Łyżwy Hokejowe Ranking

Łyżwy hokejowe ranking – specjalnie dla Ciebie.
Zakup łyżew hokejowych można porównać z zakupem butów do biegania czy do grania w piłkę nożną. Zarówno amatorskie jak i zawodowe uprawianie sportu wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi – akcesoriów, które nie tylko ułatwią grę, ale przede wszystkim zminimalizują ryzyko ewentualnego wypadku. Szukając łyżew hokejowych należy zwrócić uwagę nie tylko na rzeczywiste potrzeby, ale również zasobność portfela. Na rynku znajduje się szerokie spektrum rozwiązań w różnej cenie, począwszy od najtańszych – do 100 zł, poprzez średni pułap cenowy, a skończywszy na najdroższych produktach dedykowanych zawodowcom. Oto ranking łyżew hokejowych. Zestawienie te uwzględnia najlepsze dostępne w sklepach propozycje – akcesoria sportowe stworzone z myślą o wygodzie, komforcie i bezpieczeństwie zawodnika.

Poniżej znajdziesz bogate omówienie wybranych modeli łyżew hokejowych. Jako że hokej jest sportem kontaktowym, w którym przeważają mężczyźni, odpuściliśmy sobie rozwiązania dedykowane płci przeciwnej. Warto jednak podkreślić, że modele dedykowane panom oraz paniom różnią się od siebie przede wszystkim wyglądem. Jeżeli szukasz damskich łyżew hokejowych, poniższe wskazówki również mogą Ci się przydać.

Nasze rekomendacje

Produkt premium

Wysokojakościowe rozwiązanie przeznaczone dla szczególnie wymagających klientów. Łyżwy powszechnie wykorzystywane przez zawodowych graczy w hokeja. Wytrzymały, wodoodporny produkt doskonale chroniący stopy.

Nasza rekomendacja

Wygodne łyżwy hokejowe przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodowców. Produkt charakteryzujący się stosunkowo dużą wytrzymałością i solidnym wykonaniem. Elegancki, a zarazem wygodny, najlepszy w swojej półce cenowej.

Gratka dla portfela

Jedno z popularniejszych rozwiązań w najniższym przedziale cenowym. Wyjątkowo wygodne łyżwy hokejowe charakteryzujące się potrójnym zamknięciem (klamra, rzep, sznurowanie). Produkt przeznaczony dla amatorów sportów zimowych – raczej do okazyjnej, „niedzielnej” gry w gronie znajomych.

Tabela porównawcza produktów

Na rynku znajduje się wiele wysokojakościowych rozwiązań sportowych. Każdy sklep hokejowy posiada w swojej ofercie produkty warte uwagi. Jeżeli nadal nie wiesz, co wybrać, porównaj łyżwy, które zestawiliśmy poniżej. Ten szczegółowy opis na pewno pomoże Ci dokonać właściwego zakupu.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Zastanawiasz się, jak dużo kosztują dobre łyżwy? Cena nie powinna grać roli, jeżeli zależy nam nie tylko na wygodzie i komforcie, ale przede wszystkim bezpieczeństwie jazdy. Na szczęście udało nam się znaleźć coś z każdej półki cenowej i dla każdego poziomu umiejętności.

Spokey DRAKE

Jeżeli zastanawiasz się, jakie łyżwy dla początkujących sprawdzą się najlepiej, spójrz na Spokey Drake. Oto rozwiązanie stworzone głównie do jazdy rekreacyjnej, polecane w szczególności dla nowicjuszy hokeja. Sprzęt ten charakteryzuje się znaczną wytrzymałością. Produkt jest w pełni odporny na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Jako że jest amortyzowany, doskonale pochłania drgania. Stosunkowo tanie łyżwy hokejowe zostały wzmocnione na przodzie. Konstrukcja dopasowuje się do stopy, co niweluje ryzyko powstawania otarć.

Oxelo Fit 3

Inną propozycją, równie wygodną dla młodych adeptów gry w hokeja, jest Oxelo Fit 3 – popularne, wygodne łyżwy o modnym designie. Sprzęt zaopatrzony został w polipropylenową wyściółkę oraz trzy różne systemy zamykania. Sztywny, wysoki model doskonale zabezpiecza kostkę, zwiększając stabilność i bezpieczeństwo jazdy.

Nils Extreme

Finalnie warto wspomnieć o Nils Extreme – łyżwach hokejowych idealnych dla poczatkujących i średniozaawansowanych użytkowników. Produkt ten został stworzony w oparciu o wysokojakościowy, solidny materiał, zapewniający doskonałą cyrkulację powietrza. Całość cechuje się długą żywotnością oraz trwałością.

