Pochłaniacz wilgoci ranking

Pochłaniacz wilgoci ranking.

Zbyt duża wilgotność w domu może sprawiać wiele problemów i powodować rozwój niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych. Nadmiar wilgoci można bez problemu usunąć za pomocą nowoczesnych urządzeń. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań w postaci granulatu, tabletek czy saszetek, czy też pochłaniacz wilgoci Humistop, który jest tani, ale wymaga regularnej wymiany filtrów (wkłady do pochłaniaczy wilgoci są dostępne w sklepach) najlepiej sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Istnieją także elektryczne osuszacze powietrza, które skutecznie usuwają wodę z zaparowanych szyb i zapobiegają powstawaniu pleśni w pomieszczeniach o powierzchni powyżej 10m2.

Jeśli aktualnie borykasz się z problemem nadmiernej wilgoci w swoim domu, zapraszamy do zapoznania się ze stworzonym przez nas rankingiem. Znajdziesz w nim różne modele pochłaniaczy wilgoci, a także wskazówki jak dobrać idealne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Elektryczny pochłaniacz wilgoci – propozycje warte uwagi

W naszym zestawieniu zebraliśmy najlepsze naszym zdaniem elektryczne pochłaniacze wilgoci. Na początek przedstawimy trzy propozycje zasługujące na szczególną uwagę.

Produkt premium

Elektroniczny osuszacz powietrza MAECO Low o wydajności 25 litrów na dobę to produkt zaprojektowany z wykorzystaniem przełomowej technologii silnika prądu stałego i dużej szybkości ekstrakcji. Został stworzony, aby szybciej i taniej suszyć pranie, przeciwdziałać skraplaniu się pary wodnej na szybach lub sprawnie osuszyć piwnicę czy garaż. Jest energooszczędny (pobiera zaledwie 270W energii) i posiada cztery bardzo przydatne tryby: tryb higrostat, tryb pralni, tryb cichy oraz tryb automatyczny. Nie mogło zabraknąć także zabezpieczenia przed dziećmi, funkcji auto-restartu, jonizatora oraz dużego wyświetlacza cyfrowego, który znacznie ułatwia jego obsługę.

Nasza rekomendacja

Model HL-OS-10 marki HAUS & LUFT posiada doskonałe parametry jak na swoją półkę cenową. Automatycznie utrzymuje zadaną wilgotność, a jego praca generuje akceptowalny hałas i nie przenosi wibracji na podłogę. Posiada zbiornik o pojemności 2,5 litra oraz wbudowany licznik pracy. Dodatkowo znajdziemy w nim także: higrometr – wskaźnik zawartości pary wodnej w powietrzu, higrostat, dzięki któremu nie wysuszysz powietrza ponad ustawiony poziom oraz humidistat, czyli rodzaj higrostatu, który umożliwia zaprogramowanie osuszacza z większą dokładnością, przy użyciu wyświetlacza elektronicznego.

Gratka dla portfela

ELDOM OP600 to pochłaniacz wilgoci o pojemności zbiornika równej 2,5 litra. Nie posiada aż tylu dodatkowych funkcji, jak dwa poprzednie produkty, jednak rekompensuje to ceną. Został wyposażony w lampę UV, która niszczy zarodniki pleśni i grzybów oraz w jonizator powietrza. Na panelu sterowania znajduje się wskaźnik wilgotności powietrza, sygnalizator osuszania, oczyszczania i napełnienia zbiornika oraz temperatura powietrza. Posiada również funkcję Timer.

Oprócz trzech powyższych rekomendacji, mamy do zaproponowania jeszcze kilka innych opcji, równie wartych uwagi. Poniżej zamieściliśmy listę tych modeli wraz z ich najważniejszymi cechami, które pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt dla siebie.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Mini poradnik kupującego

Wilgoć w pokoju może doprowadzić do powstania pleśni i grzyba. Stanowi również przyczynę podwyższonych kosztów ogrzewania i nieprzyjemnego zapachu. Najprostszym rozwiązaniem jest kupno osuszacza wilgoci. Przy wyborze odpowiedniego pochłaniacza wilgoci należy zwrócić uwagę, na: wydajność, przepływ powietrza, pojemność zbiornika na wodę oraz zużycie prądu. Urządzenie do wyciągania wilgoci ze ścian powinno być także dopasowane do rodzaju pomieszczenia, w którym ma być zastosowane. Zwykłe domowe osuszacze nadają się do niewielkich pomieszczeń, natomiast przy większych przestrzeniach zaleca się osuszacz kondensacyjny.

