Ranking zmywarek wąskich

Zdecydowałeś już, że zmywarka w zabudowie to rozwiązanie dedykowane Twojej kuchni, ale wciąż zwlekasz z decyzją zakupu? Dobrze trafiłeś. Przyjrzyjmy się wspólnie jakie są przesłanki do wyboru odpowiedniego sprzętu w zależności od Twoich potrzeb. Na podstawie naszego rankingu zmywarek do zabudowy wybierzesz taką, która sprosta Twoim wymaganiom w swej wąskiej wersji.

W naszym rankingu zmywarek do zabudowy uwzględniliśmy jedynie urządzenia wąskie, czyli sprzęt o szerokości 45 cm. Na rynku znajduje się wiele różnorodnych propozycji, o niezwykle szerokim wachlarzu funkcji ponadpodstawowych. Prezentowany ranking zmywarek kryje w sobie najmniejsze z możliwych urządzeń – produkty dedykowane do pomieszczeń o niewielkim metrażu, aneksów kuchennych, a także mebli „na wymiar”. Najlepsze zmywarki o szerokości 45 cm posiadają około 60 cm głębokości oraz do 85 cm wysokości. Ich koszt jest zróżnicowany, aczkolwiek dobrej klasy produkt znajdziesz już za około 1000 zł.

Na początek przedstawiamy nasze trzy główne rekomendacje zmywarek do zabudowy o szerokości 45cm.

Nasza rekomendacja

Nasz ranking zmywarek uwzględnia szerokie spektrum rozwiązań o szerokości 45 cm. Zanim przejdziesz do dokładniejszego opisu poszczególnych modeli, zapoznaj się z naszą rekomendacją. Poniżej znajdziesz 3 produkty w różnym przedziale cenowym. Modele do zabudowy 45 cm – chociaż małe – mogą różnić się od siebie funkcjonalnością, klasą energetyczną, zużyciem wody czy poziomem hałasu. Koszt eksploatacji urządzenia zależny jest od każdego z tych parametrów.

Produkt premium

To, co pozwoliło nam na klasyfikację zmywarki Bosch SPV66TX01E jako produktu premium, jest jej ponadprzeciętna wydajność. Ta bardzo ładna zmywarka, mieści aż do 10 kompletów naczyń. Koszty eksploatacji są niskie, a zużycie prądu optymalne. W tym modelu Bosch zdecydował się zastąpić kosz na sztućce szufladą.

Nasza rekomendacja

Bosch SPV44IX00E to zmywarka przyjazna domownikom. To wyjątkowe urządzenie wyposażone w specjalny system wyciszania hałasu. Mieści do 8 kompletów naczyń, a dzięki technologii oszczędzania wody jest optymalna ekonomicznie.

Gratka dla portfela

Zmywarka Amica to wybór w rozsądnej cenie. Jest funkcjonalna i wykonana z dbałością o szczegóły. Urządzenie mieści do 9 kompletów naczyń, a dodatkowo posiada opcję “halfload”, która pozwala na znaczną oszczędność energii i wody.

Ranking zmywarek do zabudowy – przegląd rozwiązań o szerokości 45 cm

Zastanawiasz się, jak wybrać zmywarkę do zabudowy? Bez wątpienia nie jest to tak proste, jak się wydaje. Niestety, to bardzo długotrwały proces, który wymaga od Ciebie maksymalnej uwagi, zwłaszcza przy analizie parametrów poszczególnych urządzeń. Zwróć uwagę na funkcjonalność produktu, a także na jego opcje dodatkowe. Dobra zmywarka to mniej zabrudzonych naczyń na kuchennym blacie, a co za tym idzie – mniej czasu poświęcanego na codzienne porządki!

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Jej harmonijna aranżacja sprzyja dobremu samopoczuciu. Jeżeli chcesz doświadczać komfortu i funkcjonalności bez burzenia swojej wnętrzarskiej koncepcji, idealnym wyborem jest zmywarka do zabudowy. Front jednolity z pozostałymi elementami kuchni stanowi spójną całość. Zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm mieszczą maksymalnie do 10 kompletów naczyń, zatem najlepiej sprawdzą się przy 3 domownikach. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych modeli dostępnych na rynku zmywarek. Podejmij decyzję zakupową w oparciu o swoje prawdziwe potrzeby i możliwości finansowe.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