Tempish Boston

Tempish Boston to dość ciekawy model, idealnie dopasowujący się do kształtu stopy. Praktyczna konstrukcja oraz stosunkowo dobrej jakości materiały sprawiają, iż jest on maksymalnie wygodny. Wodoodporne tworzywo PVC, z którego wykonano wierzchnią warstwę, doskonale sprawdzi się nawet w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. Minimalna temperatura użytkowania to -25 stopni Celsjusza. Jeżeli zastanawiasz się, jakie łyżwy kupić na początek, Tempish Boston wydają się najlepsze. Na uwagę zasługują dodatkowe wzmocnienia na palcach oraz pięcie.

Enero Ice

Łyżwy hokejowe Enero Ice Super to raczej amatorska pozycja, przeznaczona dla osób, które nie mają dużego doświadczenia z tą grą. Wysoce odporna na uderzenia konstrukcja oraz mocna płoza sprawiają, że jest ona doskonała do nauki. Na szczególną uwagę zasługuje but doskonale stabilizujący stopę, nawet w czasie szczególnie dynamicznej jazdy.

Bauer Vapor X400

Jeżeli interesują Cię profesjonalne łyżwy do gry na lodzie, Bauer Vapor X400 to strzał w dziesiątkę. Sznurowane rozwiązanie z wyściółką z mikrofibry, charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością, ale i modnym designem. Wykonane według obowiązujących standardów łyżwy, cieszą się uznaniem zawodowych graczy z całego świata. Sprzęt ten, równie solidny i wytrzymały co znane łyżwy Bauer Supreme, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo oraz stabilizację stopy. Bauer posiada w swojej ofercie również łyżwy hokejowe damskie!

BLACK HAWK A2325 Axer

Na koniec zostawiliśmy BLACK HAWK A2325 Axer – produkt, którego nie powstydziłby się żaden sklep z łyżwami. Te wyjątkowe rozwiązanie cechuje się mocną konstrukcją. Producent zadbał o każdy szczegół, zabezpieczając nie tylko kostkę, ale i przegub stopy. Łyżwy te doskonale sprawdzą się do bardziej agresywnej, dynamicznej jazdy. Na szczególną uwagę zasługują tutaj dodatkowy panel ochronny chroniący język buta oraz wygodne zapięcie na klamry.

Rodzaje łyżew – czyli dlaczego łyżwy łyżwom nierówne

Ranking łyżew uwzględnia wyłącznie łyżwy hokejowe. Nie jest to jednak jedyny rodzaj łyżew, jaki można spotkać na rynku. Najprostszy podział uwzględnia ostrze łyżew. Wyróżniamy tu trzy główne rozwiązania: wspomniane już łyżwy hokejowe, łyżwy figurowe oraz tzn. panczeny. Rodzaj, którego dotyczy niniejsze zestawienie charakteryzuje się solidnym, niemal pancernym wykonaniem. Sprzęt ten ma zapewnić zawodnikowi bezpieczeństwo oraz maksimum kontroli zarówno nad hamowaniem, jak i szybkimi zwrotami czy szybkością prowadzenia krążka po lodzie. W tym zakresie przodują łyżwy CCM oraz Bauer.

Łyżwy figurowe to dużo delikatniejsze, aniżeli hokejowe rozwiązanie, przeznaczone do wykonywania precyzyjnych układów oraz figur na lodzie. Odpowiednio dobrane sprzyjają wyjątkowym akrobacjom, a nawet skokom. Są lekkie i komfortowe. Jako że nie są dedykowane do sportów kontaktowych, nie posiadają dodatkowych zabezpieczeń.

Ostatni rodzaj łyżew – panczeny – to specjalne rozwiązanie charakteryzujące się długim ostrzem. Modele te są najmniej popularne z dostępnych na rynku produktów. Zasadniczo stosuje się je do ścigania oraz szybkiej jazdy.

Jak wybrać łyżwy do gry w hokeja? – podsumowanie

Najważniejszym parametrem – kluczowym przy wyborze łyżew hokejowych – jest rozmiar. Łyżwy podobnie jak buty, muszą być w maksymalnym stopniu dopasowane do stopy użytkownika. Przyjęło się dodawać do standardowego rozmiaru centymetr więcej, tak aby w zimie móc założyć grubszą skarpetę i nadal czuć komfort i wygodę jazdy. Profesjonalni gracze stronią od łyżw o regulowanym rozmiarze. Jeżeli jednak szukasz produktu dla najmłodszych, gdzie ciągle istnieje ryzyko szybkiego wzrostu stopy, warto wybrać rozwiązanie wielosezonowe jak Tempish Boston.

Równie istotną kwestią jest zapinanie łyżew. Do wyboru jest sznurowanie oraz klamry, rzadziej rzep. Sznurówki zapewnią Ci najlepsze dopasowanie łyżwy do stopy. Niestety, wkładanie i zdejmowanie sprzętu może być w ich przypadku nieco męczące. Bardziej optymalne, aczkolwiek mniej wygodne będą klamry. W ich przypadków ściąganie łyżew trwa zaledwie parę sekund. Najlepszą opcją są modele z potrójnym zapięciem. Chociaż rozwiązanie to jest czasochłonne, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo nawet w czasie szczególnie szybkiej jazdy.