Ranking kamer samochodowych

Ranking kamer samochodowych.

Żyjemy w czasach, w których transport odgrywa znaczącą rolę. Przemieszczamy się czy to autobusami, czy autami z wielu różnych powodów, do pracy, szkoły, na zakupy. Dotrzeć do tych miejsc najwygodniej jest jednak autem. Dlatego też kierowcy stawiają na zakup przeróżnych gadżetów, takich jak. nawigacja, czujnik parkowania, alkomat czy wreszcie kamera do auta. Urządzenia te służą głównie do nagrywania zdarzeń na drodze (wypadków czy kolizji), dlatego może posłużyć jako dowód w trudnych sytuacjach spornych. Warto więc zaopatrzyć się w taki sprzęt!

Poniżej znajduje się nasz rekomendacja oraz ranking kamer samochodowych.

Nasza rekomendacja

Produkt premium

Wideorejestrator z wieloma funkcjami i możliwościami zadowoli najbardziej wymagających. To bardzo intuicyjny sprzęt jednak za dość wysoką cenę.

Nasza rekomendacja

To najlepsza kamera samochodowa dla każdego, kto planuje zakup takiego urządzenia. Bezapelacyjnie najlepszy stosunek jakości do ceny.

Gratka dla portfela

Naviatel NR200 NV to dość dobry wideorejestrator do auta, z jego niewygórowaną ceną oraz 12-miesięczną licencją na nawigację jest godne uwagi dla tych wszystkich, którzy szukają niedrogiej kamerki samochodowej.

Przedstawiamy ranking kamer samochodowych, które zapewne bierzesz pod uwagę, rozważając zakup takiego gadżetu. Poniższa tabela porównawcza zawiera wszystkie najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wiedorejestratora.

Tabela porównawcza – ranking kamer samochodowych

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

MIO MiVue 798 Dual

Kamerka do auta MIO MiVue 798 Dual to niewielkie urządzenie z wielkimi możliwościami, dlatego nie przez przypadek zakwalifikowała się w naszym rankingu jako produkt Premium. Jaki kryje w sobie potencjał? Sprawdźmy!

Wysokiej jakości sensor optyczny STARVIS CMOS zadba o bogatą kolorystykę oraz doskonały kontrast a nagrywanie w jakości QHD pozwala na uchwycenie każdego detalu na drodze zarówno w dzień jak i w nocy. Jest to kamera samochodowa przód tył Tryb parkingowy, w który jest wyposażona, pozwala rejestrować zdarzenia podczas postoju. Dołączona do zestawu tylna kamera MiVue A30 zarejestruje wszelkie szczegóły za autem. Co więcej, GPS mieści się we wnętrzu urządzenia, rejestrując Twoją lokalizację oraz prędkość. Zapis prędkości możesz wyłączyć. Wbudowane Wi-Fi pozwala na natychmiastowe wykonanie kopii zapasowej na telefonie lub udostępnienie za pomocą aplikacji MiVue Pro. MIO MiVue 798 Dual zadba o Twoje bezpieczeństwo. Ta kamerka do auta posiada zaawansowany system wspomagania kierownicy, układ ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, o przemęczeniu czy o kolizji z autem poprzedzającym. Trzyosiowy G-Sensor wykryje na przykład gwałtowne hamowanie, przyśpieszenie czy kolizję a plik zostanie zapisany do chronionego katalogu, z którego tylko Ty będziesz mógł wykasować nagranie. Dodatkową i bardzo przydatną funkcją jest wbudowana baza radarów, aktualizująca się bezpłatnie przez okres korzystania. Choć cena może odstraszać, jest to godny polecenia wideorejestrator.

MIO MiVue C541

Nasz ranking kamer samochodowych nie byłby pełny, gdyby zabrakło w nim MIO MiVue C541! Urządzenie tej tajwańskiej firmy jest wydajne oraz proste w obsłudze. Kompaktowe wymiary sprzętu nie ograniczają widoczności przez przednią szybę. Tak jak poprzedni model firmy MIO i ta kamera do auta została wyposażona w G-Sensor czujnik, który zapisuje momenty z silnymi przeciążeniami a system chroni go przed nadpisaniem. Natomiast sensor optyczny firmy Sony umożliwia przekazywanie obrazu w rozdzielczości Full HD, a dzięki szerokiemu kątowi widzenia wynoszącemu 130 stopni obraz przekazuje więcej szczegółów. Nagrywanie rozpoczyna się bezpośrednio po odpaleniu auta, wystarczy tylko włożyć kartę SD i podłączyć do źródła zasilania. MiVue C541 posiada trzy opcje nagrywania w pętli, gdzie stare nagrania nadpisywane są nowymi. Ponadto, C541 to model, którym możesz robić wyraźne i dobrej jakości zdjęcia. Masz obawy zostawiając auto na parkingu? Jest to kamera samochodowa z czujnikiem ruchu. Wyposażona została w tryb postojowy, dzięki czemu wykryje ruch z przodu auta i zarejestruje obraz, a Ty zdobędziesz dowód w przypadku uszkodzenia pojazdy podczas Twojej nieobecności. Świetnie radzi sobie z nagrywanie w nocy.

