Ranking Maszynek Do Mielenia Mięsa

Przygotowywanie posiłków w domu pozwala nam na pełną kontrolę nad tym, co trafia na nasz talerz. Kupując gotowe mięso mielone nigdy nie mamy pewności, jakie są proporcje mieszanek. Aby móc mieć taką gwarancję, najlepiej przygotować ją samemu. Dzięki nowoczesnym i wydajnym maszynkom do mięsa, przygotowanie twoich ulubionych pulpetów stanie się przyjemnością, bo te urządzenia przeszły prawdziwą elektroniczną rewolucję. Co więcej, nie są to jedynie maszynki do mielenia mięs, ale wielofunkcyjne urządzenia również do warzyw, owoców czy serów.

W poniższym artykule „maszynka do mielenia mięsa ranking”, dowiesz się, na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę i jakim parametrom szczególnie się przyglądać.

Produkt premium

Dla wymagających konsumentów przetworów mięsnych, maszynka Kenwood będzie wyborem idealnym. Duża moc, wydajność i szeroki zestaw akcesoriów.

Nasza rekomendacja

Odpowiednia maszynka do mięs dla każdego, kto ceni sobie funkcjonalność i wygodę. To urządzenie o dużej mocy, dzięki któremu przyrządzisz szereg potraw.

Gratka dla portfela

Maszynka do mięsa, która dobrze spełnia swoją podstawową funkcję. Idealny produkt, dla tych, którzy pulpety przygotowują sporadycznie, ale z dbałością o jakość.

Poniżej znajdziesz sześć wybranych z rynku maszynek do mielenia mięsa z wyszczególnieniem ich najważniejszych parametrów technicznych.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Same parametry to jednak nie wszystko, każde urządzenie posiada niemały zestaw akcesoriów, który może okazać się kluczowy podczas podejmowania ostatecznej decyzji zakupowej. Przeczytaj poniższe, szersze charakteryzacje i wybierz dobrą maszynkę do mięsa.

KENWOOD MG700 - funkcjonalność i moc

Maszynka do mielenia mięs Kenwood MG700 to elegancke urządzenie, które spełnia wysokie wymagania intensywnych użytkowników. To bardzo silna maszynka, która przy swojej mocy 2000 W osiąga bardzo dobry wynik w kategorii wydajności. Prędkość mielenia to aż 3 kg mięsa na minutę. Urządzenie bez problemu poradzi sobie również ze zmienieniem twardego sera, ryb czy owoców i warzyw. Umożliwiają to wysokiej jakości tarcze, których zestaw pozwala mielić na oczkach różnej grubości. Dzięki maszynce Kenwood MG700 przyrządzisz farsze, pasztety, szereg ciekawych przystawek i oczywiście zmielisz każdego rodzaju mięso. Szeroki zakres funkcjonalności umożliwia zestaw 3 tarcz i 2 stopniowa prędkość mielenia, która pozwala dostosować pracę urządzenia do twoich potrzeb. Dodatkowym atutem tej maszynki do mielenia mięs jest dodatkowa nasadka kebbe oraz nakładki do przygotowywania kiełbas.

BOSCH COMPACTPOWER MFW3X14W - na wszystkie potrzeby

Maszynka z firmy Bosch, to kompaktowe urządzenie o dużej mocy. Seria CompactPower zapewnia komfort użytkowania, dzięki wysokiej efektywności. Ta maszynka do mięsa pracuje z prędkością 2,5 kg na minutę. Wszystkie elementy tnące oraz sita zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest gwarancją jej długoletniego użytkowania. Maszynka Bosch wyróżnia się małą, jak na swoje gabaryty, wagą. Urządzenie posiada dwie prędkości mielenia oraz zwiększający komfort użytkowania bieg wsteczny. W zestawie znajduje się dodatkowa nakładka masarska do przygotowywania kiełbas. Dzięki tej maszynce z łatwością przygotujesz swoje potrawy dla wymagających gości, 4-bębnowa szatkownica zmienia tą maszynkę do mięsa w urządzenie wielofunkcyjne, które pozwalają na krojenie warzyw w plastry, ucieranie ziemniaków na placki czy mielenie na małe wiórki.

Esperanza EKM012E - prosty produkt na małe potrzeby

Maszynka do mielenia mięsa Esperanza to urządzenie, które zaspokoi podstawowe potrzeby związane z jego głównym przeznaczeniem. Bez wątpienia jednak nie można traktować jej, jako wielofunkcyjny produkt kuchenny. Maszynka posiada 3 różne tarcze z sitami oraz dwie nakładki, dzięki, którym przygotujesz zarówno kiełbasy jak i kebbe. Urządzenie łatwo się rozkłada. Jego prędkość nie jest zachwycająca, ale wystarcza na domowy sporadyczny użytek, bowiem jest moc to 600 W. Takie parametry pozwalają na mielenie 1,3 kg/min. Maszynka jest bardzo poręczna i lekka, jedynie 2,5 kilograma, co w przypadku małej mocy nie wpływa na stabilność urządzenia.

