Rozdrabniacz do gałęzi ranking

Rozdrabniacz do gałęzi ranking. Każdy właściciel działki czy ogrodu doskonale wie, że posiadanie własnego kawałka ziemi wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale i szeregiem obowiązków. Po etapie przycinania krzewów czy gałęzi drzew przychodzi czas na ich sprzątnięcie. Aby ułatwić sobie tę -niekoniecznie przyjemną- czynność warto sięgnąć po rozdrabniarkę do gałęzi. To urządzenie, niegdyś używane tylko w parkach, czy większych zalesionych terenach, obecnie coraz częściej staje się elementem wyposażenia gospodarstw domowych. Sprzęt ten może okazać się doskonałym pomocnikiem ułatwiającym uprzątnięcie drewnianych odpadów. Będzie też świetną opcją dla wszystkich ceniących ekologię, ze względu na fakt, iż drobno zmielone przez rozdrabniarkę gałęzie szybko ulegają biodegradacji.

Poniżej trzy modele, które zwróciły naszą szczególną uwagę.

Produkt premium

Spalinowy rozdrabniacz do gałęzi. Solidny, trwały sprzęt o potężnej mocy 7 KM. 4-suwowy silnik o pojemności 208 cm3 osiąga prędkość do 3600 obrotów na minutę. Rozdrabniacz cechuje prosta obsługa. Doskonale sprawdzi się zarówno w gospodarstwach domowych jak i wówczas, gdy zachodzi potrzeba użycia go do bardziej profesjonalnych zastosowań.

Nasza rekomendacja

Bardzo dobrej jakości urządzenie o mocy 2500 W. Przystosowany do rozdrabniania gałęzi o średnicy nie przekraczającej 45 mm. Niewątpliwym atutem urządzenia, cenionym przez użytkowników jest szereg systemów zabezpieczających, które znacząco podnoszą komfort użytkowania.

Gratka dla portfela

Bardzo dobrej jakości, niewielki rozdrabniacz przystosowany do rozdrabniania gałęzi z krzewów czy cienkich drzewek. Do urządzenia podpięty jest worek, do którego trafiają ścięte gałęzie. Zasilany elektrycznie model jest łatwy w transporcie dzięki zamocowanym do niego kółkom. Dobry wybór dla wszystkich oszczędnych.

Poznałeś już faworytów naszego rankingu rozdrabniaczy do gałęzi. Aby ułatwić Ci wybór urządzenia najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb w poniższej tabeli znajdziesz inne modele, zasługujące na uwagę wraz z ich najważniejszymi parametrami.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Rozdrabniacz do drewna, to nieoceniony pomocnik każdego działkowicza. Piękny ogród wymaga troski i pielęgnacji. Niestety po wykonaniu zabiegów pielęgnacyjno-porządkowych często musimy uporać się z zalegającymi wszędzie gałęziami i pędami krzewów. Wybierając młynek do gałęzi, znany również jako sieczkarnia do gałęzi, warto zastanowić się przede wszystkim jak dużą ilość gałęzi będziemy posiadać do przerobienia. Na jakie inne kwestie warto jeszcze zwrócić uwagę oraz jakie rodzaje sprzętu spotkamy na rynku- na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

Jaki rozdrabniacz wybrać- spalinowy czy elektryczny?

Konstrukcja każdego rozdrabniacza jest oparta na solidnej obudowie, w której wnętrzu znajduje się urządzenie tnące, najczęściej walec lub nóż ślimakowy.

Rozważając zakup rozdrabniacza warto w pierwszej kolejności zastanowić się czy zdecydujemy się na model spalinowy czy rozdrabniacz do gałęzi elektryczny.

Niewątpliwą zaletą urządzeń elektrycznych jest ich cicha praca oraz niewielka waga. Do minusów zaliczymy mniejszą moc oraz uzależnienie od dostępu do źródła prądu.

