Ranking transmiterów FM

Ranking transmiterów fm.

Jesteś posiadaczem auta, które zostało wyposażone w stare radio na płyty CD bądź kasety, a chciałbyś słuchać ulubionej muzyki transmiter FM jest sprzętem, którego potrzebujesz. To urządzenie, które umożliwi ci przesłanie ulubionych utworów z pendrive’a bądź telefonu na głośniki samochodowe. Dodatkowo możesz prowadzić rozmowy telefoniczne oraz ładować inne urządzenia mobilne.

Przejrzyj nasz ranking radioodtwarzaczy samochodowych i znajdź coś dla siebie.

Produkt premium

Technaxx Nadajnik Bluetooth (FMT600BT) to najdroższy produkt w naszym zestawieniu. Wyposażony został w 2 porty USB, jeden z nich posłuży ci jako ładowarka, drugi zaś do przesyłania muzyki, wejście AUX oraz w pilota, który umożliwia wygodną obsługę transmitera. Jak na taką cenę należałoby spodziewać się więcej możliwości.

Nasza rekomendacja

Według nas, najlepszy transmiter FM to XBlitz X300 Pro. Największy zakres częstotliwości, aż 3 porty USB oraz 3 możliwości odbioru muzyki poprzez USB, AUX i kartę MicroSD. Dodatkowo funkcja zestawu głośnomówiącego dla bezpiecznych rozmów podczas jazdy. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Gratka dla portfela

Naszym najtańszym produktem okazał się Baseus CALLTM01. To wielofunkcyjny transmiter FM Bluetooth, który pozwoli Ci odbierać muzykę z telefonu bądź tabletu na głośnikach samochodowych, naładować urządzenie mobile, jak i również prowadzić rozmowę podczas jazdy samochodem. Wszystko w bardzo przystępnej cenie.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Praktyczny i elegancki - Technaxx Nadajnik Bluetooth (FMT600BT)

Najdroższym modelem okazał się Technaxx Nadajnik Bluetooth (FMT600BT). Jest to urządzenie, które umożliwia transmisję muzyki z telefonu bądź tableta za pomocą Bluetooth bezpośrednio na głośniki samochodowe. Oprócz tego, dzięki temu urządzeniu możesz wygodnie rozmawiać przez telefon, prowadząc jednocześnie samochód. Wbudowany mikrofon pozwala na bezdotykową obsługę. Gdy rozpocznie się rozmowa automatycznie przełączy się z trybu odtwarzania muzyki na tryb telefoniczny. Transmiter posiada dwa porty USB oraz wejście AUX. Gniazdo wyjściowe USB 5V/2.1A służy do ładowania urządzenia zewnętrznego, np. telefonu, tabletu, iPod. Poza tym urządzenie jest łatwe w obsłudze, dysponuje czterema przyciskami: dwoma służącymi do zmiany utwory (następny, poprzedni) przycisk do modulacji częstotliwości oznaczony literą “M”, przycisk do przyjmowania, zakończania rozmowy, odtwarzania lub pauzy, oraz pokrętło do zmiany głośności. Dodatkowym atutem jest to, że do transmitera dołączony jest pilot, dzięki któremu łatwiej jest korzystać z urządzenia. Elegancki design sprzętu przyciąga wzrok.

Jest to dobry transmiter Bluetooth AUX, jednak nie należy on do najtańszych modeli. Na rynku znajdziemy inne sprzęty, które mają podobne, bądź nawet lepsze możliwości w przystępniejszej cenie.

Wysokiej jakości wielofunkcyjny transmiter - Xblitz X300 Pro

W naszym zestawieniu, jakim jest ranking transmiterów FM nie mogło zabraknąć transmitera polskiej firmy Xblitz. To wysokiej jakości urządzenie, które posłuży Ci jako ładowarka, odbiornik muzyki oraz pełni funkcje zestawu głośnomówiącego.

Model ten wyróżnia się szerokim zakresem częstotliwości od 76 do 108 MHz (standardowo zakres ten wynosi od 87,5 do 108,0 MHz). Aby móc odebrać muzykę w samochodowych głośnikach z telefonu bądź tabletu, wystarczy umieścić urządzenie w gniazdku zapalniczki i połączyć je z telefonem za pomocą modułu Bluetooth. Muzykę możemy odbierać za pomocą trzech portów: USB, AUX oraz poprzez czytnik kart Micro SD. To niewielkie urządzenie dysponuje aż 3 portami USB. Możesz umieścić tam pendrive’a z muzyką, ale także podłączyć telefon, laptop czy nawigację samochodową, kiedy będziesz potrzebował naładować baterię. Dzięki technologii QuickCharge 3.0 ładowanie baterii jest czterokrotnie szybsze. Ale to nie wszystko. Wbudowany mikrofon pozwala na wysoką jakość rozmów, neutralizując szumy otoczenia. Teraz możesz bezpiecznie odbierać telefon bez konieczności trzymania go w ręku. Wystarczy raz sparować urządzenie z telefonem, aby korzystać z tej opcji.

