Ranking wiertarek udarowych

Wiertarka to urządzenie, które jest niezbędnym wyposażeniem walizki z narzędziami w każdym domu. Kiedyś zarezerwowana jedynie dla ekip budowlanych, dzisiaj stała się sprzętem powszechnie używanym podczas drobnych prac remontowych. Za pomocą tego typu sprzętu nie tylko wykonamy otwory w drewnie czy tworzywie sztucznym, ale również będziemy mieli możliwość wiercenia w betonie lekkim, a także wkręcimy śruby czy wkręty. Wybór wiertarki udarowej, która będzie spełniała nasze wymagania i posłuży nam przez długi czas może okazać się sporym wyzwaniem. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, różniących się nie tylko oferowana mocą, ale i wielkością czy posiadanym wyposażeniem. Zatem zanim podejmiemy decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu, warto przeczytać nasz ranking profesjonalnych wiertarek, aby dowiedzieć się na jakie cechy sprzętu zwrócić szczególna uwagę.

Nasz test wiertarek wygrały zdecydowanie 3 modele opisane poniżej:

Produkt premium

Profesjonalna wiertarka, która sprawdzi się do ciężkich zastosowań w betonie i murze. Wiertarka o dużej mocy, wyposażona w sprzęgło mechaniczne, które blokuje szarpnięcia, gdy zakleszczy się wiertło. Wykorzystano w niej nowoczesną technologię Ultra-M, charakteryzującą się oszczędnym ładowaniem. Producent udziela na ten model 3-letniej gwarancji.

Nasza rekomendacja

Dobrej jakości, mocna wiertarka udarowa o kompaktowych wymiarach. Model wyposażony w wydajny silnik 600 W. Niewielka waga urządzenia (zaledwie 1,7 kg) oraz miękka okładzina, w którą wyposażono rękojeść – podnoszą komfort użytkowania sprzętu. Doskonały stosunek jakości do ceny.

Gratka dla portfela

Najtańszy produkt w naszym zestawieniu. Wiertarka udarowa jednobiegowa o wydajnym silniki 1010 W. Posiada wbudowany przełącznik obrotów oraz uchwyt, który zapewnia stabilne i bezpieczne, a także wygodne operowanie wiertarką. Do modelu dołączono 15 różnych wierteł, a całość zapakowano w wygodną do przechowywania walizkę.

Wiesz już, które produkty znalazły się w czołówce naszego rankingu. Zanim zapoznamy Cię z naszym zakupowym abc, przedstawimy poniżej zestawienie kilku innych modeli wiertarek udarowych wraz z ich głównymi parametrami.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Biorąc pod uwagę rodzaje wiertarek na rynku znajdziemy wiertarki ręczne, udarowe, kątowe czy stołowe. W naszym zestawieniu skupimy się na wiertarkach udarowych. Sprzęt taki, w przeciwieństwie do tradycyjnej wiertarki poradzi sobie z wierceniem w twardych powierzchniach. Dzięki funkcji udaru, materiały takie jak beton czy żelbet, nie będą stanowiły dla niej żadnej przeszkody. Jak działa funkcja udaru? Obracające się wiertło jest równocześnie wprawiane w ruch, a ten powoduje z kolei uderzenia w wiercone tworzywo. Połączenie ruchu obrotowego z ruchem posuwisto-zwrotnym powoduje, że struktura materiału zostaje osłabiona, dzięki czemu wiertło łatwiej w nią wchodzi.

W zależności od tego czy potrzebujesz lekkiej, poręcznej wiertarki do niewielkich, drobnych prac remontowych czy też cięższego sprzętu do prac budowlanych- na rynku znajdziesz model, który sprosta Twoim oczekiwaniem.

Jaka wiertarka udarowa – przewodnik zakupowy

Zwróć uwagę na rodzaj zasilania wybranego sprzętu. Oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem są wiertarki udarowe akumulatorowe. Wybierając tak zasilany model nie musisz martwić się o długość kabla, pamiętaj jednak, aby zadbać o to, by akumulator miał sporą pojemność, gdyż wiercenie udarowe jest czynnością energochłonną.