BOSCH SPV66TX01E - która zdaje egzamin

Zmywarka Bosch SPV66TX01E to prawdziwy gigant spośród swoich wąskich konkurentów. W większości zmywarki o szerokości 45 cm posiadają dużo mniej funkcjonalności niż szersze koleżanki, ale Bosch SPV66TX01E posiada aż 7 programów zmywania (w tym program czyszczenia). Mycie możliwe jest w temperaturze od 40 do 70°C, pozwalając na usunięcie nawet najtłustszych zabrudzeń na garnkach. Największa zaleta tej zmywarki do zabudowy to niskie zużycie energii elektrycznej. Standardowy cykl to 0.66 kWh w klasie A+++, czyli jeden cykl to koszt 0,37 złotych.

Bosch zdecydował się na innowację w zakresie ramion spryskujących. Zwiększenie ich liczby do 2 nad górnym koszem podniosło skuteczność mycia, ponieważ woda dociera do trudno dostępnych miejsc np. takich jak otwory w wyciskarce do czosnku. Przeciętne zużycie wody na standardowy cykl to ok. 9,5l. Zaskakuje brak kosza na sztućce, który został zastąpiony szufladą.

Model zmywarki Bosch SPV66TX01E, będzie wart swej niemałej ceny przede wszystkim, jeżeli układ funkcjonalny Twojego mieszkania łączy przestrzeń dzienną z kuchnią. Wyjątkowo ciche działanie zmywarki (43dB) sprawia, że mycie naczyń może odbywać się symultanicznie z każdą inną czynnością domową. Bardzo przyjemną innowacją w modelu zmywarki Bosch SPV66TX01E jest wyświetlacz podłogowy, który poza sygnalizacją trwania cyklu bądź jego końca, wyświetla czas pozostały do końca mycia. Produkt oferuje dodatkowe opcje zmywania takie jak: VarioSpeed Plus, Higiena Plus, Suszenie Extra.

System wspomagania suszenia z użyciem zeolitu – minerału wchłaniającego wilgoć – wspomaga i przyśpiesza cały proces. Różnica w prędkości suszenia naczyń jest znacząca, nawet bez użycia wspomnianego programu “Suszenie ekstra”. To kolejny dowód na to, że Bosch SPV66TX01E bez wątpienia nadąża za dzisiejszym tempem życia.

ZMYWARKA BOSCH SPV44IX00E - wyważony kompan

Niezawodny producent Bosch, w swej ofercie posiada również modele z niższej półki cenowej. BOSCH SPV44IX00E to zmywarka o szerokości 45 cm, typowa w swej klasie, która mieści 8 pełnych kompletów naczyń. Standardowy cykl mycia naczyń będzie kosztował 0,78 kWh energii elektrycznej i ok. 8,5 litra wody. To oszczędny model zmywarki, choć nie może konkurować z klasą premium. Jeżeli jesteś osobą analizującą korzyści finansowe w perspektywie długoterminowej, śmiało rozważ droższe modele Boscha.

Zmywarka BOSCH SPV44IX00E wyposażona jest w EcoSilence, czyli flagowy bezszczotkowy silnik, dzięki czemu działa cicho – do 48 dB. Taka głośność pozwala na swobodne użytkowanie zmywarki nawet w nocy. Istnieje możliwość redukcji dźwięku o 2 dB (program cichy), wiąże się on jednak z wydłużeniem czasu pracy. Bardzo przydatną funkcją jest opóźniony start.

Niestety zmywarka nie posiada programu połowy załadunku. Zaletą jest natomiast możliwość regulacji wysokości górnego kosza, pozwalając na mycie dużych garnków. Wówczas zalecany jest intensywny program 70°C (maksymalna temperatura zmywarki). Podczas mycia zmywarka sygnalizuje trwający cykl czerwoną kropką na podłodze. Wewnątrz (na panelu) znajduje się przejrzysty wyświetlacz LCD. W standardzie jest kosz na sztućce. Zmywarka BOSCH SPV44IX00E to dobry wybór w rozsądnej cenie.

ZMYWARKA AMICA DIM404O - rozsądny zakup w dobrej cenie

Firma Amica często udowadnia, że zadowalający sprzęt nie musi być drogi. Zmywarka Amica DIM404O to urządzenie, które spełnia swoją funkcję – skutecznie myje naczynia. W tym modelu mieści się do 9 kompletów naczyń; to zdecydowanie największa pojemność w klasie zmywarek 45 cm.

