Ranking zmywarek wąskich

Zdecydowałeś już, że zmywarka w zabudowie to rozwiązanie dedykowane Twojej kuchni, ale wciąż zwlekasz z decyzją zakupu? Dobrze trafiłeś. Przyjrzyjmy się wspólnie jakie są przesłanki do wyboru odpowiedniego sprzętu w zależności od Twoich potrzeb. Na podstawie naszego rankingu zmywarek do zabudowy, wybierzesz taką, która sprosta Twoim wymaganiom w swej wąskiej wersji.

Na początek przedstawiamy nasze trzy główne rekomendacje zmywarek do zabudowy o szerokości 45cm.

Nasza rekomendacja

Produkt premium

To, co pozwoliło nam na klasyfikację zmywarki Bosch SPV66TX01E jako produktu premium, jest jej ponadprzeciętna wydajność. Ta bardzo ładna zmywarka, mieści aż do 10 kompletów naczyń. Koszty eksploatacji są niskie, a zużycie prądu optymalne. W tym modelu Bosch zdecydował się zastąpić kosz na sztućce szufladą.

Nasza rekomendacja

Bosch SPV44IX00E to zmywarka przyjazna domownikom. To wyjątkowe urządzenie wyposażone w specjalny system wyciszania hałasu. Mieści do 8 kompletów naczyń,
a dzięki technologii oszczędzania wody jest optymalna ekonomicznie.

Gratka dla portfela

Zmywarka Amica to wybór w rozsądnej cenie. Jest funkcjonalna i wykonana
z dbałością o szczegóły. Urządzenie mieści do 9 kompletów naczyń, a dodatkowo posiada opcję “halfload”, która pozwala na znaczną oszczędność energii i wody.

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Jej harmonijna aranżacja sprzyja dobremu samopoczuciu. Jeżeli chcesz doświadczać komfortu i funkcjonalności bez burzenia swojej wnętrzarskiej koncepcji, idealnym wyborem jest zmywarka do zabudowy. Front jednolity z pozostałymi elementami kuchni stanowi harmonijną całość. Zmywarki do zabudowy o szerokości 45 cm, mieszczą maksymalnie do 10 kompletów naczyń, zatem najlepiej sprawdzą się przy 3 domownikach. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych modeli dostępnych na rynku zmywarek. Podejmij decyzję zakupową w oparciu o swoje prawdziwe potrzeby i możliwości finansowe.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

BOSCH SPV66TX01E - która zdaje egzamin

Zmywarka Bosch SPV66TX01E to prawdziwy gigant spośród swoich wąskich konkurentów. W większości, zmywarki o szerokości 45 cm posiadają dużo mniej funkcjonalności niż szersze koleżanki. Ale Bosch SPV66TX01E posiada 7 programów zmywania (w tym program czyszczenia), a mycie możliwe jest
w temperaturze od 40 do 70°C, co pozwala na usunięcie nawet najtłustszych zabrudzeń na garnkach. Największa zaleta tej zmywarki do zabudowy to niskie zużycie energii elektrycznej. Standardowy cykl to 0.66 kWh, w klasie A+++, czyli jeden cykl to koszt 0,37 groszy.

Bosch zdecydował się na innowację w zakresie ramion spryskujących. Zwiększenie ich liczby do 2 nad górnym koszem podniosło skuteczność mycia, ponieważ woda dociera do trudno dostępnych miejsc np. takich jak otwory w wyciskarce do czosnku. Przeciętne zużycie wody na standardowy cykl to ok. 9,5l. Co może zaskoczyć, to brak kosza na sztućce, który został zastąpiony szufladą.

Model zmywarki Bosch SPV66TX01E, będzie wart swej niemałej ceny przede wszystkim, jeżeli układ funkcjonalny Twojego mieszkania łączy przestrzeń dzienną z kuchnią. Wyjątkowo ciche działanie zmywarki (43dB) sprawia, że mycie naczyń może odbywać się symultanicznie z każdą inną czynnością domową. Bardzo przyjemną innowacją w modelu zmywarki Bosch SPV66TX01E jest wyświetlacz podłogowy, który poza sygnalizacją trwania cyklu bądź jego końca, wyświetla czas pozostały do końca mycia. Produkt oferuje dodatkowe opcje zmywania takie jak: VarioSpeed Plus, Higiena Plus, Suszenie Extra.

System wspomagania suszenia z użyciem Zeolitu, minerału wchłaniającego wilgoć, wspomaga i przyśpiesza proces. Różnica w prędkości suszenia naczyń jest znacząca, nawet bez użycia wspomnianego programu “Suszenie ekstra”. To kolejny dowód na to, że Bosch SPV66TX01E bez wątpienia nadąża za dzisiejszym tempem życia.

