Ranking żarówek LED

Ranking żarówek LED – wybierz najlepszą i oszczędzaj energię

Niesatysfakcjonujące oświetlenie w Twoim domu idzie w parze z wysokimi rachunkami za prąd? Przychodząc do sklepu natykasz się na różne rodzaje żarówek domowych i nie wiesz, która spełni Twoje wymagania? Żarówki LED cechuje połączenie wysokiej oszczędności z możliwością odpowiedniego dostosowania barwy światła do konkretnych potrzeb. Do domu doskonale sprawdzają się zarówno te emitujące ciepłe, neutralne, jak i chłodne światło, w zależności od pełnionej przez nie funkcji.

W poniższym zestawieniu zebraliśmy najlepsze naszym zdaniem propozycje, więc jeżeli stoisz przed dylematem jakie żarówki do domu wybrać – zapoznaj się z rankingiem, który pomoże Ci zdecydować się na opcję w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb. Zacznijmy od trzech rekomendacji zasługujących na szczególną uwagę.

Produkt premium

Wielokolorowe, energooszczędne żarówki LED od Philipsa pracujące nawet do 25000 godzin, posiadają opcję bezprzewodowego sterowania oraz ściemniania i dostosowywania barwy światła w zależności od Twoich potrzeb. Dzięki nim będziesz w stanie zmieniać klimat panujący w pomieszczeniu, kiedy tylko zechcesz. Wybierając światło neutralne uzyskasz oddawanie barw na wysokim poziomie dzięki CRI>80. Wysoka jakość produktu idzie jednak w parze z równie wysoką ceną.

Nasza rekomendacja

Najmocniejsza żarówka LED E27 charakteryzująca się wysoką jasnością na poziomie 1521 lm samodzielnie oświetli całe pomieszczenie. Światło o neutralnej barwie oraz wysokim wskaźniku oddawania kolorów przyczynia się do dopasowania żarówki w miejscach, w których spędzasz dużo czasu. Gwint E27 jest jednym z najczęściej spotykanych rodzajów mocowań w oświetleniu domowym.

Gratka dla portfela

Jeśli chcesz zaoszczędzić, doskonałym wyborem będą dla Ciebie żarówki LED marki Luminova. Producent w niezwykle przystępnej cenie oferuje produkt o jasnym (strumień 1310 lm), neutralnym (barwa na poziomie 4000 K) świetle, który świetnie radzi sobie z oddawaniem barw (CRI>80). Mniejsza moc nie wpływa na fakt, że żarówka bardzo dobrze spełnia swoje zadanie i cechuje się długą żywotnością.

Trzy najlepiej sprawdzające się według nas rekomendacje to nie jedyne propozycje warte uwagi. W poniższej tabeli odnajdziesz także inne, dobre żarówki LED z wyszczególnionymi najważniejszymi parametrami, aby wybór ich jasności, barwy czy rodzaju gwintu nie był dla Ciebie problemem i okazał się w pełni zgodny z Twoimi potrzebami.

Tabela porównawcza produktów

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Mini poradnik kupującego

Chcąc cieszyć się satysfakcjonującym oświetleniem domowym zwróć uwagę, że moc żarówek LED pełni znaczenie drugorzędne po parametrze jakim jest strumień światła, czyli jasność wyrażana w lumenach – im wyższa, tym większą ilość światła otrzymasz. Sprawdzaj także oznaczenie barwy światła LED, pamiętając, że światło ciepłe lepiej sprawdzi się do odpoczynku, a zimne do oświetlania szczegółów – jest jednak bardziej rażące. Nie zapomnij, aby podczas zakupu żarówki LED wybrać odpowiedni rodzaju gwintu. Poniżej przedstawiamy szczegółowe opisy produktów, które zestawiliśmy w powyższej tabeli, abyś bezproblemowo mógł wybrać żarówkę spełniającą Twoje wymagania.