Rozdrabniarka do gałęzi w wersji spalinowej sprawdzi się w dużych ogrodach. Tego typu urządzenie poradzi sobie nawet z grubymi gałęziami. Niestety w tym przypadku musimy liczyć się z głośniejszą pracą sprzętu. Również jego waga będzie większa aniżeli modeli elektrycznych.

Istnieją również rozdrabniacze tzw. ciągnikowe -montowane do ciągników. Są one wykorzystywane do prac przemysłowych.

Poza rodzajem zasilania innym ważnym kryterium podziału rozdrabniaczy jest rozróżnienie modeli pod kątem zastosowanego w nich mechanizmu rozdrabniającego. Biorąc pod uwagę to kryterium rozróżniamy rozdrabniacze nożowe i rozdrabniacz do gałęzi frezowy.

Najlepszy rozdrabniacz, czyli jaki- zakupowe ABC.

Jedną z zasadniczych kwestii, na które musimy zwrócić uwagę wybierając rozdrabniacz ogrodowy do gałęzi, poza opisanym wyżej rodzajem zasilania, jest element tnący. Ważne by cechował się trwałością i wytrzymałością. Wśród najczęściej spotykanych elementów tnących znajdziemy noże, noże ślimakowe, wałki frezujące oraz turbiny. Koniecznie musimy zwrócić również uwagę na maksymalną średnicę gałęzi, z która poradzi sobie wybrany przez nas model.

Kolejnym istotnym parametrem jest również moc urządzenia. Dobra maszyna do rozdrabniania gałęzi, w wersji elektrycznej powinna posiadać moc około 2400-2500 W. Jeżeli posiadamy dużą działkę warto zastanowić się nad rozdrabniaczem spalinowym, którego moc waha się od 1-10 KM.

Pozostałe ważne parametry to materiał, z którego wykonany jest rębak do gałęzi, odpowiednio duży kosz na odpadki (warto by miał przynajmniej 50 l) oraz dodatkowe funkcje takie jak bieg wsteczny czy automatyczne wciąganie gałęzi.

Pomysł na…- czyli jak zrobić rozdrabniacz do gałęzi

Budowa rozdrabniacza nie należy do najbardziej skomplikowanych, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go samodzielnie. W tym celu niezbędny będzie odpowiedni dobrany silnik, trwałe ostrza oraz solidna obudowa. Otrzymane w wyniku użycia rozdrabniacza, gałązki możemy wykorzystać jako materiał do ułożenia w kompostowniku. Gotowe urządzenie tego typu to na przykład kompostownik Bricomarche.

Skoro wiesz już jakie kryteria przyjąć wybierając najbardziej odpowiedni dla siebie model rozdrabniacza do liści i gałęzi, przyszedł czas na prezentację charakterystyki poszczególnych modeli.

Hecht 6208

Bardzo solidny i wytrzymały model. Dostosowany jest do nawet ciężkich prac przydomowych. 4-suwowy silnik o pojemności 208 cm3 wyposażony jest w moc 7 KM. Bez żadnych problemów radzi sobie z rozdrobnieniem dużej ilości odpadów pozostałych po cieciu krzewów, a średnica gałęzi może sięgać nawet 70 mm. Chociaż maszyna jest ciężka, to jednak z jej transportem nie będziesz miał większych problemów z uwagi na zamontowane w niej obrotowe kółka. Sprzęt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, doceniany przez użytkowników za trwałość i prostą obsługę.

StigaBioSilent 2500

Dobrej jakości niszczarka do gałęzi do gałęzi o mocy 2500 W, wyposażona w rolkowy system tnący z 8 zębami. Duże koła i stabilny uchwyt sprawiają, że transport rębaka nie jest uciążliwy. Urządzenie zapewnia cichą pracę, a duży 60 litrowy pojemnik na odpady podnosi komfort użytkowania. Producent zadbał o bezpieczeństwo konsumentów poprzez wyposażenie urządzenia w system wykrywający przeciążenie silnika.

