Opalarka elektryczna ranking

Opalarka elektryczna ranking. Remont domu czy mieszkanie oraz inne drobne prace z tym związane często wiążą się z zakupem wielu materiałów. Poza tymi najbardziej podstawowymi warto sięgnąć również po takie, które w znaczący sposób ułatwią nam pracę. Do tego typu narzędzi z pewnością zaliczyć możemy opalarkę. To proste w obsłudze urządzenie znacząco przyspieszy takie czynności jak usunięcie starych powłok lakierniczych czy cięcie sztucznych tworzyw. Do czego jeszcze możemy użyć opalarki oraz co zrobić, aby kupić taki model, który idealnie wpasuje się w nasze potrzeby? – na to i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Na początek przedstawimy trzy produkty, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Produkt premium

Doskonałej jakości sprzęt oferujący 10-stopniową regulację przepływu powietrza i 4 programy, które można personalizować zgodnie z własnymi potrzebami. W praktycznej walizce znajdziemy produkt z najwyższej półki o mocy aż 2300 W, sterowany za pomocą wyświetlacza LCD. Jakość premium w bardzo wysokiej cenie.

Nasza rekomendacja

Doskonały stosunek jakości do ceny. Opalarka o mocy 2000 W. Model wyposażony w trzy biegi temperatury oraz trzy biegi wydajności nadmuchu powietrza. Zakres temperatury to przedział od 50 do 550 ° C. Dobre, solidne urządzenie bez dodatkowych udogodnień i funkcjonalności, ale oferujące wysoką jakość w bardzo przystępnej cenie.

Gratka dla portfela

Lekkie, wygodne i łatwe w użyciu elektronarzędzie firmy Dedra wyposażono w dwie pozycje przełącznika. Dzięki czemu masz możliwość doboru odpowiedniego poziomu temperatury i przepływu wydmuchiwanego powietrza. Model odporny na wysoką temperaturę i długotrwałą pracę, dostępny w niskiej cenie. Gratka dla oszczędnych.

Poznałeś już faworytów naszego rankingu. W poniższym zestawieniu ujęliśmy i porównaliśmy najistotniejsze parametry również innych urządzeń tego typu, dostępnych na rynku.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Opalarka to urządzenie, które znacząca ułatwia przeprowadzenia zarówno drobnych prac technicznych jak i większych -remontowych. Potrafi skrócić czas wykonania danej czynności oraz sprawić, że jej realizacja będzie znacznie łatwiejsza.

Opalarka – zastosowanie

To praktyczne urządzenie składa się z turbiny, spirali grzewczej oraz nakładek na dysze, czujników i sterowników elektronicznych służących do optymalnego ustawienia temperatury. Modele z wyższej półki cenowej wyposażono dodatkowo w wyświetlacz LCD. Ze względów bezpieczeństwa warto też, aby wybrany przez nas model posiadał wyłącznik bezpieczeństwa, który uruchomi się zawsze, gdy opalarka osiągnie temperaturę, która może spowodować jej uszkodzenie.

Opalarka to urządzenie posiadające różnorodne zastosowania. Możemy za jej pomocą oczyścić powierzchnię ze starej powłoki lakierniczej, ale nie tylko. Powszechnie znana jest opalarka do drewna służąca do usunięcia z niego farby. Za jej pomocą można też okleinować elementy meblowe. To nie wszystko. Za pomocą tego niewielkiego urządzenia uformujesz i połączysz elementy z tworzywa sztucznego, odblokujesz zabezpieczone podzespoły. Opalanie drewna opalarką, lutowanie, odlutowywanie? A może zgrzewanie folii opalarką? Żaden problem. Zabezpieczysz nią kable, szczelnie zamkniesz opakowania, ale też …wysuszysz wilgotne drewno! To naprawdę wszechstronne urządzenie, które zastąpi Ci wiele innych. Świat kulinarny nie obyłby się bez urządzenia znanego jako opalarka kuchenna. Dzięki niemu możliwe jest krystalizowanie cukru czy aromatyzowanie mięs.

Rodzaje opalarek

Obecnie na rynku najczęściej spotykanym typem opalarek są urządzenia elektryczne. Występują w wersji przewodowej oraz akumulatorowej. Ten rodzaj sprzętu idealnie sprawdzi się przy spawaniu czy usuwaniu starych powłok lakierniczych. Opalarka akumulatorowa jest często droższa, trzeba też w tym przypadku liczyć się z zazwyczaj słabszą mocą i czasem pracy około 15-20 minut.