Oświetlenie o dowolnym kolorze dzięki jednej żarówce - Philips Hue żarówka LED świeczka 6,5W (40W) E14

Najdroższy z polecanych produktów wynagrodzi Ci wysokie koszty zakupu możliwością dostosowania koloru oświetlenia do własnych upodobań. Za sprawą jednej sterowanej bezprzewodowo żarówki LED będziesz cieszyć się zarówno dobrej jakości światłem białym, jak i jego wieloma innymi barwami, tworzącymi niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Dodatkowo, żarówka klasy A+ może zostać zsynchronizowana z odtwarzaną muzyką lub filmami.

Długotrwałe, prawdziwe oświecenie możliwe tylko z żarówką - LED Osram E27 13W=100W 1521lm neutralna

Sprawdzona, solidnie wykonana, intensywnie świecąca, a jednocześnie przyjemna dla oczu przez swoją neutralną barwę (4000 K) żarówka LED marki Osram to wybór gwarantujący zadowolenie zarówno ze względu na cenę, jak i jakość produktu. Wysoka oszczędność energii oraz minimalna liczba cykli włączeń na poziomie 100000 to walory, dzięki którym jeszcze bardziej zyska w Twoich oczach.

Satysfakcjonujące oświetlenie za grosze - ŻARÓWKA E27 LED 12W 1310lm CCD neutralna LUMINOVA

Wydając zaledwie kilka złotych możesz zaopatrzyć się w żarówkę LED posiadającą jakość niemal tak doskonałą, jak produkty z dużo wyższych półek cenowych. Jasność na poziomie 1310 lm jest imponująca, a światło o neutralnej barwie nie razi w oczy, jednocześnie bardzo dobrze oświetlając całe pomieszczenie. Kupując najtańszą żarówkę ryzykujesz jednak jej nagłym zepsuciem lub mruganiem, co będzie skutkowało koniecznością szybszej wymiany.

"Must have” każdego gadżeciarza - Xiaomi MI LED Smart Bulb energy-saving lamp

Sterowana za pomocą smartfona, zmieniająca kolory oraz jasność, a nawet posiadająca możliwość opóźnionego wygaszania, żarówka LED od Xiaomi to niezwykle kuszący produkt, jeżeli uwielbiasz tego typu gadżety. Posiada najczęściej występujący w oświetleniu domowym gwint E27. Energooszczędna żarówka nie będzie też zaprzątać głowy częstą wymianą ze względu na trwałość dochodzącą nawet do 25000 h.

Gwarancja niepowtarzalnego klimatu - Żarówka LED Ledigo A+

Wybierając tę propozycję, nie powinieneś spodziewać się żarówki LED, która samodzielnie oświetli całe pomieszczenie. Nie spodziewaj się także, że będzie ona wystarczająca do czytania lub pracy. Jeżeli jednak szukasz produktu o maksymalnie ciepłej barwie, porównywalnej do światła świec, wprowadzającego niepowtarzalny nastrój, pozwalającego na głęboki relaks, a dodatkowo prezentującego się niezwykle efektownie – postaw na dekoracyjną żarówkę od Ledigo.

Widoczny każdy szczegół - Żarówka LED świeca Philips

Uzyskanie efektu zimnego, intensywnego oświetlenia, pozwalającego na wyraźne widzenie wszelkich potrzebnych szczegółów oferuje Ci marka żarówek Philips. Wybierając produkt o barwie na poziomie 6500 K oraz jasności 830 lm, otrzymasz światło, które może okazać się nieco rażące dla oczu, ale dzięki temu nada się na przykład do łazienki, gdzie ostrzejsze oświetlenie jest wskazane. Gwint E14 często występuje w lampkach biurkowych, a sama żarówka pozwoli na dobrą widoczność podczas pracy.

Wyjątkowe oddawanie kolorów oraz regulacja natężenia światła - Żarówka LED Osram GU10 A+

Za sprawą współpracującej ze ściemniaczem, dającej możliwość dostosowywania natężenia światła do swoich potrzeb; neutralnej żarówki ledowej od Osram, będziesz czuć się komfortowo, zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku. Niezaprzeczalnym walorem produktu jest wskaźnik oddawania barw RA>90, dzięki któremu oświetlone obiekty zobaczysz w ich faktycznym, naturalnym kolorze. Popularny, wciskany trzonek typu GU10 jest przystosowany między innymi do sufitowych opraw oraz lamp o strumieniu światła skierowanym w dół.