Zmywarka Amica DIM404O to bardzo proste i tanie urządzenie, w którym jednak znalazło się miejsce na udogodnienia, takie jak opóźnienie startu do 12 godzin i program połowy załadunku. Zużycie energii podczas przeciętnego cyklu to 0,75 kWh, co klasyfikuje Amicę w klasie A+. Przy tym samym cyklu zużycie wody to ok 9 litrów. Takie rezultaty zapewnia bezszczotkowy silnik, technologicznie zbliżony do tego, który w swych zmywarkach proponuje Bosch.

Amica DIM404O jest dość cicha, podczas mycia należy liczyć się z dźwiękiem 49dB. Zmywarka nie posiada zbyt zaawansowanych opcji, dostępne są jednak programy różnicujące intensywność mycia. Maksymalna temperatura mycia to 60°C.

Ten model zmywarki do zabudowy to oferta o atrakcyjnej cenie i estetycznym wykonaniu.

ZMYWARKA ELECTROLUX ESL4201LO - praktyczny kompan

Zmywarka Electrolux ESL4201LO to model w niższej klasie cenowej. Urządzenie wyposażone jest w system AirDry, który gwarantuje idealnie suche naczynia. Ciekawym rozwiązaniem jest również system QuickPlus, który przy niskim zużyciu energii i wody pozwala na 30 minutowe mycie lekko zabrudzonych naczyń. Zmywarka Electrolux pod zabudowę, tak jak poprzedniczka plasuje się w klasie energetycznej A+; zużycie prądu podczas przeciętnego cyklu to 0,77 kWh, a zużycie wody to 9,9 litra.

W zmywarce mieści się 9 kompletów naczyń. Panel sterowania oferuje 5 trybów mycia w temperaturach do 70°C, która pozwala na usunięcie ciężkich zabrudzeń. Model Electrolux ESL4201LO niestety nie jest zbyt cichy, podczas pracy generuje dźwięk do 51 dB, który może przeszkadzać – szczególnie jeżeli zmywarka znajduje się w kuchni połączonej z salonem.

ZMYWARKA BEKO DIS25013 - adekwatna do ceny

Jeżeli szukasz zmywarki w niskiej cenie, model Beko DIS25013 jest jedną z najtańszych propozycji dostępnych na rynku. Mimo oszczędności w momencie zakupu, należy mieć świadomość zwiększonych kosztów eksploatacji. Przeciętny cykl mycia naczyń zużywa 0,83 kWh energii elektrycznej i 10,5 litra wody.

Zmywarka Beko jest bardzo pojemna, mieści aż do 10 kompletów naczyń. Dużym atutem urządzenia jest gama 5 programów. Od optymalnego 58 min programu, przez półgodzinną opcję szybkiego mycia i przydatną funkcję niepełnego załadunku. Ten model Beko jest dość cichy, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w przestrzeniach, które łączą życie kuchenne z dziennym (głośność to 48 dB).

Niewątpliwym atutem tej zmywarki do zabudowy jest regulowana półka na kubki czy szklanki, która pozwala na maksymalne wykorzystanie sporej przestrzeni załadunku.

Czy warto inwestować w zmywarkę do zabudowy?

Posiadanie zmywarki w zabudowie kuchennej pozwala na spójną koncepcję wnętrza. Decyzję o jej zakupie należy podjąć odpowiednio wcześnie, żeby aranżacja kuchni przebiegła bez zbędnych problemów. Obecnie na rynku ceny zmywarek wolnostojących są bardzo zbliżone do tych do zabudowy. Oczywiście w przypadku zmywarek do zabudowy należy liczyć się z dodatkowym kosztem frontu – w tym przypadku cena zależy od materiału, z którego wykonana jest pozostała część frontów kuchennych. Standardowa cena frontu do zmywarki 45 cm mieści się w granicach 100-200 zł, co w skali długoterminowej estetyki wnętrza jest znikomym kosztem.