Bosch AXT 25 TC

Maszyna do cięcia gałęzi z innowacyjnym systemem Turbine-cut dobrze radzi sobie zarówno ze świeżymi jak i suchymi gałęziami. Wyposażona w spory 53 litrowy pojemnik na odpady oraz lej załadowczy ułatwiający doprowadzanie odpadów. Dla większego bezpieczeństwa pracy urządzenie można uruchomić dopiero po zamontowaniu zbiornika. Solidne wykonanie i prosta obsługa to kolejne zalety tego modelu. Wadą jest zdecydowanie wysoka cena.

Lider ER 2400

Lekka i bardzo praktyczna kruszarka do gałęzi. Posiada mechanizm tnący w postaci tnących tarcz. Sprzęt idealnie sprawdzi się do cięcia gałęzi z delikatnych drzewek i krzewów. Dzięki zamontowanym kółkom i wyposażeniu w ergonomiczny uchwyt – rozdrabniacz w prosty sposób można przewieźć w inne miejsce. Ciche, zasilane elektrycznie urządzenia wyposażono w podpięty do niego worek, do którego wpadają odpady.

Makita UD 2500

Urządzenie o mocnym silniku, rozdrabniające gałęzie o średnicy 45 mm. Ta maszyna do mielenia gałęzi została wyposażona w pojemnik o pojemności aż 67 l! Nowoczesny panel sterowania ułatwia obsługę urządzenia, a zamontowane w nim duże koła sprawiają, że transport urządzenia na nastręcza trudności. Specjalne cięcia w górnej części obudowy zapewniają stałą kontrolę zapełnienia zbiornika. Dodatkową zaletą modelu jest funkcja automatycznego wyłączenia sprzętu w przypadku awarii.

Hecht 626 Silent

Urządzenie wyposażone w wydajny silnik o mocy 2600 W. Użyty w nim frez tnący wykonano z wysokogatunkowej stali. System ten zapewnia cichą pracę i doskonałe rozdrobnienie gałęzi o średnicy do 40 mm. Model wyposażono dodatkowo w funkcję blokady ponownego rozruchu w przypadku, gdy wystąpi nagły brak prądu. Jest to szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo samoczynny system wciągania gałęzi podnosi komfort pracy ze sprzętem.

Bosch AXT Rapid 2000

Model o niewielkiej -w porównaniu do innych opisywanych rozdrabniaczy- mocy 2000 W. Jednakże dzięki swoim niewielkim wymiarom świetnie sprawdzi się jako pomocnik dla każdego właściciela ogródka. Wraz z urządzeniem w zestawie otrzymujemy specjalny popychacz, który ułatwia załadowanie urządzenia gałęziami. Warto wspomnieć, iż w urządzeniu zastosowano bardzo wydajne noże, wykonane z wykorzystaniem techniki laserowej.

Fieldmann FZD 4020 E

Model zasilany elektrycznie w bardzo przystępnej cenie. Pomaga w rozdrobnieniu gałęzi o średnicy do 40 mm. Posiada silnik o mocy 2500 W i duży 50 litrowy pojemnik na ścinki. Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów, posiada stalową ramę zapewniającą jego stabilność. W zestawie z popychaczem, który ułatwia przesuwanie gałęzi, w stronę noży. Warte uwagi jest też zabezpieczenie cieplne, które zapobiega przeciążeniu maszyny.

Podsumowanie

Rozdrabnianie gałęzi to ważna czynność – wie to każdy, kto posiada ogród czy działkę. Co jakiś czas nagromadzone tam gałęzie należy bowiem uprzątnąć. Aby zajęcie to nie było dla nas zbyt kłopotliwe warto pomyśleć o zakupie rozdrabniacza do gałęzi. Aby sprzęt ten skutecznie służył nam przez długi czas konieczne jest, aby posiadał odpowiednią moc oraz trwały element tnący. Opisane w artykule modele wyposażono ponadto w szereg innych przydatnych funkcji, zwiększających wygodę użytkowania. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich model dostosowany do swoich preferencji.