Ważnym aspektem jest oczywiście moc urządzenia. Od niej bowiem zależy czy będziesz mógł wywiercić otwór danej średnicy. Na użytek domowy wystarczy wiertarka z udarem o mocy około 600 W, jeżeli natomiast masz konieczność wiercenia większych otworów, mieszania farb czy zapraw- swoje poszukiwania skoncentruj na modelach wyposażonych w moc od 800 W. Pamiętaj też, że wraz ze wzrostem mocy, zazwyczaj rośnie i cena.

Sprawdź również parametry wiercenia – czyli jaką wartość podaje producent w zakresie maksymalnej średnicy wiercenia- bezpośrednio rzutuje ona na wielkość otworu jaki będziesz mógł wywiercić w poszczególnych materiałach (beton, drewno czy metal). Istotna jest, poza tym ilość udarów generowanych w ciągu minuty, a także prędkość obrotowa.

Dla własnej wygody i bezpieczeństwa zadbaj by wybrany model był wyposażony w blokadę wyłącznika, która pozwala na uruchomienie sprzętu w trybie pracy ciągłej, ogranicznik głębokości wiercenia czy regulację prędkości obrotowej.

Wiertarka udarowa czy młotowiertarka?

Wiertarka udarowa jest lekka i dużo bardziej precyzyjna więc przyda nam się do domowych prac remontowych. Natomiast wiertarki sds, czyli tzw. młotowiertarki to urządzenia dużo bardziej wszechstronne. Sprawdzą się przy pracach budowlanych w twardych materiałach. Posiadają one system wymiany wierteł tzw. SDS.

Wiesz już na jakie parametry sprzętu warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji zakupowej.

W dalszej części artykułu poznasz najważniejsze informacje na temat wiertarek, które znalazły się w naszym rankingu.

Wiertarka Metabo SBE 18 LTX 2x 2.0Ah 18V 600845510

Myślisz- młotowiertarka jaką wybrać? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Mocna wiertarka z oszczędnym akumulatorem Metabo. Potwierdzeniem jakości jest 3 -letnia gwarancja producenta, dzięki której przez długi czas nie musimy martwic się o poprawne działanie sprzętu. Oferuje możliwość wykonania wwierceń o średnicy aż do 30 mm w drewnie,18 mm w murze i 13 mm średnicy w stali. Zastosowana w modelu nowoczesna technologia Ultra-M sprawia, że praca napędu z ogniwami jest zoptymalizowana. Liczba udarów na minutę to 57000, natomiast maksymalna liczba obrotów na minutę to 3000. Warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach, w które wyposażono ten profesjonalny sprzęt takich jak ogranicznik wiercenia, dioda LED oświetlająca miejsce pracy czy wskaźnik naładowania akumulatora. Całość zapakowana w poręczną, wygodną walizkę. Za ten wyjątkowej jakości model trzeba jednak sporo zapłacić.

Wiertarka Celma PRCz 13IEO

Wiertarka dwubiegowa z bardzo mocnym silnikiem 1050 W. Model pracuje w dwóch trybach, więc może pracować jako wiertarka do metalu czy drewna jak i materiałów budowlanych. Maksymalna prędkość obrotowa to 2800 obrotów na minutę. Dla większego komfortu pracy sprzęt posiada wygodną rękojeść, która została też powleczona trwałym materiałem, zapewniającym dłuższe użytkowanie sprzętu. Istnieje możliwość dobrania do wiertarki wierteł w zakresie od 3 do 13 mm. Posiada również ogranicznik prędkości obrotowej.

Wiertarka Makita HP1640

Dobrej jakości mała wiertarka udarowa z silnikiem o mocy 680 W. Używając tego modelu możesz użyć wierteł o średnicy do 13 mm, a maksymalna średnica wiercenia w metalu wynosi 13 mm, w betonie-16 mm, natomiast w drewnie – 30 mm. Wiertarka posiada ogranicznik głębokości wiercenia. Może pracować w dwóch trybach- z włączonym udarem lub bez, uderzenie udaru to wartość 44800.Komfort użytkowania podnosi zastosowana w modelu funkcja blokady wyłącznika. Niewielka waga urządzenia oraz dobrze wyprofilowana rączka, sprawiają, że użytkowanie sprzętu nie nastręcza trudności.

