Ranking szczoteczek sonicznych do zębów

Dbałość o zęby to ważna sprawa. Często nie wystarcza do tego zwykła szczoteczka manualna czy szczoteczka elektryczna. Nieocenionym narzędziem może okazać się soniczna szczoteczka do zębów. I oczywiście naprawdę dobra pasta do zębów. Jeśli interesuje Cię najlepsza szczoteczka soniczna, ranking zamieszczony poniżej być może ułatwi Ci wybór. Prezentujemy modele, które cieszą się popularnością i dobrymi opiniami.

Ranking szczoteczek sonicznych

Zanim zaprezentujemy najlepsze szczoteczki soniczne do zębów, poniżej znajdziesz 3 modele, które zostały wyróżnione w naszym rankingu szczoteczek sonicznych:

Produkt premium

Wysoka cena tego modelu poparta jest jego wysoką jakością. Aż 5 trybów pracy, 3-stopniowa regulacja intensywności, technologia umożliwiająca precyzyjne czyszczenie języka, czujniki lokalizacji, nacisku i ścierania – to tylko niektóre zalety tego urządzenia. Dzięki aplikacji współpracującej z czujnikami nie ma możliwości, aby czyszczenie zębów tą szczoteczką zostało wykonane niedokładnie.

Nasza rekomendacja

Jakość tej szczoteczki sonicznej zdecydowanie przewyższa jej półkę cenową. Kompaktowość, duże możliwości regulacji, szybkie ładowanie i aż 2-miesięczny czas czuwania to tej niewątpliwe atuty. Prawdziwym zaskoczeniem jest jednak możliwość połączenia z aplikacją, działającą w oparciu o wbudowane w szczoteczce czujniki. To doskonały model dla osób zabieganych i często podróżujących.

Gratka dla portfela

W cenie zaledwie 132 zł masz możliwość nabycia szczoteczki sonicznej do zębów, która doskonale spełnia swoją rolę, a na dodatek jest delikatna i doskonale sprawdzi się, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szczoteczkami sonicznymi. Timer, 3 wymienne główki i dobrze wyprofilowana szyjka czynią ją szczoteczką soniczną na miarę modeli z wyższej półki cenowej.

Zbliżając się do pełnego rankingu szczoteczek sonicznych do zębów, zamieszczonego w kolejnej sekcji pt.: „Szczoteczki soniczne ranking”, poniżej prezentujemy zestawienie przeanalizowanych modeli wraz z ich najważniejszymi parametrami i ceną:

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Szczoteczki soniczne ranking

Jeśli na Twojej liście zakupowej znajduje się szczoteczka soniczna, ranking zamieszczony poniżej może być przydatny w wyborze najwłaściwszego modelu.

SEYSSO OXYGEN O-SONIC

To jedna z najszybszych szczoteczek sonicznych na rynku. Jej błyskawiczne ruchy powodują powstanie tysięcy mikrobąbelków, skutecznie dystrybuujących pastę nawet w trudno dostępne miejsca. Wbudowany timer co 30 sekund przypomni Ci, że czas przejść do mycia następnej ćwiartki uzębienia. Prezentowana szczotka soniczna dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom powyżej 4 roku życia.

PHILIPS SONICARE EASYCLEAN

Po szybkiej szczoteczce sonicznej czas na zaprezentowanie modelu, który cechuje się wyjątkową delikatnością w czyszczeniu, a dzięki stopniowemu zwiększaniu mocy jest idealnym sprzętem dla początkujących. Jeśli posiadasz aparat ortodontyczny, korony lub wypełnienia, ta szczoteczka soniczna umożliwi Ci bezpieczne, a zarazem dokładne ich wyczyszczenie. Doskonale sprawdzi się również przy lakierowanych zębach lub odsłoniętych szyjkach zębowych. Kusząca jest także jej niska cena.

XIAOMI OCLEAN ONE

Jeśli należysz do zabieganych osób lub często podróżujesz, to idealna szczoteczka soniczna dla Ciebie. Jej pojemny akumulator, który wystarcza nawet na 60 dni, sprawi, że bardzo rzadko spotka Cię niemiłe rozczarowanie przy chęci skorzystania ze szczoteczki. A nawet jeśli się ono zdarzy, ładowanie do pełna trwa tutaj zaledwie 6h, a nie jak w innych modelach – kilkanaście. To kompaktowy i solidny model.

