Ranking lodówek

Lodówka z zamrażarką – najważniejsze urządzenie w Twoim domu.

Lodówki to, bez wątpienia, jeden z najważniejszych wynalazków dwudziestego wieku. Zanim je wynaleziono i rozpowszechniono, ludzie także potrafili dłużej przechowywać żywność, jednak nie były to produkty świeże. Marynowanie, suszenie czy przechowywanie w piwnicach, były to powszechne sposoby wydłużenia czasu przydatności do spożycia. Teraz, świeże jedzenie możesz przechowywać przez dłuższy czas w lodówkach. Dzięki tej chłodzącej szafie nie musisz codziennie chodzić na zakupy, a żywność psuje się dużo wolniej. Warto też pamiętać
o lekarstwach, które przechowujemy w lodówkach.

Nasza rekomendacja – najlepsze lodowki

Aby oszczędzić Twój czas przygotowaliśmy nasze rekomendacje. Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi na pytanie tanio, funkcjonalnie czy Premium poniżej są trzy urządzenia, jakie polecamy. W dalszej części tekstu znajdziesz krótką statystykę, oraz szerszy opis rekomendowanych urządzeń.

Produkt premium

Wydajna i innowacyjna lodówka dla całej rodziny.

Nasza rekomendacja

Wielofunkcyjność nabiera nowego znaczenia.

Gratka dla portfela

W korzystnej cenie kupisz wszystko czego potrzeba by przechowywać swoje produkty.

Ranking lodówek

Rozważając zakup musisz uwzględnić wiele czynników. Zaczynając od rodzaju, wielkości czy wykończenia, a kończąc na funkcjach specjalnych. Zwłaszcza, że są to urządzenia drogie. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lodówkach i ich możliwościach i chcesz, aby Twój zakup był trafiony, jesteś w dobrym miejscu. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych modeli prezentujących różne podejście do zagadnienia zakupu lodówki. Niektórzy docenią funkcjonalność, inni design, a jeszcze inni skupią się na cenie. Poniżej umieściliśmy informacje pozwalające porównać każdy model ze sobą, a szerszy opis jest w dalszej części tekstu.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Jak wybrać lodówkę najbardziej odpowiednią dla Ciebie?

Dawno już minęły czasy prostej kolumny, z zamrażalnikiem, która nieprzyjemnie mruczała. Poniżej opisaliśmy polecane lodówki, jakie naszym zdaniem prezentują przekrój możliwości dostępnych na rynku. Nasze zestawienie pomoże Ci poznać rodzaje lodówek oraz ułatwi znalezienie odpowiedzi na postawione wyżej pytanie. 

Lodówka wolnostojąca MIELE KFN 28132 WS

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka z drzwiami otwieranymi w prawą stronę. Wyposażona jest w dolny zamrażalnik. Wnętrze oświetla bezdotykowy system diod Led. Estetyczne i wytrzymałe półki w drzwiach wykonane są z tworzywa SAN (kopolimer styrenowo-akrylowy). Dzięki temu odporne są na zarysowania, działanie chemikaliów oraz temperaturę przez co można myć je w zmywarce (do 55°C), co znacznie upraszcza utrzymanie czystości w lodówce. Chłodne powietrze wewnątrz komór rozprowadzane jest równomiernie za pomocą wentylatora co pozwala utrzymać odpowiednią świeżość, wpływa korzystnie na zużycie energii oraz zapobiega osadzaniu się kropel wody na ściankach i skraplaniu jej wewnątrz urządzenia (lodówka no frost). Ciekawym rozwiązaniem jest tryb szabasowy, który pomaga przestrzegać obyczajów religijnych ograniczając oświetlenie i dźwięki pracującej lodówki. 

Lodówka pod zabudowę SAMSUNG BRB260034WW

Kolejny przykład lodówki no frost. Dzięki temu systemowi możesz zapomnieć o uciążliwym obowiązku rozmrażania lodówki i masz więcej miejsca na mrożonki, a lód nie blokuje szuflad. Na każdym poziomie lodówki są otwory przez które nawiewane jest chłodne powietrze zapewniając równomierne chłodzenie i stałą temperaturę wewnątrz urządzenia. Lodówka posiada specjalną szufladę na surowe mięso, która charakteryzuje się idealnymi warunkami do przechowywania i utrzymywania świeżości tych produktów. W zamrażalniku szuflada Easy Slide na nowo organizuje klasyczny układ dla komór mrożących. Serce lodówki, czyli kompresor, dostosowuje swoją pracę do aktualnego zapotrzebowania na prąd i rozróżnia aż 7 poziomów takiego zapotrzebowania.