Oprócz funkcjonalności transmiter Xblitz X300 Pro charakteryzuje się niebanalnym, eleganckim designem. Jest mały, poręczny i łatwy w obsłudze.

To najlepszy transmiter FM dla tych, którzy szukają sprzętu w przystępnej cenie z wieloma możliwościami.

Tani adapter Bluetooth do samochodu - Baseus CALLTM01

Baseus transmiter to najtańszy model w naszym rankingu transmiterów FM. Jest to wielofunkcyjne i praktyczne urządzenie, które warto jest mieć w swoim aucie. Muzyka na pendrive do samochodu, odsłuchiwanie piosenek ze smartfona lub z karty pamięci poprzez radio samochodowe – to wszystko umożliwia nam opiniowany model. To, co należy zrobić to sparować transmiter z telefonem za pomocą modułu Bluetooth. Potem wyszukać odpowiednią częstotliwość w zakresie 87,5 – 108 MHz.

Transmiter Baseus posłuży Ci także za ładowarkę. Z racji tego, że posiada dwa porty USB możesz podłączyć jednocześnie dwa urządzenia, a łączne napięcie wyjściowe 3,4 A pozwala na szybkie ładowanie telefonu, zastępując powerbanka.

Ostatnią funkcją tego urządzenia jest możliwość prowadzenia rozmowy podczas jazdy dzięki temu, że posiada wbudowany mikrofon. Wielofunkcyjny przycisk pozwala na odbieranie, odrzucanie, kończenie rozmowy, wybieranie ostatnio dzwoniącego numeru, regulację głośności, ustawianie częstotliwości, start lub pauzę oraz przełączenie na kolejną piosenkę.

Wadą tego urządzenia może być słaba redukcja szumów w mikrofonie, co niw powinno dziwić przy sprzęcie z tego przedziału cenowego.

Transmiter Rock B300

Nasz ranking transmiterów FM nie byłby pełny, gdyby zabrakło w nim modelu Rock B300.

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z sytuacją, gdy podczas jazdy zadzwonił Ci telefon. Transmiter Rock B300 daje możliwość prowadzenia rozmowy bez konieczności sięgania po telefon. Wystarczy wciśnięcie jednego przycisku, aby móc bezpiecznie i bezprzewodowo odebrać rozmowę. Dodatkowo podwójne wejście USB z łączną mocą do 3,4 A umożliwiają ładowanie laptopa, tabletu telefonu lub innego urządzenia.

Ten transmiter do radia samochodowego pozwala na słuchanie muzyki znajdującej się na Twoim smartfonie lub z aplikacji: YouTube, Spotify, Open FM. Należy umieścić urządzenie w gnieździe zapalniczki i połączyć je z telefonem komórkowym, a następnie odnaleźć odpowiednią częstotliwość, aby cieszyć się ulubioną muzyką. Częstotliwość Bluetooth 4.2 umożliwia swobodne przełączanie muzyki i połączeń. Maksymalna pojemność plików to 32 GB. Transmiter nie ogranicza się tylko do jednego rozszerzenia MP3 i obsługuje takie formaty jak MP3, WAV, FLAC, APE, WMA.

Wadą urządzenia jest brak slotu SD.

Xiaomi Roidmi 3S

Xiaomi to jedna z najbardziej popularnych chińskich marek, który wypuściła na rynek wiele urządzeń elektronicznych. Jednym z nich jest samochodowy transmiter FM Bluetooth Roidmi 3S. To małe oraz poręczne urządzenie, które na tle zaproponowanych przez nas modeli wygląda bardzo ubogo. Nie posiada wyświetlacza, ani czytnika kart pamięci, pomimo to, jest to wystarczające urządzenie, które spełnia swoje zadanie.

Pierwsza jego rola to całkiem wydajna ładowarka samochodowa. Xiaomi Roidmi 3s udostępnia dwa porty USB, co umożliwia naładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Dwa porty generują maksymalny prąd ładowania na poziomie 3,4 A.

Transmiter obsługuje klasyczny format MP3. Należy zwrócić uwagę, że przesyłanie muzyki jest możliwe jedynie przez Blutooth i specjalną aplikację MOJIETU, dzięki której wybierzesz odpowiednią częstotliwość i kolor podświetlania diody. Częstotliwość Bluetooth w tym urządzeniu wynosi 4,2.