ZELMER ZMM4048W - zmieli mięso i przygotuje surówkę

Propozycja od firmy Zelmer to wielofunkcyjna maszynka do mielenia mięs, która sprawdzi się również podczas przygotowania innych potraw z warzyw, sera czy orzechów. Urządzenie posiada takie możliwości dzięki wysokiej mocy 1900 W, pozwala ona na wydajną pracę 2,5 kilograma na minutę. Ta maszynka do mielenia mięs posiada szeroki zestaw akcesoriów takich jak szatkownica, dzięki której szybko i łatwo przygotujesz surówkę do obiadu, czy nakładka do przygotowywania domowych kiełbas. Zelmer wyróżnia się wysoką trwałością elementów z jakich wykonał tę maszynkę do mięsa, jest poręczna i lekka. Niestety jednak urządzenie pracuje tylko na jednej prędkości i nie posiada biegu wstecznego.

ZELMOTOR 489.81 - polski konkurent Zelmera

Mało znana polska marka Zelmotor zaproponowała klientom maszynkę do mięsa, która jest konkurencyjna do opisywanego wyżej Zelmera. To urządzenie o równie dużej mocy 1900 W i podobnej prędkości mielenia 2,5 kg na minutę. Maszynka jest łatwa w obsłudze i stabilna, dzięki swojej odpowiedniej wadze – 4,7 kg. Dzięki maszynce Zelmotor zmielisz produkty w 3 różnych wielkościach, co umożliwia zestaw sit o różnych średnicach otworów. Dużą zaletą jest nakładka masarska dedykowana fanom domowej kiełbasy, a dzięki szatkownicy z łatwością przygotuje się surówki lub warzywa do zupy. Niestety produkt jest konkurencyjny również w swoich słabych stronach, w tej maszynce do mięs nie znajdziesz biegu wstecznego, a użytkować można ją tylko na jednej prędkości.

TEFAL NE105838 - nie zawodzi designem

Maszynka do mielenia mięs Tefal to wydajne urządzenie o dość dużej mocy 1400 W. Nie należy do czołówki, jednak wciąż to moc, która pozwala na prędkość mielenia do 1,7 kilograma na minutę. Dzięki funkcjonalności, jaką zapewnia bieg wsteczny, maszynka poradzi sobie z trudnymi, twardymi produktami. Różnej wielkości otwory w sitach pozwalają na dostosowanie struktury mielonki do konkretnych potrzeb. Urządzenie działa w dwóch prędkościach. Cennym dodatkiem jest nakładka masarska, do przygotowywania domowych kiełbas czy parówek. Duży punkt dla firmy Tefal za samoostrzący się nóż mielący. Maszynka do mięs jest lekka i stabilna, niestety jednak dużo głośniejsza niż konkurentki.

Jak dbać o maszynkę do mięsa?

Maszynka do mięsa to bardzo pomocne, w kuchni urządzenie. Szczególnie przy intensywnym jej użytkowaniu należy pamiętaj o jej regularnym i dokładnym czyszczeniu. Obecnie, maszynki do mięsa są nieporównywalne łatwe w montażu i demontażu na tle swych historycznych poprzedniczek. Choćby jednak nie wiadomo jak dokładnie myć maszynkę, prędzej czy później zamiast zwartych nitek podczas mielenia, z urządzenia będzie wychodzić niezwarta papka. To niewątpliwy znak, że czas na konserwację ostrzy. Poznaj 4 domowe sposoby na ostrzenie tarcz swojej maszynki do mięsa:

Maszynka do mięsa, jako urządzenie wielofunkcyjne

Wydawać się to może zaskakujące, ale maszynki do mielenia mięs znakomicie sprawdzają się również, jako urządzenia do przygotowywania innych potraw. Dzięki szerokim zestawom akcesoriów i nakładek, maszynkę wykorzystasz do szatkowania twardych warzyw do surówek czy zup. Świetnie sprawdzają się również do mielenia serów i orzechów. Nakładki z małymi otworami zdadzą egzamin z przygotowania pasztetów i farszów np. do pierogów ruskich. Funkcjonalności jest masa, limitem zdaje się być jedynie kreatywność kucharza.

Jak w niemal w każdym przypadku na rynku AGD, chcąc dokonać wyboru urządzenia należy przedrzeć się przez gąszcz producentów proponujących coraz to nowsze rozwiązania. W przypadku maszynek do mięsa, zwycięzcą miejsca na podium zostaje Bosch, z urządzeniem MFW3X14W, z serii CompactPower. To bardzo silna maszynka do mięs, z szeroką funkcjonalnością i wysoką wydajnością. Posiada wszystkie niezbędne akcesoria i szereg tych dodatkowych tj. np. nakładka masarska. Urządzenie jest mocne, lekkie i łatwe w użytkowaniu.