Najlepsze kawiarki

Najlepsze kawiarki – smak prawdziwego espresso w Twoim domu

Smak kawy zalewanej wodą z czajnika nie satysfakcjonuje Twoich kubków smakowych, a ceny ekspresów nie zachęcają Cię do jego kupna? Jest jeszcze jeden, tańszy sposób na samodzielne zaparzenie intensywnego, gęstego naparu, który pobudzi Cię do działania o każdej porze dnia, a oprócz tego, zaspokoi Twoje oczekiwania, co do tego jak powinna smakować prawdziwa kawa. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kawiarkę. Kierując się indywidualnymi potrzebami możesz dobierać materiał wykonania oraz rozmiar produktu, aby był w pełni zgodny z Twoimi wymaganiami.

Aby rozwiać Twoje wątpliwości na temat jaką kawiarkę kupić – najbardziej wartościowe, według nas, propozycje zebraliśmy w poniższym rankingu. Rozpocznij od zapoznania się z trzema rekomendacjami, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Produkt premium

Ten produkt zabierzesz ze sobą wszędzie! Kawiarki elektryczne mają najwyższą cenę, ale są bardzo wygodne w użyciu. Tym samym charakteryzuje się oferowana przez Bialetti kawiarka włoska MOKA Elettrika, z której skorzystasz niezależnie od rodzaju posiadanej kuchenki oraz zaparzysz przepyszną kawę, nawet podczas podróży. Niewielka pojemność sprzętu pozwoli Ci otrzymać 2 filiżanki naparu, co może nie wystarczyć w przypadku odwiedzin rodziny, ale przez swoją poręczność – świetnie sprawdzi się na wyjazdach.

Nasza rekomendacja

Kawiarka ze stali nierdzewnej zapewni Ci pełną wygodę użytkowania przez możliwość mycia w zmywarce oraz korzystania z niej na płycie indukcyjnej. Jednorazowo z kawiarki otrzymasz 4 filiżanki kawy, co jest optymalną liczbą zarówno dla własnych potrzeb, jak również w przypadku niespodziewanych odwiedzin znajomych. Zawór bezpieczeństwa i silikonowy pierścień upewnią Cię o niezawodności produktu.

Gratka dla portfela

Za naprawdę niską cenę możesz zaopatrzyć się w aluminiowy sprzęt producenta Domotti. Kawiarka nie nada się do indukcji, ale za to na kuchence gazowej lub elektrycznej doskonale sprawdzi się w swojej roli, szybko osiągając odpowiednią temperaturę. Aluminiowa kawiarka pozwoli Ci zaparzyć 3 filiżanki kawy jednorazowo, jest lekka i poręczna oraz posiada zawór bezpieczeństwa.

Trzy najlepsze kawiarki to jeszcze nie wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy. W poniższej tabeli zestawiliśmy je z innymi wartościowymi propozycjami, jakie znajdziesz na rynku. Dzięki temu będziesz w stanie dokonać zakupu zgodnego z indywidualnymi preferencjami, który upewni Cię, że kawa z kawiarki, którą wybierzesz zachwyci Twoje podniebienie.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Mini poradnik kupującego

Kawiarka do espresso to narzędzie pozwalające Ci w prosty sposób przygotować kawę, która odpowiednio zaparzona – będzie jakościowo porównywalna do naparów powstających z wykorzystaniem profesjonalnych ekspresów. Przed dokonaniem wyboru najlepszej dla Ciebie kawiarki zwróć jednak uwagę jaką kuchenkę posiadasz – w przypadku indukcyjnej nie sprawdzi się sprzęt aluminiowy. Przemyśl również, ile filiżanek kawy jednorazowo najczęściej przygotowujesz i jak dużej pojemności produktu potrzebujesz. Posiadając takie informacje – zapoznaj się ze szczegółowymi opisami najlepiej sprawdzających się według nas produktów, aby zakup w pełni odpowiadał Twoim preferencjom i potrzebom.