ZMYWARKA BOSCH SPV44IX00E - wyważony kompan

Niezawodny producent Bosch, w swej ofercie posiada również modele z niższej półki cenowej. BOSCH SPV44IX00E ta zmywarka o szerokości 45 cm jest typowa w swej klasie, mieści 8 pełnych kompletów naczyń. Standardowy cykl mycia naczyń będzie kosztował Cię zużycie 0,78 kWh energii elektrycznej i ok 8,5 litra wody. Jest to oszczędny model zmywarki, choć nie może konkurować z klasą premium. Jeżeli jesteś osobą analizującą korzyści finansowe w perspektywie długoterminowej śmiało spoglądaj na droższe modele Boscha.

Zmywarka BOSCH SPV44IX00E wyposażona jest w EcoSilence, czyli flagowy bezszczotkowy silnik, dzięki czemu działa cicho – do 48 dB. Taka głośność pozwala na swobodne użytkowanie zmywarki nawet w nocy. Istnieje możliwość redukcji dźwięku o 2 dB (program cichy), wiąże się on jednak z wydłużeniem czasu pracy. Bardzo przydatną funkcją jest opóźniony start.

Niestety zmywarka nie posiada programu połowy załadunku. Zaletą jest natomiast możliwość regulacji wysokości górnego kosza, co pozwala mycie dużych garnków. Wówczas zalecany jest intensywny program 70°C – to maksymalna temperatura zmywarki. Podczas mycia, zmywarka sygnalizuje trwający cykl czerwoną kropką na podłodze. Wewnątrz, na panelu, znajduje się przejrzysty wyświetlacz LCD. W standardzie kosz na sztućce. Zmywarka BOSCH SPV44IX00E to dobry wybór w rozsądnej cenie.

ZMYWARKA AMICA DIM404O - rozsądny zakup w dobrej cenie

Firma Amica często udowadnia, że zadowalający sprzęt nie musi być drogi. Zmywarka Amica DIM404O to urządzenie, które spełnia swoją funkcję – skutecznie myje naczynia. W modelu mieści się do 9 kompletów naczyń, to zdecydowanie największa pojemność w tej klasie zmywarek 45 cm.

Zmywarka Amica DIM404O to bardzo proste i tanie urządzenie, w którym jednak znalazło się miejsce na udogodnienia takie jak opóźnienie startu do 12 godzin i co bardzo ważne istnieje program połowy załadunku. Zużycie energii podczas przeciętnego cyklu to 0,75 kWh, co klasyfikuje Amicę na półce A+. Przy tym samym cyklu zużycie wody to ok 9 litrów. Takie rezultaty zapewnia bezszczotkowy silnik, technologicznie zbliżony to tego, który w swych zmywarkach proponuje Bosch.

Amica DIM404O jest dość cicha, podczas mycia musimy liczyć się z dźwiękiem 49dB. Zmywarka nie posiada zbyt zaawansowanych opcji, dostępne są jednak programy różnicujące intensywność mycia. Maksymalna temperatura mycia to 60°C.

Ten model zmywarki do zabudowy to oferta o niskiej cenie i estetycznym wykonaniu.

ZMYWARKA ELECTROLUX ESL4201LO - praktyczny kompan

Zmywarka Electrolux ESL4201LO to model w niższej klasie cenowej. Urządzenie wyposażone jest w system AirDry, który gwarantuje idealnie suche naczynia. Ciekawym rozwiązaniem jest również system QuickPlus, który przy niskim zużyciu energii i wody pozwala na 30 minutowe mycie lekko zabrudzonych naczyń. Zmywarka Electrolux pod zabudowę, tak jak poprzedniczka plasuje się w klasie energetycznej A+, zużycie prądu podczas przeciętnego cyklu to 0,77 kWh, a zużycie wody to 9,9 litra.

W zmywarce mieści się 9 kompletów naczyń. Panel sterowania oferuje 5 trybów mycia w temperaturach do 70°C, która pozwala na usunięcie trudnych zabrudzeń. Model Electrolux ESL4201LO niestety nie jest zbyt cichy, podczas pracy generuje dźwięk do 51 dB, który może przeszkadzać, szczególnie jeżeli zmywarka znajduje się w kuchni połączonej z salonem.

