozumiałym, prostym językiem. Mnóstwo praktycznych ćwiczeń wykonywanych na dołączonym do modułu pliku pozwala na ułatwia naukę obsługi excela, a notatki pozwalają zaoszczędzić czas. Dodatkową zaletą szkolenia Excel – praktyczny kurs jest certyfikat, który otrzymasz po jego ukończeniu. Jedyną poważną wadą tego e-learningu jest wysoka cena.