Opalarka, wybierana przez profesjonalistów to opalarka gazowa. Zasilana gazem propanowym lub butanowym jest bardziej wydajna w przypadku większych projektów i zadań do wykonania. Używanie tego typu opalarek wymaga dużej ostrożności, ponieważ niewłaściwe- może doprowadzić do pożaru.

Na sklepowych pólkach spotkasz także opalarki na podczerwień, czyli tzw. pistolety grzewcze, działające w niższych temperaturach od 150 do 300 ° C oraz pistolety przemysłowe- najdroższy rodzaj opalarek, wykorzystywanych w przemyśle. Wytwarzana przez nie temperatura może osiągać 700 ° C.

Przewodnik zakupowy- jak wybrać najlepszą opalarkę?

Najlepsza opalarka elektryczna to taka która jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Zanim więc dokonamy wyboru powinniśmy zastanowić się do jakich konkretnie prac opalarka będzie nam potrzebna. Główne parametry, na które należy zwrócić uwagę to przede wszystkim:

Moc opalarki- im wyższa, tym opalarka pracuje bardziej wydajnie. Dostępne w sklepach urządzenia posiadają moc od 1,5 kW do 2,3 kW.

Warto, by wybrany model stanowiła opalarka z regulacją temperatury nadmuchu oraz przynajmniej 3 prędkościami nadmuchu powietrza. W zależności od rodzaju wykonywanej przez nas pracy będziesz potrzebował większej lub mniejszej mocy, dlatego możliwość zmiany ustawień jest jednym z niezbędnych elementów każdej dobrej opalarki elektrycznej.

Warto zwrócić też uwagę na rodzaj materiałów, z których wykonana jest opalarka.

Dobrej jakości opalarki powinny być wyposażone w wymienne końcówki do opalarki, umożliwiające użycie sprzętu do różnych zastosowań.

Najdroższe modele posiadają również wyświetlacz LCD, informujący o aktualnej temperaturze, emitowanej przez urządzenie.

Znasz już najważniejsze cechy opalarek, na które powinieneś zwrócić uwagę podejmując decyzje zakupowe. Przedstawimy teraz szczegółowy opis każdego, z przedstawionych w powyższej tabeli, modelu.

Opalarka Bosch Ghg 23-66 06012A6301

Bardzo wysokiej jakości produkt, dla najbardziej wymagających klientów. Opalarka o mocy aż 2300 W, wyposażona została w 10-stopniową regulację przepływu powietrza. Pozwala w szybki sposób uzyskać temperaturę 650 ° C. Model wyposażony przez producenta w 4 programy pracy z możliwością dowolnej ich personalizacji. Urządzenie jest lekkie, waży zaledwie kilogram, a jego pracą steruje mikroprocesor cyfrowy. Informacje na temat aktualnej jego pracy znajdziemy na czytelnym wyświetlaczu LCD.

Z dodatkowych rozwiązań znajdziemy tu także system stałej kontroli temperatury oraz funkcję zapamiętywania poprzednich ustawień. Całość zapakowana w poręczną walizkę, która ułatwia transport urządzenia w wybrane miejsce. Produkt premium z wyższej półki cenowej.

Opalarka Graphite 59G524

Model o mocy 2000 W, wyposażono w przełącznik, który pozwala na wybranie jednego z trzech poziomów przepływu powietrza i temperatury, aż do 600 ° C. Po zakupie wraz z ważącą niecały kilogram opalarką otrzymujemy 4 zapasowe dysze i skrobak z rączką, a wszystko zapakowane w podręczną walizkę. Całość solidnie i estetycznie wykonana. Warty podkreślenia jest fakt, iż rękojeść pokryto antypoślizgowym materiałem, co pozwala na pewne i wygodne operowanie opalarką.

Opalarka Yato YT-82288

Doskonały stosunek jakości do ceny. Solidna, trwała opalarka o mocy maksymalnej 2000 W. Sprzęt wyposażono w trzy biegi wydajności powietrza. Odpowiednio 300 l/min na pierwszym i drugim biegu oraz 500 l/min na trzecim. Opalarka pozwala na zmiany zakresu temperatury (pierwszy bieg – 50 ° C, zaś drugi i trzeci to wartości 70-550 ° C). Prosta w użyciu i bardzo funkcjonalna trafi w gusta wszystkich tych którzy szukają niezawodnego urządzenia, pomocnego w pracach domowych i remontowych za rozsądną cenę.