Lodówka wolnostojąca MPM MPM-217-CZ-19 - najtańsza

Nasza rekomendacja dla najtańszego produktu. Wykończenie w kolorze inox zdecydowanie zwraca uwagę. Rozbudowany podział wnętrza lodówki obejmuje cztery półki, specjalne przedziały na butelki oraz oddzielny pojemnik na warzywa lub owoce. W tym urządzeniu zamrażalnik jest umieszczony na górze i dodatkowo ma dwie oddzielne komory, co pozwala zorganizować jego zawartość bardziej ergonomicznie. Model ten ma możliwość montażu drzwi po obu stronach co umożliwia lepsze dopasowanie lodówki do Twojej kuchni. Aż osiem poziomów chłodzenia z pewnością wystarczy by zadbać o świeżość produktów przechowywanych w chłodziarce.

Lodówka wolnostojąca SAMSUNG FAMILY HUB RS68N8941B1 - produkt Premium

Nasza rekomendacja dla produktu Premium. Nowoczesna lodówka, która zdecydowanie przewyższa zaawansowanymi technologiami inne lodówko zamrażarki wymienione w tym zestawieniu. Wewnętrzne kamery zamontowane w urządzeniu pozwalają podejrzeć jej zawartość z dowolnego miejsca na świecie w Twoim smartfonie. Wystarczy spojrzeć i wiesz od razu czego zabrakło.  Inna funkcja SMART to kalendarz rodzinny, który pilnuje by żadne ważne wydarzenie nie umknęło uwadze członkom rodziny. Dodatkowe aplikacje obsługujące notatki czy listy „do zrobienia” czynią tę lodówkę jeszcze bardziej przydatną. Ekran pozwala wyświetlać zdjęcia, klipy wideo czy streaming prosto z Internetu. Gotując możesz oglądać ulubiony program, bez konieczności kupowania dodatkowego telewizora do kuchni. Jeśli chodzi o typowe funkcje lodówki to ta duża lodówka również ma sporo do zaoferowania. Specjalna konstrukcja wewnętrzna pozwoliła uzyskać jeszcze więcej miejsca w porównaniu do lodówek o takich samych wymiarach. System podwójnego chłodzenia zapobiega mieszaniu się zapachów i utrzymuje wilgotność o raz temperaturę na stałym poziomie. Dodatkowa, metalowa izolacja tylnej ściany zapobiega wahaniom temperatury nawet gdy często otwierasz i zamykasz lodówkę. I ostatni, ale nie najmniej ważny wygląd. Design podkreślający minimalizm, płaski front i ukryte uchwyty nie zakłócą nawet najbardziej indywidualnego wnętrza.  

Lodówka wolnostojąca SHARP SJ-F2560EVI-EU – nasza rekomendacja

Ostatnia rekomendacja to również rodzinna, duża lodówka z zamrażalnikiem typu french door (4 drzwi). Określenie wielofunkcyjna wcale nie jest tu na wyrost. Zdecydowanie wyróżnia się tu możliwość pakowania próżniowego żywności. Umieść produkt w torebce, a lodówka wyssa powietrze i zgrzeje solidnie worek tak, by można było bezpiecznie go przechowywać o wiele dłużej. Kolejną ciekawą cechą jest możliwość zmiany jednej z dwóch komór zamrażarki w przestrzeń chłodzącą, w przypadku, gdy potrzebujesz więcej miejsca na świeże produkty. Urządzenie posiada całe mnóstwo funkcji ułatwiających pracę w kuchni oraz codzienne funkcjonowanie. Gdy potrzebne jest zimne piwo, można je schłodzić już w 5 minut. Natomiast latem niezastąpiony będzie wewnętrzny pojemnik na kostki lodu. Panel sterowania kontrolujący pracę lodówki jest zabezpieczony przed dziećmi i nie ma obaw, że któryś mały domownik narobi zamieszania. 

Czym charakteryzują się najlepsze lodówki?

Dobór szczegółowych funkcji jest zawsze sprawą indywidualną, jednak poniżej zaprezentowaliśmy cechy jakie na pewno trzeba wziąć pod uwagę myśląc o kupieniu lodówki. Przemyślany zakup, zwłaszcza mający służyć wiele lat, należy poprzedzić odrobiną poszukiwań. Oto co uważamy za najbardziej istotne.