Aromatyczne, intensywne espresso w dowolnie wybranym miejscu z - kawiarką Bialetti MOKA Elettrika 2

Zgrabna, solidnie wykonana przez rozpoznawalnego na całym świecie producenta; elektryczna kawiarka. Do kawy przygotowanej w kilka minut, rozpieszczającej Twoje podniebienie nie będzie Ci potrzebna żadna kuchenka, ale niestety – za wygodę trzeba płacić. Dosyć wysoką cenę kawiarki wynagradza smak 100 ml (bo taką też pojemność ma produkt) pysznego naparu, który jednorazowo uzyskasz dzięki sprzętowi Bialetti MOKA Elettrika.

Pełny komfort użytkowania w niewygórowanej cenie - kawiarka KingHoff 4 filiżanki

Ta stalowa kawiarka doskonale sprawdzi się niezależnie od rodzaju kuchenki, którą posiadasz. Dodatkowa możliwość mycia produktu w zmywarce pozwoli Ci delektować się gorącą, gęstą kawą w tym samym czasie, w którym zmywarka będzie dbała o czystość Twojej makinetki. Nalewając przepyszny napar do filiżanek nie oparzysz się dzięki specjalnemu, nienagrzewającemu się uchwytowi, a zawór bezpieczeństwa ochroni Cię przed eksplozją kafetierki w przypadku jej przytkania.

Prawdziwa kawa dla lubiących oszczędzać - Kawiarka Komtek ALUMINI-BK 07041 150 ml

Aluminiowa kawiarka ciśnieniowa to najtańszy wybór, pozwalający zaparzyć 150ml intensywnego espresso, o ile nie posiadasz w domu kuchenki indukcyjnej. Osiągająca odpowiednią temperaturę w kilka chwil makinetka, wyposażona jest w zawór bezpieczeństwa, aby zapobiegać powstawaniu zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz produktu. Sprzęt posiada wygodną, chroniącą przed poparzeniem rączkę. Musisz jednak uważać, aby nie zakręcać kawiarki trzymając za nią, ponieważ w ten sposób zwiększysz ryzyko jej odłamania.

Indywidualne dostosowanie pojemności oraz podtrzymywanie temperatury możliwe z elektryczną - kawiarką Ariete Mokina

Ta elektryczna kawiarka umożliwi Ci zaparzenie ulubionej kawy wszędzie, niezależnie od obecności kuchenki, a dodatkowo przez pół godziny będzie utrzymywać temperaturę zanim wyłączy się automatycznie. Wyposażona w antypoślizgowe nóżki, nie zsunie Ci się niekontrolowanie, a lampka gotowości zasygnalizuje, kiedy napar będzie gotowy. Z makinetką marki Ariete przygotujesz od 2 do 4 filiżanek kawy, zgodnie z ilością wody, którą wlejesz do zbiornika.

Smak włoskiej kawy w Twoim domu za sprawą eleganckiej - kawiarki Bialetti Venus 6 TZ 300 ml

Brak problemów z czyszczeniem dzięki myciu w zmywarce, współpraca ze wszystkimi rodzajami kuchenek oraz elegancki design to zaledwie wstęp do opisu walorów, jakimi charakteryzuje się ta stalowa kawiarka. Duża pojemność pozwalająca na przygotowanie 6 filiżanek naparu jednorazowo doskonale sprawdzi się, jeżeli w Twoim domu mieszka więcej osób, a dołączona do zestawu kawa umożliwi natychmiastowe korzystanie ze sprzętu. Wyprodukowana przez Bialetti kawiarka posiada dość wysoką cenę, którą rekompensuje jakość produktu.

Aluminium, które wykorzystasz nawet na indukcji - kawiarka Lavazza Carmencita Pop 3tz

Solidna, oryginalnie zaprojektowana kawiarka z aluminium to wyjątkowy sprzęt, który przeznaczony jest także do płyt indukcyjnych, co rzadko kiedy charakteryzuje makinetki wykonane z tego rodzaju materiału. Rączka produktu zainstalowana jest pod kątem 90°, dzięki czemu nie poparzysz się podczas nalewania kawy. Jednorazowe użycie kawiarki pozwoli Ci otrzymać 3 filiżanki naparu, co może okazać się niewystarczające w przypadku odwiedzin większej liczby osób, ale dobrze sprawdzi się na własny użytek.