ABC zmywarek do zabudowy, czyli koszty eksploatacji

O kosztach eksploatacji zmywarek nie można mówić ogólnikowo. Jeżeli czekasz na jednoznaczną odpowiedź, niestety takiej nie ma. Z jednej strony możesz wybrać rozwiązanie, które pozwoli na zakup zmywarki w niskiej cenie takiej jak Beko DIS25013 czy Amica DIM404Om – należy wówczas liczyć się z kosztami związanymi ze zużyciem energii elektrycznej i wody. Zakup droższego sprzętu, w dłuższym okresie pozwala zbalansować inwestycję dużo niższą kwotą na comiesięcznych rachunkach. Oczywiście to wszystko jest istotne w założeniu intensywnego użytkowania zmywarki. Przyjrzyj się swoim finansom w długim okresie i podejmij rozsądną decyzję na lata. Ponadto pamiętaj, że sprawna zmywarka, to zadbana zmywarka – zapoznaj się z poradami jak odpowiednio użytkować sprzęt, aby utrzymać efektywność jego działania: https://tomusiszwiedziec.pl/jak-uzywac-zmywarke-by-sluzyla-jak-najdluzej/

Mała zmywarka, czy to mi się opłaca?

Rozmiar zmywarki to bardzo osobista kwestia. Najlepiej będzie, jeżeli skrupulatnie przyjrzysz się swoim nawykom i ocenisz jak często myjesz naczynia i jakie są ich ilości. Jeżeli np. jesteś osobą, która dużo gotuje w domu, zdecydowanie inwestycja w droższy sprzęt się zwróci, nawet jeżeli zmywarka jest mała. Zakup małej zmywarki pod zabudowę należy przemyśleć, jeżeli posiadasz minimum 4-osobową rodzinę, która stołuje się w domu – wówczas lepiej rozważyć zakup większej zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm.

Opłacalność zakupu w dużej mierze zależy od tego, jak dbamy o zmywarkę. Regularne użytkowanie sprawia, że w urządzeniu gromadzą się drobinki pokarmu. Od czasu do czasu powinieneś poświęcić chwilę na czyszczenie swojej zmywarki. Jak robić to domowymi sposobami?

Zalety korzystania ze zmywarki do zabudowy 45 cm

Zmywarka do zabudowy 45 cm – tak, jak niemal każda zmywarka do zabudowy – posiada wiele zalet. Znacznie więcej, aniżeli standardowa metoda mycia brudnych naczyń: w zlewie, pod bieżącą wodą.

Zmywarka do zabudowy sprzyja dokładnemu wyczyszczeniu naczyń. Oczywiście, myjąc samemu również możesz osiągnąć należyty blask zastawy stołowej, jednakże musisz na to poświęcić znacznie więcej czasu. Dobra zmywarka oczyści naczynia nawet z najbardziej nieprzyjemnych zabrudzeń.

Czy zmywarka do zabudowy nie ma żadnych wad?

Zmywarka do zabudowy – chociaż posiada wiele zalet – ma również kilka wad, które nierzadko przesądzają o jej ewentualnym zakupie. Wśród najlepszych zmywarek przodują urządzenia, które charakteryzują się stosunkowo wysoką ceną. Dla niektórych konieczność poniesienia tak dużego, jednorazowego wydatku stanowi „barierę nie do przeskoczenia”. Pamiętaj także, że nie każde naczynia można myć w ten sposób. Przykładowo, porcelana absolutnie nie nadaje się do zmywarek do zabudowy czy nawet zmywarek wolnostojących. Ryzykownym jest również mycie w nich kryształu, zastawy ręcznie malowanej, fikuśnych wazonów, dekoracji z elementami srebra bądź ozdobnych kieliszków z naturalnymi kamieniami czy drewnianymi wstawkami. Tak naprawdę, jeśli chodzi o zmywarkę, powinieneś unikać wkładania do niej przedmiotów szczególnie cennych. Bardzo rzadko zdarza się, że pod wpływem źle rozłożonych naczyń, jakiś element zastawy ulega wyszczerbieniu czy stłuczeniu. Nie jest to wina samego sprzętu, jednakże żal po utracie cennego przedmiotu na pewno pozostanie.

Niektórzy użytkownicy zmywarek do zabudowy skarżą się na niedokładne mycie naczyń. W większości przypadków nie jest to wina samego urządzenia. Prezentowany ranking zmywarek do zabudowy uwzględnia wysokiej jakości sprzęt, o maksymalnej użyteczności. Jeżeli Twoje naczynia po umyciu nadal są brudne, może to wynikać ze złego dobru programu. Przed włożeniem zastawy do środka należy zwrócić uwagę na to, jak bardzo dane elementy są zabrudzone. Tryb EKO może nie poradzić sobie ze szczególnie zaschniętymi talerzami czy sztućcami. W tym przypadku warto wybrać nieco mocniejszy program, o większym zużyciu wody.