Xblitz TRUE 4K

Xblitz TRUE 4K to wideorejestrator 4k, charakteryzuje się 4-krotnie większą liczą pikseli w porównaniu do Full HD oraz 9-krotnie większą od High-Definition. Nagrania w jakości 4k to więcej szczegółów i lepsza widoczność. Kamera posiada moduł GPS, który lokalizuje pozycję auta na mapie oraz rejestruje prędkość, z jaką poruszał się pojazd w czasie nagrywania. Oprócz detekcji ruchu posiada G-sensor, oraz tryb parkowania. Ta kamera do auta obsługuje karty pamięci do 128 GB. Dodatkowo kamera posiada „Loop-Recordong” – jest to funkcja, dzięki której stare pliki nadpisywane są nowymi.

Lamax C9

Podobnie jak produkt zakwalifikowany przez nas jako Premium, Lamax C9 posiada wbudowaną bazę radarów oraz asystenta pasa ruchu, więc zadba o Twoją kieszeń, ale także bezpieczeństwo. Wysoka rozdzielczość 2K zapewnia najlepszą jakość nagrania, dlatego też z łatwością odnajdziesz na ujęciach numery rejestracyjne lub twarz winnego wypadku. Ta kamera do auta zapisuje nagrania w pętli, co oznacza, że najstarsze nagrania zastępowane są nowymi. Ale nie martw się, możesz zablokować te nagrania, które są dla Ciebie ważne, a wiedorejestrator ominie je przy robieniu miejsca. Podobnie jak inne kamery z naszego zestawienia, Lamax C9 posiada G-sensor oraz czujnik ruchu. Doskonale radzi sobie także w nocy.

Xblitz S4

Na pewno na korzyść wideo rejestratora Xblitz S4 działa jego kompaktowy rozmiar, gdyż nie przeszkadza kierowcy podczas jazdy. Wyposażona w czuły sensor SONY EXMOR pozwala na zapis w jakości Full HD. Xblitz S4, jak pozostałe wiedorejestratory posiada możliwość zapisu w pętli oraz G-sensor. Zaletą tego modelu jest moduł Wi-Fi, dzięki któremu możesz kontrolować tym sprzętem z aplikacji. Jednym z minusów tej kamery do auta jest nie najlepsza jakość nagrywania nocą. Zaletą jednak jest moduł Wi-Fi. Generalnie jest to dobry model w dobrej cenie.

Xblitz Prism

Przygotowując ten test wideo rejestratorów, chcieliśmy w nim przedstawić Xblitz Prism z racji na niestandardowe mocowanie. Podobnie jak Navitel MR250 NV jest to wideorejestrator w lusterku wstecznym, prze co nie zasłania przedniej szyby. Model ten posiada G-sensor, który zabezpiecz materiał, gdy wykryje jakiekolwiek przeciążeń. Nie musimy się również martwić o nasze auto, kiedy zostawiamy go na parkingu, gdyż Xblitz Prism został wyposażony w tryb parkingowy. Niewielka cena, jakość nagrań Full HD, łatwa obsługa menu oraz dodatkowe funkcje sprawiają, że jest to dobra propozycja dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tego typu urządzeniami.

Mini poradnik zakupowy

Kamera do auta – czy warto kupić?

Na pewno jest to urządzenie godne uwagi. Przede wszystkim nagrania z wideorejestratorów dają nam niepowtarzalny dowód w przypadku kolizji czy wypadku. Dzięki nim możemy udowodnić swoją niewinność, ale także pomóc innym kierowcom.  

Jaki rejestrator jazdy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Nasz test kamer samochodowych wykazał, że oferta wideo rejestratorów jest bardzo szeroka. Poszczególne modele różnią się pod względem detali technicznych, cen oraz funkcji. Poniżej przedstawiamy te czynniki na które należy zwrócić szczególną uwagę:

Rozdzielczość – większa rozdzielczość gwarantuje lepszą jakość nagrania. Należy jednak pamiętać, że nagrania w wyższej rozdzielczości będą potrzebowały więcej miejsca.

Pamięć – wiedorejestratory mogą posiadać wbudowaną pamięć, ale także mogą obsługiwać karty pamięci. Mogą zapisywać nagrania w pętli, gdzie starsze wideo są zastępowane nowymi, bądź też standardowo.

Kąt widzenia ­– im większy, tym więcej szczegółów kamera jest w stanie uchwycić.

Dodatkowe funkcje – niektóre dodatkowe funkcje okazują się niezwykle przydatne, np. czujniki ruchu, tryb nocny, tryb parkingowy czy wbudowana baza radarów.

Ranking kamer samochodowych – jaki wideorejestrator do 200 zł

W naszym rankingu znalazły się 3 wideorejestratory do 200 zł, są to Navitel MSR500, Navitel NR200 NV oraz XBLITZ Prism. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że niska cena nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością. Często modele te nagrywają w dość niskiej rozdzielczości, co uniemożliwia dojrzenie czasem ważnych szczegółów.

Ranking kamer samochodowych – jaki wideorejestrator do 300 zł

Nasz ranking oferuje 3 kamery do auta do 300 zł. Wśród nich znajduje się rekomendowany przez nas wideorejestrator MIO MiVue C540. Jest to kamera warta swojej ceny, która zadowoli każdego klienta.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci w wyborze najlepszego wiedorejestratora.