Poręczne udogodnienie dla jednej osoby - kawiarka Pedrni Kaffettiera 1tz

Jeżeli potrzebujesz makinetki, w której zaparzysz kawę tylko dla jednej osoby – Pedrni Kaffettiera to dobry wybór dla Ciebie. Aluminiowa, klasyczna kawiarka na gaz lub kuchenkę elektryczną cechuje się odpornością na temperaturę do 210°, a także posiada zawór bezpieczeństwa i silikonowe uszczelki zapobiegające przeciekaniu. W kilka minut zaparzy dla Ciebie espresso o pojemności 50ml, co będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli jesteś indywidualistą. Kawiarka może być jednak uciążliwa w przypadku chęci przygotowania kawy dla większej liczby osób.

Poradnik kupującego

Kawiarka stalowa czy aluminiowa?

Jeśli zastanawiasz się jaka makinetka będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku zacznij od określenia rodzaju posiadanej kuchenki. Do płyty indukcyjnej nie sprawdzi się bowiem (z pewnymi wyjątkami) aluminiowa kawiarka. Opinie użytkowników tego typu sprzętu wskazują na fakt, że stalowe kafetiery są wygodniejsze, ponieważ można korzystać z nich na każdej kuchence, częściej można też myć je w zmywarkach. Są jednak droższe od kawiarek z aluminium, które oprócz niższej ceny – używane na kuchenkach gazowo-elektrycznych szybciej nabierają odpowiedniej temperatury. Pomimo to, ich wadą jest ryzyko osadzania się kamienia, który może pogorszyć jakość parzonej kawy. Jeżeli zatem możesz przeznaczyć nieco więcej na zakup produktu, stawialibyśmy na kawiarkę stalową.

Pamiętaj, że na wszelkie wyjazdy przyda Ci się makinetka elektryczna, która, aby przygotować intensywną, aromatyczną kawę nie wymaga dostępu do żadnej kuchenki. Jest to jednak zakup jeszcze droższy od kafetiery stalowej.

Kawiarka – jak działa?

Kupując swoją pierwszą kafetierę, jak najbardziej naturalne jest zadanie sobie pytania – jak używać kawiarki? Parzenie kawy w kawiarce obrazowo, krok po kroku wytłumaczy Ci Maciej Duszak, który w udostępnionym na YouTube filmie udziela wskazówek, co zrobić, żeby przygotowany napar charakteryzował się najwyższą jakością nawet przy pierwszym użyciu. Link do video załączamy poniżej.

Tytuł: „Kawiarka | Wszystko, co musisz wiedzieć”, kanał YouTube: Coffeedesk

Jeżeli preferujesz słowo pisane, możesz także zapoznać się z wartościowym artykułem dotyczącym kawiarek oraz sposobu parzenia w nich kawy, opublikowanym na blogu kawowy.info. Dzięki niemu jeszcze bardziej poszerzysz wiedzę w tym temacie.

Podsumowanie

Dokonując analizy wszystkich rekomendowanych produktów zebranych w powyższym zestawieniu ogłaszamy kawiarkę KingHoff 4 filiżanki zwyciężczynią rankingu. Nierdzewna stal, z której wykonana została makinetka pozwala korzystać z niej niezależnie od posiadanego typu kuchenki, czym góruje nad kawiarkami aluminiowymi, a zmiana gazu na indukcje po zakupie produktu nie wykluczy go „z gry”.

Solidny sprzęt wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa, posiada też silikonowy pierścień, dzięki czemu cechuje się szczelnością oraz brakiem ryzyka wybuchu, w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia lub przytkania kafetiery. Ma także solidny, niełamiący się uchwyt wykluczający niebezpieczeństwo poparzenia podczas nalewania kawy. Pojemność na poziomie 4 filiżanek będzie wystarczająca zarówno dla pary, małej rodziny lub podczas odwiedzin znajomego – parzenie w niej kawy nie będzie wtedy uciążliwe jak w przypadku makinetek na 1 czy 2 filiżanki.

Opisana powyżej najlepsza kawiarka uprzyjemni Ci życie, dzięki możliwości czyszczenia jej w zmywarce. Produkt prezentuje się elegancko. Wybierając go będziesz cieszyć się jakością porównywalną do makinetek ze znacznie wyższej półki cenowej, przy znacznie niższym koszcie zakupu. No i ten smak gęstej, aromatycznej kawy, niczym prawdziwe włoskie espresso!