Wiertarka BOSCH GSB 13 RE 0601217100

Bosch wiertarki profesjonalne- to znane hasło firmy, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W naszym rankingu znalazła się lekka, ważąca zaledwie 1,7 kg wiertarka udarowa tego producenta. Precyzję pracy sprzętu zapewnia zastosowana w nim elektroniczna regulacja prędkości obrotowej. Wygodny, ergonomiczny, dobrze wyprofilowany miękki uchwyt do trzymania wiertarki w dłoni ułatwia operowanie nią podczas pracy. Maksymalna prędkość obrotowa to 2800 obrotów na minutę. Dzięki zastosowaniu pokrętła nastawczego mamy możliwość dostosowania prędkości obrotowej, a co za tym idzie regulowania prędkości pracy urządzenia. Decydując się na ten model, producent zapewnia nam aż 3 lata gwarancji. Doskonały stosunek jakości do ceny.

Wiertarka Bosch GSB 16 RE 060114E600

Kolejny produkt w naszym rankingu firmy Bosch. To urządzenie wielofunkcyjne o mocy 750 W i maksymalnej prędkości obrotowej 3000 obrotów na minutę. Zastosowano tu rękojeść typu Softgrip – zwiększającą wygodę użytkowania. Znajdziemy tu również znane z wyżej opisywanego modelu rozwiązanie tj. możliwość doboru siły obrotowej przy pomocy pokrętła. Wiertarka daje możliwość pracy na stojaku wiertarskim, będzie więc nieocenioną pomocą także na profesjonalnych budowach.

DeWalt DWD024

Dobra wiertarka jednobiegowa, do której głównych atutów należą przede wszystkim kompaktowe wymiary i waga oraz włącznik sterujący prędkością obrotową. Prezentowany sprzęt wyposażono w moc znamionową 650 W, obroty zaś oscylują wokół poziomu 2800 obr/minutę. Mamy również możliwość przełączania obrotów z prawych na lewe.

Wiertarka Einhell TC-ID 1000

Kolejna pozycja w naszym rankingu należy do jednobiegowej wiertarki o bardzo wydajnym silniku 1010 W. Model posiada znane już z powyższych modeli funkcje przełączania obrotów prawo/lewo
i ogranicznik głębokości wiercenia. Częstotliwość udarów to aż 51000 w ciągu minuty. Dodatkowo
w zestawie znajdziemy 15 różnych wierteł. Całość zapakowana w poręczną walizkę.

Wiertarka Ryobi RPD1010-K 5133002058

Jeśli potrzebna Ci duża moc wiercenia ta wiertarka będzie dla Ciebie odpowiednia. Silnik o mocy 1010 W, prędkość obrotowa do 3200 obrotów na minutę oraz średnica wiercenia w drewnie nawet do 50 mm – te parametry robią wrażenie. Solidne wykonanie z wysokiej jakości materiałów oraz dodatkowe oświetlenie LED i niewielka waga urządzenia zwiększają komfort użytkowania sprzętu.

Podsumowanie

Z pewnością wiertarka udarowa to urządzenie, które warto mieć w swoim domu. Nie tylko zastąpi bowiem inne elektronarzędzia, ale i okaże się pomocna, gdy zajdzie potrzeba złożenia mebli czy nawet skuwania tynku ze ścian podczas remontu. W zależności od tego czy sprzęt ma nam służyć okazjonalnie, do drobnych prac majsterkowych czy też potrzebny jest nam model bardziej profesjonalny – w naszym rankingu znajdziesz wiertarki elektryczne, modele o różnej mocy, parametrach technicznych. Umieściliśmy w nim zarówno proste, lekkie, kompaktowe modele, które łatwo zmieszczą się w skrytce na narzędzia, jak i mocniejsze, profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne, wyposażone w zestaw funkcji dodatkowych. Jeżeli zastanawiasz się jaka młotowiertarka do domu będzie najbardziej odpowiednia czy jaka wiertarka udarowa do 300 zł spełni Twoje oczekiwania – zajrzyj do naszego zestawienia- większość przedstawionych w nim modeli mieści się w tym przedziale cenowym. Z pewnością każdy w zależności od zakładanego budżetu znajdzie w nim optymalne urządzenie dla swoich potrzeb.