Wadami urządzenia jest brak mikrofonu oraz brak możliwości odtwarzania muzyki z karty SD lub pendrive’a.

Forever TR-330

Forever TR-330 jest to transmiter do auta reprezentujący dobre i tanie urządzenia w tej kategorii. Obsługuje takie formaty jak MP3 oraz WMA. Jest łatwy w obsłudze – posiada dwa przyciski, między którymi znajduje się dodatkowy przycisk ze słuchawką, który odpowiada za funkcję głośnomówiącą. Połączenie transmitera z telefonem jest bardzo proste, służy do tego moduł Bluetooth. Jednoczesne ładowanie innego urządzenia i muzyka z telefonu w samochodzie USB? Dlaczego nie, transmiter został wyposażony w dwa porty USB, dzięki czemu może posłużyć także jako ładowarka i zastąpić Ci powerbanka.

Forever TR-330 to praktyczny transmiter do radia samochodowego, który ma osobny przycisk do odbierania połączeń i wbudowany mikrofon. Gdy ktoś do Ciebie zadzwoni, transmiter FM automatycznie wyciszy muzykę, pozwalając Ci na wygodne prowadzenie rozmowy.

Transmiter FM GÖTZE & JENSEN Golden Line FT003

Transmiter Bluetooth do samochodu FM GÖTZE & JENSEN Golden Line FT003 to urządzenie, które będzie idealną propozycją dal tych, którzy często podróżują. Dzięki niemu możesz prowadzić rozmowy telefoniczne bezprzewodowo, a także słuchać muzyki ze smartfona na samochodowym systemie audio. Co więcej, urządzenie to zostało wyposażone w wejście na kartę Micro SD, gniazdo 12V oraz port USB. Model bardzo łatwy w obsłudze, a dodatkowo posiada pilot, dzięki czemu można nim sterować z oddali. Doskonała jakość dźwięku, kompaktowe rozmiary, elegancki wygląd oraz podświetlany wyświetlacz to kolejne plusy tego modelu. Ten transmiter FM opinie ma bardzo pozytywne i ciężko dostrzec w nim wady.

Arkas Transmiter FM (BT20)

Jest to praktyczny transmiter FM, który przyda się podczas każdej podróży. Urządzenie umożliwia odtworzenie muzyki ze smartfonów za pośrednictwem fal FM. Muzykę możesz odtwarzać z pamięci masowych USB lub z kart MicroUSB. Jeżeli w trakcie jazdy rozładuje Ci się telefon bądź tablet, nic straconego! Gniazdo USB pozwala na ładowanie innych urządzeń mobilnych. Transmiter oferuje automatyczne przejście do trybu hands-free w przypadku nadchodzących rozmów telefonicznych. Oznacza to, że jeśli podczas słuchania muzyki, zadzwoni Ci telefon, transmiter automatycznie przełączy się na rozmowę. Dzięki temu będziesz mógł bezpiecznie prowadzić samochód i rozmawiać przez telefon. Jeśli chodzi o zasilenie tego transmitera, zasilany jest on z gniazda zapalniczki.

Jak podłączyć telefon do radia samochodowego bez AUX?

Aby podłączyć telefon do radia samochodowego bez AUX należy zakupić transmiter FM. Umożliwia on połączenie telefonu z radiem za pomocą modułu Bluetooth. Jeżeli jesteś posiadaczem VW, możesz zaopatrzyć się w adapter Bluetooth VW z ekranem dotykowym i w ten sposób połączyć telefon z radiem.

Jeśli natomiast mamy gniazdo SD w samochodzie, możemy posłuchać muzyki, którą uprzednio zgramy na kartę SD.

Transmiter FM jak działa?

Transmiter FM należy podłączyć do gniazda zapalniczki. Następne podłączamy do niego nośnik posiadający pliki muzyczne – kartę pamięci, pendrive’a lub smartfon (w zależności od modelu). Kolejnym, ostatnim krokiem jest podłączenie radia i ustawienie go na odpowiedniej częstotliwości.

Transmiter FM nie pełni tylko funkcji odtwarzacza MP3 do samochodu, posłuży on również jako zestaw głośnomówiący, dzięki czemu będziesz mógł jednocześnie prowadzić auto i rozmowę. Nasze zestawienie mogłoby nosić tytuł zestaw głośnomówiący ranking, ponieważ większość proponowanych przez nas modeli posiada wbudowany mikrofon, za pomocą którego możemy prowadzić rozmowy.