Organizacja

Do wyboru jest kilka rodzajów jakie stały się popularne wraz z upływem czasu.  Najpopularniejsze z nich to French door (czworo lub troje drzwi) lub side-by-side. Lodówki typu French door dzielą całość na części (dwoje drzwi na chłodziarkę i jedne lub dwoje na zamrażarkę). Pozwala to na dostęp do każdej z tych części niezależnie. Oszczędza to prąd, gdyż nie ogrzewa się powietrza w całej lodówce za każdym otwarciem. Lodówka side-by-side jest zazwyczaj mniejsza i oferuje pionowy rozkład. Z jednej strony jest część zamrażalnika, a z drugiej chłodziarka. Taki typ lodówek bardzo ułatwia dostęp do mrożonych i chłodzonych produktów. Na rynku dostępne są wariacje obu tych rodzajów różniące się położeniem zamrażalnika. To jest kwestia indywidualna czy chcemy mieć mrożonki na dole, czy na górze lodówki. Ostatnim rodzajem jest lodówka jednodrzwiowa. Zazwyczaj należy do modeli tańszych, jednak jest to sprawdzony schemat, użytkowany przez wiele lat w bardzo wielu rodzinach.

Rozmiar

Oczywistym jest, że do mniejszych pomieszczeń nie wybiera się wielkiej lodówki. Jednak to nie sam rozmiar powinien być wyznacznikiem przydatności. Wszystko zależy od tego jak on jest wykorzystany. Główną rolę grają tutaj półki
i szuflady. Przesuwane czy regulowane półki pozwalają dopasować przestrzeń do naszych wymagań. Jeśli ich część można usunąć robiąc miejsce na wysokie przedmioty, np. butelki to jest jeszcze lepiej. Warto się upewnić, że półki są zabezpieczone przed zalaniem niższych poziomów. Natomiast szuflady powinny być przede wszystkim przeźroczyste by móc zapoznać się z ich zawartością z zewnątrz. Jeśli już zaglądamy do szuflad to pełny wysuw gwarantuje łatwy dostęp do tylnych części. Warto rozważyć również szuflady o pełnej szerokości. Nie tracimy wtedy miejsca i możemy umieszczać tam szersze tacki czy pojemniki. Producenci wydzielają również strefy z szufladami do przechowywania np. warzyw w stałej, odpowiedniej temperaturze.  

Wykończenie

Powierzchnia drzwi lodówki jest tylko z pozoru nieistotna. W końcu będziemy mieć ją na widoku przez cały czas. Na szczęście do wyboru jest całkiem sporo wariantów. Począwszy od nieśmiertelnej bieli i wciąż modnego inox, poprzez stal czarną, a na żywych, jaskrawych kolorach kończąc. Dla wielbicieli nieskazitelnych linii prostych i niezakłóconych płaskości są modele z ukrytymi uchwytami. Można tez wybrać klasyczne, solidne uchwyty. Opcji jest bardzo wiele.  

Funkcje

Poza chłodzeniem i zamrażaniem przechowywanych produktów nowoczesne lodówki oferują dużo więcej. Schłodzona woda czy lód dostępny bez otwierania drzwi. Kontrola za pomocą smartfona, połączenie z Internetem,
a nawet zarządzanie całym „smart home”. To są funkcje przydatne w dzisiejszym technologicznym świecie. Dla wielbicieli trunków alkoholowych są modele z kegatorem czy półkami na wino. Pytanie jakie musisz zadać to czego potrzebuję? Bo możliwości wyboru jest bardzo wiele.

Efektywność energetyczna

Dbałość o środowisko i zasoby naturalne jest, i powinna być, bardzo istotna przy wyborach jakich dokonują konsumenci. Producenci opracowują i stosują wydajne obiegi chłodzące, nowoczesne materiały izolacyjne, dokładne uszczelnianie drzwi oraz elektronikę chłodniczą. Pozwala to na osiągnięcie klas efektywności energetycznej jakie zapewnia lodówka A++ oraz lodówka A+++. Oznacza to, że urządzenie jest oszczędne w zużyciu prądu i wydajne
w utrzymaniu odpowiednich warunków wewnątrz komór. Ma to znaczenie przy większych pojemnościach, gdzie urządzenia nowe zużywają kilka razy mniej energii niż lodówki starego typu.

Poznaj nowego członka swojej rodziny!

Lodówka to zakup na lata, nie zmieniasz jej co tydzień. Spełnia jedną z najważniejszych funkcji w domu – dba o Twoje pożywienie. Wybrana mądrze pozwoli cieszyć się jedzeniem, które lubisz, dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi życie oraz atrakcyjnym designem. To na niej powiesisz rysunki dziecka, czy zostawisz całusy dla partnera (obowiązkowo
z listą pilnych zakupów). Wokół niej będzie się toczyć kuchenne życie Twojej rodziny.