Opalarka Ryobi EHG2000 5133001137

Opisywane urządzenie posiada dwa ustawienia trybu pracy oraz dwa ustawienia temperatury (400/600 ° C). Co wyróżnia ten model na rynku to zdejmowana osłona termiczna z przodu urządzenia, która umożliwia łatwy dostęp w przypadku konieczności zmiany akcesoriów. Dodatkowo czujnik zabezpieczający przed przegrzaniem sprzętu dba o bezpieczeństwo pracy, a hak umożliwiający zawieszenie urządzenie do ostudzenia znacznie podnosi komfort użytkowania.

Opalarka Dexter Power Przewodowa Opalarka 2000 W

Opalarka posiada wielostopniową regulację prędkości oraz możliwość regulacji przepływu powietrza pomiędzy 250 a 500 l/min. Moc maksymalna to 2000 W a maksymalna temperatura emitowana przez urządzenie wynosi 600 ° C. Dobry produkt przeznaczony do prac domowych i drobnych prac remontowych. Praktyczna walizka, do której jest spakowana, umożliwia wygodne przewiezienie urządzenia w wybrane miejsce.

Opalarka Steinel HL 1920 E 352103

Bardzo dobra jakościowo opalarka znanej i cenionej niemieckiej firmy Steinel. Sprzęt posiada moc 2000 W, 3 biegi i płynną regulację temperatury w aż 9 zakresach. Na pierwszym biegu temperatura i wydatek powietrza kształtują się w granicach: 150 l/min., 50°C, podczas gdy na 3 biegu będzie to odpowiednio: 300-500 l/min., 80 – 600 °C. Producent wyposażył sprzęt w funkcje elektronicznego sterowania temperaturą, natomiast 3-stopniowy przełącznik służy do sterowania dmuchawą. Do atutów modelu możemy zaliczyć również 3-letnią gwarancję. Jednym słowem solidny, profesjonalny sprzęt dla wszystkich ceniących wysoką jakość.

Opalarka Dedra DED7970

Lekka, solidna opalarka elektryczna z antypoślizgowym uchwytem zwiększającym bezpieczeństwo i komfort pracy. Dobór odpowiedniego poziomu temperatury umożliwia przełącznik, który można ustawić w dwóch pozycjach. Opalarka wykonana jest z materiałów odpornych na wysoką temperaturę oraz długą pracę urządzenia. Posiada moc 2000 W, a pracuje w zakresie temperatur od 350 do 550 ° C. Przepływ powietrza na pierwszym biegu to 300 zaś na drugim 500 l/min. Co istotne urządzenie można w trakcie pracy odstawić w pozycji poziomej, co znacznie ułatwia pracę.

Opalarka Black&Decker KX1650

Dobrej jakości opalarka o nieco niższej mocy od wcześniej opisywanych modeli – 1750 W. Urządzenie może pracować w dwóch trybach. Posiada regulację temperatury i siły nadmuchu, oraz specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Opalarka zalicza się do cięższych modeli w naszym zestawieniu.

Podsumowanie – opalarka elektryczna ranking

Dobrej jakości opalarka to urządzenie, które sprawdzi się doskonale wszędzie tam, gdzie mamy do wykonania drobne prace remontowe. Usunięcie powłok malarskich czy lakierniczych, lutowanie czy nagrzewanie, spawanie plastiku opalarką- w każdej z tych czynności nieocenioną pomocą będzie właśnie tego typu urządzenie. Opalarki zakupisz zarówno w sklepach internetowych jak i dobrych stacjonarnych marketach remontowo-budowlanych. Co ciekawe – niedrogi sprzęt tego typu znajdziesz także wybierając się na zakupy do jednej z popularnych sieci handlowych Lidl. Opalarka Parkside to jeden z flagowych produktów marki własnej elektronarzędzi stworzonej przez sieć, która cieszy się sporym zaufaniem wśród klientów. Cena? Na rynku spotkamy różnorodne tego typu urządzenia, których cena rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych. Wydając taką kwotę otrzymamy urządzenie wyposażone w dwa zakresy regulacji temperatury, bez dodatkowego wyposażenia. W droższych modelach spotkamy już wymienne dysze do opalarki, a także dodatkowe elementy takie jak wyświetlacz LCD czy elementy zabezpieczające przed przegrzaniem.

W naszym rankingu znajdziemy zarówno ekonomiczne urządzenia „dla oszczędnych”, jak i modele premium z wyższej półki cenowej. Wybór opalarki zależy od naszych osobistych preferencji, a także zasobności portfela.