SMILECONIC EX

Ta szczoteczka soniczna do zębów, wyposażona w aż 5 trybów pracy, pomoże Ci zadbać nie tylko o zęby, ale i o dziąsła. Tryb masażu uczyni je mocniejszymi i pomoże pozbyć się problemu krwawienia dziąseł. Pamięć ostatniego trybu pracy zwolni Cię z konieczności każdorazowych ustawień. Jak na solidną szczoteczkę soniczną do zębów przystało, posiada również timer, pojemną baterię i aż 4 wymienne końcówki.

XIAOMI COOCAS KIDS

Jeśli poszukujesz szczoteczki sonicznej dla dziecka, warto skierować uwagę na ten model. Jest on odpowiedni dla dzieci powyżej 4 roku życia. Jego największą zaletą jest zabezpieczenie przed zbyt mocnym dociskaniem szczoteczki do zębów lub dziąseł, w postaci automatycznej regulacji mocy i sygnału wizualnego. Szczoteczka, dzięki nakładkom z animowanymi wzorami, prezentuje się w oczach dzieci atrakcyjnie.

PHILIPS SONICARE DIAMONDCLEAN

Jeśli chcesz zafundować sobie lub bliskim naprawdę solidny sprzęt, być może właśnie go znalazłeś. 100% mniej przebarwień w 3 dni, 10 razy mniej płytki nazębnej, 7 razy zdrowsze dziąsła w 2 tygodnie – trzeba przyznać, że deklaracje producenta, dotyczące porównania ze zwykłą szczoteczką, naprawdę robią wrażenie. Technologia czujników w połączeniu z aplikacją na smartfona to doskonała kontrola dokładności czyszczenia.

Mamy nadzieję, że nasz ranking szczoteczek sonicznych do zębów okazał się dla Ciebie przydatny. Aby zrobić solidne porównanie szczoteczek sonicznych, warto także wpisać w wyszukiwarkę takie hasła jak „test szczoteczek sonicznych” czy „szczoteczki soniczne opinie” wraz z dopisaniem modelu, który wzbudził Twoje zainteresowanie. Poniżej zamieszczamy krótki poradnik z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania związane ze szczoteczkami sonicznymi.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Najlepsza szczoteczka soniczna do zębów to ta, która spełni Twoje oczekiwania. Warto jednak wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby szeroki krąg możliwości wyboru zawęzić jedynie do dobrych szczoteczek sonicznych, a są to:

Szczoteczka soniczna vs elektryczna?

Podczas gdy szczoteczka elektryczna wykonuje zazwyczaj 6-9 tys. ruchów na minutę, szczoteczka soniczna może wykonać ich nawet 96 tysięcy, co oczywiście przekłada się na dokładność czyszczenia. Szczoteczki soniczne to nowoczesna technologia, oparta o fale dźwiękowe wprawiające włosie w ruch wymiatający. Wykazują one dużo wyższą skuteczność czyszczenia zębów i zapobiegania próchnicy, w porównaniu ze szczoteczkami elektrycznymi.

Pasty do szczoteczek sonicznych ranking

Jeśli zastanawiasz się jaką pastę do szczoteczki sonicznej użyć, musisz wiedzieć, iż urządzenia te wymagają dedykowanego środka. Pojawia się jednak pytanie o polecane pasty do szczoteczek sonicznych. Otóż dobra pasta do szczoteczek sonicznych powinna charakteryzować się przede wszystkim niskim współczynnikiem ścieralności RDA, aby nie doprowadzać do uszkodzenia szkliwa, które może skutkować nadwrażliwością zębów. Ważnym aspektem jest także to, aby pasta nie miała właściwości powodujących nadmierne pienienie, bowiem szczoteczki soniczne, poprzez wykonywanie licznych ruchów wymiatających, samodzielnie są w stanie zadbać o odpowiednie spienienie pasty. Pasta nie może być także zbyt rzadka, gdyż może wówczas spływać z zębów, słabo służąc ich czyszczeniu. Wśród polecanych past do szczoteczek sonicznych wymienia się serię past ROCS, Megasonex czy SEYSSO.