Poniżej znajdziesz listę kilku pochłaniaczy wilgoci, które zostały przedstawione w powyższej tabeli, wraz z opisami ich zalet i wad.

Meaco 25L Low – sprzęt z zastosowaniem nowoczesnej technologii

Model Maeco 25L Low został zaprojektowany tak, aby zapewnić szybki efekt osuszania, przy niewielkim zużyciu energii. Pozwoli szybko i ekonomicznie wysuszyć Twoje pranie. Pozostawienie prania do wyschnięcia, w pomieszczeniu w okresie zimowym już nie będzie wiązało się z ryzykiem wysokiego poziomu wilgotności w domu. Maeco 25L Low przyczyni się również do eliminacji problemu rozwoju pleśni. Posiada cztery przydatne tryby pracy: tryb higrostat, tryb pralni, tryb cichy oraz tryb automatyczny, a także auto-restart i zabezpieczenie przed dziećmi. Sprawdzi się nawet w większych pomieszczeniach.

Maeco 20L Platinum – sprawdzony, domowy pochłaniacz wilgoci

Ten kompaktowy odwilżacz powietrza o dobrych parametrach sprawdzi się w niewielkich i średniej wielkości pomieszczeniach (do 40m2), a nawet w 3-pokojowych mieszkaniach. Jest bardzo wydajny, a jednocześnie skutecznie obniża koszty eksploatacji. Bezpieczny dla dzieci, wyposażony jest w higrometr, higrostat, humidistat i timer. Panel sterujący pozwoli na łatwe zaprogramowanie osuszacza pod swoje potrzeby – można go wykorzystać, między innymi do suszenia prania.

Energooszczędny osuszacz Meaco 12L Platinum

Maeco 12L Platinum to model energooszczędny – pobór energii wynosi jedynie 165 wat. Został wyposażony w trzy poziomy osuszania, timer oraz panel sterujący, co pozwala na łatwe zaprogramowanie osuszacza pod indywidualne potrzeby. Jest wyposażony w specjalną końcówkę i tryb, który pozwoli szybko wysuszyć pranie. Jest również bezpieczny dla dzieci. Został sprawdzony pod kątem zgodności z najbardziej aktualnymi normami i uzyskał najwyższe możliwe wyniki.

Haus & Luft HL-OS-10 – świetny osuszacz w przystępnej cenie

Model Haus & Luft HL-OS-10 to świetny sposób na walkę z wilgocią, który posiada doskonałe parametry i przyzwoitą cenę. Cały czas utrzymuje ustawiony przez użytkownika poziom wilgotności. Skutecznie zwalcza niebezpieczne bakterie, pleśnie i grzyby. Posiada funkcje, które ułatwiają korzystanie z urządzenia i przyczyniają się do poprawy wydajności jego pracy. Haus & Luft HL-OS-10 zapewni zdrowe i optymalnie suche powietrze w Twoim mieszkaniu.

ELDOM OP600 – tanie nie znaczy gorsze

Wyposażony w lampę UV, która niszczy zarodniki pleśni i grzybów oraz w jonizator powietrza, osuszacz ELDOM OP600 pozwoli Ci zapanować nad poziomem wilgotności w mieszkaniu. Pomimo, że nie jest wyposażony w wiele funkcji dodatkowych, świetnie spełnia swoją rolę, a jego cena jest bardzo atrakcyjna. Posiada wskaźnik wilgotności powietrza, sygnalizator osuszania, oczyszczania i napełnienia zbiornika oraz funkcję Timer. Może być stosowany w pomieszczeniach do 25m2. Model ten działa w bardzo prosty, ale skuteczny sposób.