Poradnik kupującego

Jak wybrać najlepszą żarówkę LED do domu?

Przed zakupem żarówki ledowej musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką funkcję ma ona spełniać? Jeżeli poszukujesz intensywnego oświetlenia, wyostrzającego wszystkie potrzebne szczegóły – warto zdecydować się na zakup żarówki emitującej zimne światło (ok. 5000-6500 K), natomiast do relaksu lepiej sprawdzi się nierażące, przyjemne światło ciepłe (ok. 2700-3500 K). Wybierając żarówkę LED, pamiętaj, że ważniejszym od mocy parametrem określającym jej jasność będzie wielkość strumienia światła podawana w lumenach, przy założeniu, że im wyższa wartość, tym jaśniejsze oświetlenie.

Jakie parametry poza jasnością i barwą światła są ważne?

Aby móc cieszyć się najwyższej jakości oświetleniem domowym, zwracaj uwagę na bardzo ważny współczynnik oddawania barw żarówki LED. Osoby posiadające światło ledowe w swoich domach wskazują na fakt, że jeżeli wartość wskaźnika jest niższa od 80 – nie powinno się kupować takiego produktu. Oznacza to, że procent widzianych przez Ciebie kolorów w świetle konkretnej żarówki będzie mniejszy niż 80, co znacznie pogorszy komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Miej na uwadze również gwint żarówki ledowej, który jest dość oczywistą kwestią podczas zakupu. Odpowiedni trzonek to pierwszy determinant rozstrzygający czy dany produkt może spełnić Twoje dalsze wymagania. Najczęściej spotykane w oświetleniu domowym rodzaje gwintów to E14, E27 oraz GU10.

Wiele zależy także od rodzaju wykorzystanych w żarówce LED diod. Kupując produkt, przypilnuj, aby zastosowane w nim diody posiadały oznaczenie 2835. Pozwoli Ci to mieć pewność, że światło emitowane przez wybraną żarówkę będzie lepszej jakości, a Twoje oczekiwania zostaną spełnione.

Dlaczego żarówka LED nie świeci lub miga?

Jeśli niedługo po zakupie żarówki ledowej okaże się, że przestała świecić możesz, będąc w posiadaniu multimetru, w prosty sposób zdiagnozować powód zaistniałej sytuacji. Krótkie video udostępnione na YouTube, do którego link załączamy poniżej to doskonała instrukcja obrazująca jak dokonać diagnozy. Autor omawia także budowę oraz schemat żarówki LED, co pomoże Ci zrozumieć, dlaczego produkt nie działa.

Jeżeli wybrana przez Ciebie żarówka po zamontowaniu zaczęła migać – warto, abyś zapoznał się z treścią wpisu na blogu Pomysł na remont, w którym autor Michał opisuje przyczyny tego typu problemu wraz z jego rozwiązaniem.

Podsumowanie

Zestawiając ze sobą pozytywne i negatywne cechy charakteryzujące produkty, wyszczególnione w powyższym rankingu żarówek LED oznajmiamy, że zwyciężczynią zestawienia ogłoszona została Żarówka LED Osram E27 13W=100W 1521lm! Jej neutralna barwa, w porównaniu do produktów o bardzo zimnym lub ciepłym świetle, pozwala zamontować ją w pomieszczeniach, w których spędzasz większość swojego dnia. Będzie odpowiednia do każdego rodzaju aktywności, dzięki emitowaniu światła bardzo jasnego, a zarazem nierażącego w oczy. Produkt posiada satysfakcjonujący wskaźnik oddawania barw na poziomie 80. Jego cena nie przekracza kilkunastu złotych, a żywotność oraz wysoka minimalna liczba włączeń zapewnią Ci długotrwały (nawet do 15 lat!) spokój od wymieniania żarówek. No i ta oszczędność energii!