ZMYWARKA BEKO DIS25013 - adekwatna do ceny

Jeżeli szukasz zmywarki w niskiej cenie, model Beko DIS25013 jest jedną z najtańszych propozycji dostępnych na rynku. Mimo oszczędności w momencie zakupu, należy mieć świadomość zwiększonych kosztów eksploatacji. Przeciętny cykl mycia naczyń zużywa 0,83 kWh energii elektrycznej i 10,5 litra wody.

Zmywarka Beko jest bardzo pojemna, mieści aż do 10 kompletów naczyń. Dużym atutem urządzenia jest gama 5 programów. Od optymalnego 58 min programu, przez półgodzinną opcję szybkiego mycia i przydatną funkcję niepełnego załadunku. Ten model Beko jest dość cichy, dzięki czemu dobrze sprawdzi się w przestrzeniach, które łączą życie kuchenne z dziennym, głośność to 48 dB.

Niewątpliwym atutem tej zmywarki do zabudowy jest regulowana półka na kubki czy szklanki, co pozwala na maksymalne wykorzystanie sporej przestrzeni załadunku.

Czy warto inwestować w zmywarkę do zabudowy?

Posiadanie zmywarki w zabudowie kuchennej pozwala na spójną koncepcję wnętrza. Decyzję o jej zakupie należy podjąć odpowiednio wcześnie, żeby aranżacja kuchni przebiegła bez zbędnych problemów. Obecnie na rynku ceny zmywarek wolnostojących są bardzo zbliżone do tych do zabudowy. Oczywiście w przypadku zmywarek do zabudowy należy liczyć się z dodatkowym kosztem frontu, w tym przypadku cena zależy od materiału, z którego wykonana jest pozostała część frontów kuchennych. Standardowa cena do zmywarki 45 cm mieści się w granicach 100-200 zł, co w skali długoterminowej estetyki wnętrza jest znikomym kosztem.

ABC zmywarek do zabudowy, czyli koszty eksploatacji

O kosztach eksploatacji zmywarek nie można mówić ogólnikowo. Jeżeli czekasz na jednoznaczną odpowiedź, niestety takiej nie ma. Z jednej strony możesz wybrać rozwiązanie, które pozwoli na zakup zmywarki w niskiej cenie takiej jak Beko DIS25013 czy Amica DIM404Om, należy wówczas liczyć się z kosztami związanymi ze zużyciem energii elektrycznej i wody. Zakup droższego sprzętu, w dłuższym okresie pozwala zbalansować inwestycję dużo niższą kwotą na comiesięcznych rachunkach. Oczywiście to wszystko jest istotne w założeniu intensywnego użytkowania zmywarki. Przyjrzyj się swoim finansom w długim okresie i podejmij rozsądną decyzję na lata. Ponadto pamiętaj, że sprawna zmywarka, to zadbana zmywarka – zapoznaj się z poradami jak odpowiednio użytkować sprzęt – aby utrzymać efektywność jego działania: https://tomusiszwiedziec.pl/jak-uzywac-zmywarke-by-sluzyla-jak-najdluzej/

Mała zmywarka, czy to mi się opłaca?

Rozmiar zmywarki to bardzo osobista kwestia. Najlepiej będzie jeżeli skrupulatnie przyjrzysz się swoim nawykom
i ocenisz jak często myjesz naczynia i jakie są ich ilości. Jeżeli np. jesteś osobą, która dużo gotuje w domu, zdecydowanie inwestycja w droższy sprzęt się zwróci, nawet jeżeli zmywarka jest mała. Zakup małej zmywarki pod zabudowę należy przemyśleć, jeżeli posiadasz minimum 4-osobową rodzinę, która stołuje się w domu – wówczas lepiej rozważyć zakup większej zmywarki do zabudowy o szerokości 60 cm.

Opłacalność zakupu w dużej mierze zależy od tego jak dbamy o zmywarkę. Regularne użytkowanie sprawia, że
w urządzeniu gromadzą się drobinki pokarmu. Od czasu do czasu powinieneś poświęcić chwilę na czyszczenie swojej zmywarki. Jak to robić domowymi sposobami?

Zmywarka to inwestycja na długie lata, w przypadku niektórych producentów gwarancje obejmują nawet dekadę. To okres, w którym naprawdę nieraz możesz zezłościć się na głośny cykl mycia, który nie pozwala Ci spać lub zbyt małą pojemność. Kierując się przesłanką korzyści skali, zwycięzcą rankingu ogłaszamy zmywarkę do zabudowy BOSCH SPV66TX01E. To inwestycja w długoletni komfort niskich kosztów eksploatacji i posiadania urządzenia, które jest tak ciche, że można o nim zapomnieć. A koszyk na sztućce?? Zawsze można dokupić.