Na co zwrócić uwagę wybierając zmywarkę (szerokość 45 cm), czyli czego nie powie Ci ranking zmywarek

Klasa energetyczna A, A+ czy A++? Zużycie wody (optymalna ilość wody na cykl)? Głośność? Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę, wybierając urządzenie szerokość 45 cm do swojego domu, a które całkowicie pominąć? Podpowiemy Ci teraz, jak kupić zmywarkę, aby ta służyła Ci przez długie lata.

Dostosowanie wnętrza zmywarki do załadunku

Wśród zmywarek do zabudowy można znaleźć wiele wysokojakościowych „perełek” o zróżnicowanych, dodatkowych funkcjach – opcjach znacząco podnoszących codzienny komfort używania sprzętu. Nie każde urządzenie posiada możliwość dostosowania wnętrza do załadunku. Nasz ranking zmywarek do zabudowy kryje w sobie wiele ciekawych modeli posiadających m.in.: uchwyty stabilizujące kieliszki (ochrona dla delikatnego szkła), ruchome elementy w koszach (zwiększające przestrzeń w przypadku mycia garnków czy patelni), a także opcję regulacji wysokości górnego kosza (dającą możliwość mycia np. niewymiarowych talerzy). Wśród najlepszych zmywarek przodują produkty funkcjonalne, których optymalne zagospodarowanie przestrzeni w komorze pozwala na umycie większej ilości naczyń w czasie jednego cyklu. Dzięki temu oszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Po czym poznać, że zmywarka skończyła pracę?

Wbrew pozorom wcale nie musisz nasłuchiwać, czy zmywarka przestała pracować. Najnowsze modele posiadają sygnał dźwiękowy oraz sygnał świetlny informujące o aktywności urządzenia, zakończeniu cyklu czy problemach z dalszą pracą. Ponadto, wybrane urządzenia zaopatrzone zostały w wyświetlacz z opcją wyświetlania czasu pozostałego do końca programu.

A jeśli już o wyświetlaczu mowa… Na pewno zauważyłeś, że nasz ranking zmywarek uwzględnia urządzenia zaopatrzone w wyświetlacz elektroniczny. Element ten obrazuje niezwykle wiele informacji – począwszy od ustawionej temperatury, poprzez wybrany program, a skończywszy na wspomnianym już wskaźniku czasu. W zależności od modelu (LCD/LED) wyświetlacz może przekazywać komunikaty w formie tekstu bądź symboli graficznych.

Funkcje dodatkowe, które bez wątpienia ułatwią Ci życie

Istnieje kilka funkcji dodatkowych, zarezerwowanych wyłącznie dla wysokojakościowo sprzętu. Wśród najlepszych zmywarek znajdują się urządzenia z blokadą dostępu do panelu sterowania, systemem samoczyszczących filtrów, systemem ochrony szkła oraz oświetleniem wewnętrznym. Szczególnie dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie automatyka zmywania, a więc programy dostosowane do najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Inteligentna zmywarka sama dobiera czas, moc oraz temperaturę zmywania do naczyń znajdujących się w środku. Specjalne dysze precyzyjnie kontrolują kierunek strumienia wody sprawiając, że zaschnięte resztki jedzenia czy tłuszcz zostają skutecznie usunięte.

Co to jest system suszenia?

Nasz ranking zmywarek do zabudowy uwzględnia urządzenia o zróżnicowanych systemach suszenia naczyń:

Czy grozi mi zalanie?

Współcześnie zmywarki bez zabezpieczeń przed zalaniem praktycznie nie istnieją. Producenci dwoją się i troją, aby dostosować sprzęt do potrzeb współczesnego klienta. Wysoki poziom hałasu czy nadprogramowe zużycie energii to nic, w porównaniu z ryzykiem zalania całego mieszkania. A jak wiadomo, litraż takiej zmywarki nie jest wcale taki mały.

W razie wykrycia awarii system natychmiastowo blokuje sprzęt (zużycie wody zostaje zatrzymane). W zależności od urządzenia, zabezpieczenie może znajdować się na wężu dopływowym bądź bezpośrednio w komorze myjącej. Śluza na wężu dopływowym odcina – jak sama nazwa wskazuje – dopływ wody do maszyny w razie wykrycia spadku ciśnienia. W zmywarce natomiast zlokalizowane jest zabezpieczenie przed zalaniem (zwane również zabezpieczeniem przeciwwypływowym). Podczas awarii odpowiednie czujniki wysyłają elektroniczny sygnał do głównego panelu sterowania, urządzenie przerywa pracę, zaś woda ze środka zostaje automatycznie wypompowana.

Czym więcej programów tym lepiej?

Liczba programów zmywania w zmywarce zależy bezpośrednio od modelu sprzętu. Nawet w rozwiązaniach do zabudowy 45 cm znajduje się wiele zróżnicowanych programów, przeznaczonych do mycia innego rodzaju naczyń czy czyszczenia konkretnych zabrudzeń. Oczywiście każdy z nich posiada inne zużycie wody. Zasadniczo chodzi o dobór cyklu dostosowanego bezpośrednio do danej partii naczyń. Nie powinieneś używać tego samego programu cały czas, nie zwracając uwagi na stopień zanieczyszczenia zastawy stołowej czy jej rodzaj. Mycie kieliszków w tych samych warunkach co garnków i patelni może doprowadzić do wyszczerbienia tych pierwszych, albo niedomycia tych drugich.

Nasz ranking zmywarek skupił się na dwóch kluczowych programach: delikatnym i automatycznym. Można powiedzieć, że to dwa najpopularniejsze, a zarazem najważniejsze rodzaje cyklu zmywania. Pierwszy przeznaczony jest do czyszczenia naczyń delikatnych. Zazwyczaj działa on w temperaturze mniejszej niż 50 stopni Celsjusza. Program automatyczny można pochwalić największym zaawansowaniem działania. Zmywarka sama dobiera poziom mocy, czas zmywania czy temperaturę w zależności do stopnia zabrudzenia wody. To jedna z bardziej oszczędnych energetycznie opcji. Dla osób żyjących w stylu EKO polecamy natomiast tryb ekonomiczny. Zużycie wody w tym przypadku jest znacznie mniejsze niż przy innych programach. Niektóre modele posiadają również tryb intensywny – program dedykowany dla najbardziej zabrudzonych naczyń. Jest to szczególnie energochłonny cykl, trwający nawet do 2 h, bazujący na temperaturze wyższej niż 60 stopni Celsjusza.

System mycia sztućców

Nasz ranking zmywarek uwzględnia urządzenia o zróżnicowanym systemie mycia sztućców. Chociaż teraz może się wydawać to mało istotne, sztućce stanowią najliczniejszą grupę elementów mytą w zmywarce. Układanie naczyń w środku – kieliszek przy widelcu – nie wydaje się mądrym rozwiązaniem. Chcąc mieć pewność, że żaden kubek, talerz czy wazon nie zostaną uszkodzone w czasie czyszczenia, warto wybrać urządzenie z dogodnym systemem mycia sztućców. Co jest do wyboru?

O czym warto pamiętać na sam koniec?

A jeśli nie zmywarka do zabudowy 45 cm to jaka?

Prezentowany ranking zmywarek do zabudowy – tak jak wskazano na samym początku – uwzględnia wyłącznie urządzenia o szerokości 45 cm. Zwróć uwagę na to, że na rynku znajdziesz również większe, rodzinne modele. Odczyszczenie zabrudzonych naczyń dla 6-osobowej rodziny w tak małej zmywarce może stanowić nie lada wyzwanie. Jeśli posiadasz dużą rodzinę, szerokość 45 cm może nie być dla Ciebie odpowiednia. Na pewno znajdziesz w sklepie inne zmywarki do zabudowy, o szerokości 55 cm oraz 65 cm. Pamiętaj jednak, że wielkość urządzenia, a zużycie wody są od siebie w pełni zależne.

Zmywarka to inwestycja na długie lata, a w przypadku niektórych producentów gwarancje obejmują nawet dekadę. To okres, w którym naprawdę nieraz możesz zezłościć się na głośny cykl mycia, który nie pozwala Ci spać lub na zbyt małą pojemność. Kierując się przesłanką korzyści skali, zwycięzcą rankingu ogłaszamy zmywarkę do zabudowy BOSCH SPV66TX01E. To inwestycja w długoletni komfort niskich kosztów eksploatacji i posiadania urządzenia, które jest tak ciche, że można o nim zapomnieć.