Camry CR 7903 – dobry sprzęt w niskiej cenie

Camry CR 7903 to urządzenie, które może działać bez przerwy przez dwie doby – po tym czasie automatycznie się wyłączy, nie dopuszczając do przepełnienia zbiornika. Świetnie pozbywa się nadmiaru wilgoci wpływając korzystnie nie tylko na mieszkańców, ale także na rośliny i przedmioty (na przykład książki). Sprawdza się w pomieszczeniach do 30 m2 i zużywa niewiele energii. Wytwarza hałas na stosunkowo niskim poziomie, więc jego praca nie będzie uciążliwa dla domowników.

Poradnik kupującego

Jak wybrać najlepszy pochłaniacz wilgoci?

Zbyt duża wilgoć w domu może mieć bardzo zły wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto zaopatrzyć się w dobry absorber wilgoci. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, należy wszystko dokładnie przeanalizować, gdyż urządzenie to nie zlikwiduje problemu jakim jest pleśń, a jedynie może zapobiec jej powstawaniu. Istnieją pochłaniacze wilgoci w granulkach, tabletkach, jak i te elektryczne, które są zdecydowanie najskuteczniejsze. Elektryczny osuszacz powietrza pochłania tylko nadmierną ilość wilgoci, dzięki czemu nie przesusza powietrza w pomieszczeniu. Przy wyborze tego typu sprzętu należy zwrócić uwagę na jego czas działania, obszar działania (w zależności od pomieszczenia docelowego), zapach, zabezpieczenia oraz poziom hałasu, aby działanie urządzenia nie było zbyt uciążliwe i nie przeszkadzało w codziennym życiu. Równie ważnym parametrem jest wydajność osuszacza. Dodatki takie jak wyświetlacze elektroniczne czy panele sterowania pozwalają skonfigurować sprzęt i ustawić harmonogram jego działania. Kierując się parametrami można również dobrać odpowiedni pochłaniacz wilgoci do łazienki czy do piwnicy. Pochłaniacz wilgoci powinien być również energooszczędny.

Pochłaniacz wilgoci – gdzie postawić?

Aby zakupiony osuszacz działał prawidłowo, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii dotyczących doboru odpowiedniego miejsca. W większości przypadków pochłaniacz wilgoci najlepiej ustawić pod ścianą na środku pomieszczenia – zazwyczaj w odległości 0,2-0,5 metra od ścian i okien. Sprzętu nie należy zbliżać do źródeł ciepła, na przykład do kaloryferów. Osuszacz nie powinien także stać za kanapą lub między regałami i szafami. Chcąc osuszyć jedno pomieszczenie należy zamknąć wszystkie drzwi i okna, gdyż przyśpieszy to cały proces. Dużo modeli umożliwia osuszenie kilku pokoi na raz, wtedy nie mogą one być od siebie oddzielone.

Co zrobić, aby dodatkowo wspomóc proces pozbywania się wilgoci?

Aby jeszcze lepiej uporać się z problemem wilgoci w mieszkaniu zadbaj o odpowiednią wentylację każdego pomieszczenia. W tym celu w łazienkach pozbawionych okien warto po kąpieli pozostawić uchylone drzwi, by pozwolić ulecieć parze. Natomiast w kuchni w trakcie gotowania należy włączać pochłaniacz pary (polecamy stworzony przez nas ranking okapów) i rozszczelnić lub uchylić okno. By zapobiec pojawieniu się pleśni na ścianach, należy utrzymywać we wnętrzu temperaturę na poziomie co najmniej 20 stopni Celsjusza. Istotne w walce z wilgocią jest także światło. Jeśli miejsce narażone na powstawanie pleśni znajduje się za szafą warto ją odsunąć, a ścianę wystawić na działanie promieni słonecznych.

Podsumowanie

Zwycięzcą naszego rankingu zostaje osuszacz powietrza HAUS & LUFT HL-OS-10. Jest to produkt w bardzo przystępnej cenie, który nie odbiega jakością od droższych urządzeń. Gwarantuje wysoką wydajność pracy i niski poziom hałasu. Nie posiada aż tylu funkcji dodatkowych, co droższe modele jednak doskonale wykonuje swoje zadanie. Jedynym minusem jest jego wąskie zastosowanie – w pomieszczeniach do 20m2, co potwierdzają niezależne, internetowe opinie. Osuszacz powietrza wyposażony jest w higrometr oraz humidistat. Dostępny na rynku HAUS & LUFT HL-OS-10 oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości.