Termometr bezdotykowy ranking

Termometr bezdotykowy ranking zabierze Cię w świat idealnych modeli.
Okres jesienno-zimowy to niestety czas gryp i przeziębień. Przezornie sięgamy więc wówczas po stare, babcine sposoby.
W naszej kuchni króluje miód, czosnek i napary z soku z malin. Niestety pomimo wzmacniania organizmu często nasze wysiłki okazują się nieskuteczne. Dopada nas kaszel, katar, a niejednokrotnie tym nieprzyjemnym dolegliwościom towarzyszy również gorączka. O ile u dorosłego człowieka, podwyższona temperatura ciała to nie powód do interwencji lekarskiej to już u małego dziecka, a zwłaszcza u niemowlaków, sytuacja taka wymaga czujności i uwagi. Z tego powodu tak istotne jest stałe kontrolowanie temperatury ciała. Niestety każdy rodzic doskonale wie, że szczególnie małe dzieci trudno jest przekonać, aby nie ruszając się z miejsca spokojnie wykonały pomiar temperatury. Od kiedy na rynku pojawiły się termometry elektroniczne bezdotykowe, większość rodziców mogła odetchnąć z ulgą. O zaletach tego typu sprzętu można by się długo rozpisywać. Szybkie, higieniczne i co najważniejsze umożliwiające pomiar temperatury bez zakłócania spokoju dziecka, nawet w trakcie snu. Producenci prześcigają się proponując w swojej ofercie wiele modeli, różniących się kształtem, wzorem, kolorem i posiadanymi funkcjami. Co zrobić, aby nie zgubić się w gąszczu oferowanych produktów i dokonać trafnego, dopasowanego do naszych potrzeb i zasobności portfela, wyboru? Z pewnością warto zapoznać się z naszym artykułem, Podpowiemy które modele, znajdujące się na sklepowych pólkach cieszą się największą popularnością oraz jakie ich funkcje najbardziej przydają się w codziennym użytkowaniu.

Jesteście gotowi na solidną dawkę wiedzy w pigułce? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych termometrów bezdotykowych.

Produkt premium

Doskonałej jakości termometr bezdotykowy. Może być przeznaczony zarówno do badania temperatury ciała, jak i wody czy otoczenia. Pomiar dokonywany jest w zaledwie 1 sekundę! Szybki, bezinwazyjny i co istotne niezwykle precyzyjny sprzęt. Posiada wbudowaną funkcje pamięci 9 ostatnich pomiarów. Bardzo wysoka jakość wykonania połączona z niezwykle długą żywotnością urządzenia (10 lat!) sprawia, że produkt ten należy do grona modeli premium.

Nasza rekomendacja

Bardzo dobrej jakości termometr bezdotykowy. O podwyższonej temperaturze informuje dodatkowo poprzez sygnał dźwiękowy oraz świetlny. Model posiada wbudowaną funkcję zapamiętywania nawet do 30 ostatnich pomiarów.
Termometr ma bardzo szerokie spektrum zastosowania, z łatwością zmierzysz nim temperaturę mleka czy wody przygotowując kąpiel dla dziecka! Doskonały stosunek jakości do ceny.

Gratka dla portfela

Najtańszy model w naszym zestawieniu. Wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala na zapamiętanie aż 34 ostatnich pomiarów. Posiada wbudowany czytelny wyświetlacz i funkcję alarmującą o podwyższonej temperaturze ciała.
Niższą jakość wykonania sprzętu rekompensuje bardzo niska cena urządzenia. Model dla mniej wymagających klientów.

Znasz już faworytów naszego rankingu termometrów. Poniżej opiszemy kilka innych, polecanych modeli dostępnych na rynku, wraz z ich specyfikacją.

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Termometry bezdotykowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Zaufanie, którym klienci obdarzyli ten rodzaj sprzętu wiąże się z pewnością z ogromną wygodą związaną z jego użytkowaniem. Termometrem bezdotykowym w higieniczny i szybki sposób możemy ocenić, czy dziecko ma gorączkę, bez potrzeby budzenia go. Termometry tego typu wykonują pomiar już w kilka sekund. Najbardziej nowoczesne modele analizują temperaturę otoczenia oraz wiek osoby, u której dokonywany jest pomiar. Jak spośród setek modeli dostępnych na sklepowych pólkach wybrać ten, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom?

Zalety termometrów bezdotykowych

Dobry jakościowo termometr bezdotykowy z pewnością posłuży nam przez wiele lat. Wśród wielu zalet tego typu urządzeń wymienić należy szybkość pomiaru, bardzo istotną przy niemowlakach i małych dzieciach, dla których wysoka gorączka może być stanem zagrażającym zdrowiu i życiu. Pomiar dokonywany jest w kilka sekund, a w najbardziej zaawansowanych technologicznie modelach, nawet w 1 sekundę.

Termometry bezdotykowe charakteryzuje tez prostota i wygoda obsługi, oraz co nie mniej ważne wielofunkcyjność. Nowoczesne modele pozwolą nie tylko na zmierzenie temperatury ciała, ale i wody w wanience przed kąpielą czy mleka -przed podaniem dziecku.

Wreszcie należy wspomnieć o kwestiach związanych z higieną i bezpieczeństwem. Termometry szklane wymuszają na użytkowniku kontakt z ciałem, wykonane są ze szkła- co sprawia, że rodzic stale musi pilnować czy dziecko nie zrobi sobie krzywdy w czasie pomiaru temperatury. Problem ten nie istnieje w przypadku termometrów bezdotykowych.

Skoro już wiesz, że termometr bezdotykowy to zdecydowanie urządzenie, które powinno znaleźć się w Twojej domowej apteczce, czas na krótki przegląd najważniejszych parametrów tego typu sprzętu.

Czym kierować się dokonując zakupu termometru bezdotykowego?

Oryginalne nazwy, wzory, kształty i reklamy często potrafią sprawić trudności z decyzją zakupową.

Poniżej opiszemy kilka najważniejszych parametrów, które odgrywają kluczową rolę przy wyborze termometru.

Pierwszą zasadniczą kwestią, którą powinniśmy brać pod uwagę jest szybkość i dokładność pomiaru.

Najnowocześniejsze modele pozwalają na przeprowadzenie pomiaru nawet w 1 sekundę! Przy czym należy pamiętać, iż równie istotna jest w tym przypadku precyzja pomiaru. Przyjmuje się, że tzw. maksymalny błąd pomiaru w przypadku tego typu urządzeń powinien zawierać się w przedziale 0,1-0,3 stopnia Celsjusza. Bardzo ważna jest tzw. funkcja kalibracji otoczenia. Co to w praktyce oznacza? Dzięki specjalnym, wbudowanym czujnikom termometr bierze pod uwagę temperaturę otoczenia. W ten sposób margines błędu jest ograniczony do minimum. Funkcję tę posiadają jedynie termometry z najwyższej półki cenowej.

Kolejnym ważnym parametrem jest zakres temperatury oferowany przez wybrane urządzenie.

W modelach spotykanych na sklepowych pólkach zazwyczaj oferowany jest przedział 35-43 stopnie Celsjusza dla mierzenia temperatury ciała. W przypadku gdy zdecydujemy się na termometr, który mierzy również temperaturę wody czy posiłku przedział ten będzie kształtował się od 0 do nawet 100 stopni Celsjusza.

Z powyższym zagadnieniem nierozerwalnie związana jest kolejna kluczowa kwestia, która powinna być brana pod uwagę przez potencjalnych klientów, a mianowicie funkcje, które urządzenie może nam zaoferować. Niektóre z nich, jak na przykład pamięć ostatnich pomiarów, mogą okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nowoczesne modele potrafią zapamiętać nawet kilkadziesiąt ostatnich pomiarów! Ponadto przy małych dzieciach bardzo pomocna może okazać się funkcja pomiaru temperatury posiłku czy podgrzanego właśnie mleka. Warto, aby wybrany przez nas model posiadał również specjalny czujnik pilnujący prawidłowej odległości pomiaru i sprawdzający jego dokładność. Spośród innych przydatnych funkcji młodzi rodzice chwalą sobie również cichy tryb pracy rządzenia, przydatny szczególnie nocą i nocne podświetlenie wyświetlacza, pozwalające sprawdzić temperaturę bez potrzeby włączania światła. Ten typ urządzeń będzie najlepszy dla niemowląt.

Wszystkim oszczędnym i tym którym bliskie są kwestie związane z ochroną środowiska spodoba się opcja oszczędzania baterii, która umożliwi wyłączenie się urządzenia, gdy pozostaje ono bezczynne.

Fanom nowinek technologicznych natomiast do gustu przypadnie termometr z funkcją połączenia (za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi) z aplikacją znajdującą się w naszym telefonie. Dzięki tej funkcji wszystkie zapisane w pamięci termometru pomiary możemy bezpiecznie przechowywać na swoim telefonie.

Dla naszej wygody i komfortu użytkowania warto zwrócić również uwagę na wagę i wymiary urządzenia. Istotne jest, aby urządzenie kształtem dopasowywało się do dłoni, tak aby jego obsługa były szybka i komfortowa.

Tecnimed Visiofocus 06400

Doskonałej jakości sprzęt, którego walory zostały docenione nie tylko w domach, ale również i przychodniach oraz szpitalach. Ten wyrób medyczny pozwala na mierzenie temperatury ciała oraz temperatury innych powierzchni. Urządzenie charakteryzuje się doskonałym stopniem dokładności – analizuje temperaturę otoczenia i reaguje na jej ewentualne zmiany. Podczas każdego pomiaru model wykonuje sekwencję aż 125 odczytów na jedną setną sekundy, a następnie przeprowadza analizę dokonanych odczytów uwzględniając przy tym temperaturę otoczenia. Precyzję wzmocniono wyposażając termometr w specjalny czujnik sprawdzający odległość sprzętu od czoła. Pomiar odbywa się w prosty i szybki sposób. Po mniej niż 1 sekundzie uzyskujemy wynik, który możemy odczytać nie tylko z wyświetlacza, ale i za pomocą wbudowanego projektora. Dodatkową funkcją urządzenia, na które warto zwrócić uwagę jest możliwość dokonania pomiaru nie tylko z czoła, ale i z powieki lub żyły szyjnej oraz możliwość pomiaru w trybie ciągłym.

Braun BNT-400

Jeden z najbardziej popularnych termometrów bezdotykowych na rynku. Produkty firmy Braun cieszą się ogromnym powodzeniem, a producent znany jest z dbałości o ich jakość. Prezentowany model łączy w sobie możliwość pomiaru zarówno dotykowego jak i bezdotykowego. Zaspokoi więc potrzeby zarówno osób, które cenią sobie nowoczesne technologie jak i tych przywiązanych do „tradycyjnego” sposobu mierzenia temperatury ciała. Innowacją zastosowaną w prezentowanym modelu przez producenta- firmę Braun jest technologia Age Precision. Jej działanie opiera się o specjalny czujnik wychwytujący dwa razy więcej ciepła, które emituje człowiek aniżeli inne termometry wykonujące pomiar na czole. Mało tego, termometr pozwala na wpisanie wieku osoby przed dokonaniem pomiaru jej ciała, a model ten sam doprecyzuje ocenę uzyskanej temperatury. Kolorowa prezentacja wyników na wyświetlaczu pozwala na bezbłędną ich interpretację. Dodatkowo producent wyposażył termometr w system wskazujący prawidłowe ustawienie termometru, co przy tego typu sprzęcie ma niezwykle istotne znaczenie dla dokładności pomiaru. Pomiar temperatury dokonywany jest w niecałe 2 sekundy. Abu ułatwić prawidłowe wykonanie pomiaru zamontowany w termometrze specjalny czujnik wskazuje punkt na czole, na który należy skierować termometr. W nocy bardzo przydatny okazuje się tryb cichy z łagodnym nocnym oświetleniem. Termometrem możemy poza temperaturą ciała zmierzyć również temperaturę przyrządzonego posiłku.

Microline NC-150

Bardzo dobrej jakości sprzęt, co ważne – testowany klinicznie i rekomendowany przez lekarzy. Pozwala na zmierzenie temperatury zarówno ciała jak i innych powierzchni co czyni go wielofunkcyjnym. Prosty w obsłudze, z czytelnym wyświetlaczem, wskazującym poza temperaturą również datę i godzinę. Na prawidłowe wskazanie temperatury nie mają wpływu żadne zewnętrzne źródła. Model posiada wbudowaną funkcję samosprawdzania, która włącza się przy każdym uruchamianiu urządzenia i pozwala na dokładny pomiar bez względu na temperaturę otoczenia. Model pozwala na zapamiętanie nawet 30 ostatnich pomiarów wraz z data i godziną.

Termometr bezdotykowy Geratherm Termometr NonContact

Model ceniony za antybakteryjny materiał, z którego został wykonany. Posiada szereg dodatkowych funkcji. Umożliwia zmierzenie temperatury zarówno ciała jak i innych powierzchni oraz funkcję alarmową, która uruchamia się w przypadku przekroczenia temperatury 37,5 stopnia Celsjusza. Poza sygnałem dźwiękowym uruchamiany jest wówczas sygnał świetlny. To na co zwracają szczególną uwagę użytkownicy to wyjątkowa precyzja i komfort użytkowania tego sprzętu. Zakres temperatury którym dysponuje ten model to 0-100 stopni Celsjusza, a jego dokładność pomiaru jest określana w graniach +/- 0,2 stopnia Celsjusza. Duży, podświetlany wyświetlacz dopełnia całości.

Termometr bezdotykowy Beurer FT 90

Termometr bezdotykowy o nowoczesnym, futurystycznym kształcie. Wyposażony w duży, podświetlany wyświetlacz spodoba się również starszym osobom, którzy równie często korzystają z tego typu sprzętów. Ma wbudowaną funkcję mierzenie zarówno temperatury ciała jak i innych powierzchni, zapamiętuje aż 60 ostatnich pomiarów. Dodatkowe, niespotykane często u konkurencji funkcje to sygnał gotowości oraz zakończenia pomiaru. W przypadku podwyższonej temperatury pojawia się alarmujący sygnał, a sama temperatura jest wyświetlana jest zarówno w stopniach Celsjusza jak i Farenheita. Zakres temperatur w przypadku mierzenia ciała wynosi od 36 do 39 stopni Celsjusza, a w przypadku pomiaru temperatury innych powierzchni od 15 do 60 stopni Celsjusza. Produkt posiada duży, bardzo czytelny wyświetlacz oraz pudełko do jego przechowywania. Model zaliczany do produktów medycznych, poddany długookresowym badaniom i testom.

Novama Free

Termometr bezdotykowy, który posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Model w przystępnej cenie, wyposażony w wyświetlacz umożliwia bezinwazyjny pomiar temperatury u dziecka czy dorosłego, ale i pomiar temperatury innych powierzchni- w tym przypadku jednak zakres odczytu kończy się na 43 stopniach Celsjusza. Pomiar jest dokładny i bardzo szybki, w mniej niż 1 sekundę. Urządzenie zapisuje w pamięci 30 ostatnich pomiarów, co znacznie ułatwia diagnostykę. Wśród opcji podnoszących komfort użytkowania z pewnością wymienić należy tryb nocny, w którym wyłączony jest dźwięk urządzenia, a podświetlany wyświetlacz. Ten model to świetny termometr bezdotykowy dla dzieci. Urządzenie samoistnie się wyłącza w przypadku, gdy przez 30 sekund jest nieużywane.

Visiofocus smart

Termometr precyzyjny i bardzo dokładny. Co warte podkreślenia sam rejestruje zmiany temperatury otoczenia, dzięki czemu bez względu na miejsce wykonywania pomiaru możemy być pewni, iż pomiar został wykonany prawidłowo. Model posiada czujnik mierzenia odległości termometru od mierzonej powierzchni. Rzadko spotykaną u konkurencji funkcjonalnością zastosowana przez producenta w tym modelu jest możliwość pomiaru temperatur na powiece. Sam pomiar odbywa się błyskawicznie i trwa niecałą sekundę! Wyniki odczytu prezentowane są na dużym podświetlanym wyświetlaczu. A mierzyć możemy zarówno temperaturę ciała jak i dowolnej powierzchni. Dodając do tego żywotność sprzętu określona przez producenta na 10 lat, otrzymujemy produkt zdecydowanie godny polecenia.

Termometr bezdotykowy Esperanza ECT002-8

Najtańszy produkt w naszym zestawieniu. Ten wielofunkcyjny model pozwoli nam na zmierzenie temperatury zarówno ciała jak i innych powierzchni. Czas pomiaru jest naprawdę bezkonkurencyjny i wynosi zaledwie 0,5 sekundy! Wynik pomiaru odczytamy z dużego wyświetlacza, a o podwyższonej temperaturze (powyżej 37,5 stopnia Celsjusza) termometr powiadomi nas sygnałem alarmowym. Przydatną funkcją, w którą producent wyposażył ten model jest zapamiętywanie aż do 34 pomiarów. Spodobać się może również funkcja oszczędzania baterii, która polega na wyłączeniu się urządzenia po kilkudziesięciu sekundach bezczynności. Jednym słowem dobrej jakości, godny polecenia sprzęt dla wszystkich oszczędnych.

Poniżej znajdziesz nasz mini-poradnik, w którym krok po kroku rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości i pomożemy podjąć właściwą decyzję.

Czym różni się termometr bezdotykowy od tradycyjnego?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów termometrów. Począwszy od tradycyjnych szklanych, przez elektroniczne dotykowe oraz najbardziej nowoczesne – bezdotykowe na podczerwień.

Każdy z wymienionych powyżej rodzajów termometrów różni się wyglądem, funkcjonalnością oraz ceną.

Termometry bezrtęciowe – zastąpiły stosowane do 2009 roku termometry rtęciowe. Wypełnione alkoholem, który reaguje na zmiany temperatury nie cieszą się wielką popularnością. Wykonane ze szkła, które łatwo rozbić, wymagają długiego czasu potrzebnego na wykonanie pomiaru.

Termometry dotykowe – tego typu termometry zostały wprowadzone na rynek jako alternatywa dla wyżej opisanych termometrów bezrtęciowych i szybko zaskarbiły sobie spore grono sympatyków. Łatwe w obsłudze, wykonujące pomiar z dokładnością do 0,1 °, w ustach, pod pachą, w pachwinie oraz w odbycie. Za prawidłowe wykonanie pomiaru temperatury odpowiedzialny jest układ elektroniczny, a wynik pomiaru wyświetlany jest w postaci cyfr.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem są obecnie termometry bezdotykowe na podczerwień. Najczęściej spotykane urządzenia tego typu dokonują pomiaru, gdy skierowane są na czoło lub ucho. Ich działanie opiera się na wbudowanych czujnikach optycznych. Mają za zadanie wykrywać emitowane przez ciało człowieka ciepło. Termometry tego typu są bardzo funkcjonalne, higieniczne i trwałe. Równocześnie mają tez dużo wyższą cenę.

Podsumowanie

W obecnych czasach na rynku dostępna jest cała gama różnorodnych urządzeń przeznaczonych do mierzenia temperatury. Warto poświęcić kilka chwil, aby spośród bogatej oferty wybrać model najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. Oczywiście to na jaki model się zdecydujemy zależne jest w dużej mierze od tego czy będziemy używać go okazjonalnie czy też w naszym domu mieszkają małe dzieci lub osoby starsze. W takim przypadku termometru używać będziemy dużo częściej.

Jeżeli należysz do grona młodych rodziców warto też zwrócić uwagę na funkcje szczególnie przydatne przy niemowlakach i małych dzieciach. Z pewnością przyda nam się wówczas tryb nocny czy funkcja alarmu gorączki. Przy osobach starszych lub często chorujących warto wyposażyć się w termometr z dużym, czytelnym wyświetlaczem.

W każdym przypadku warto wybrać model, który jest termometrem medycznym, którego jakość została potwierdzona testami i certyfikatami i wreszcie który jest używany przez lekarzy w szpitalach. Tego typu termometry można zakupić w sklepie ze sprzętem medycznym.

Zaprezentowane w artykule modele termometrów elektronicznych dotykowych to urządzenia wysokiej jakości, doceniane przez użytkowników za ich walory użytkowe, precyzję wykonywanych pomiarów oraz prostą, intuicyjną obsługę.

Najdroższe spośród nich posiadają szereg funkcji dodatkowych, takich jak zastosowana w modelu Braun BT-400 technologia Age Precision pozwalająca na ustawienie wieku, tak aby pomiar był jeszcze bardziej precyzyjny czy funkcja zapamiętywania nawet kilkudziesięciu ostatnich pomiarów.

Rodzice małych dzieci znajdą niezastąpioną pomoc wybierając urządzenie wielofunkcyjne, które pozwoli zarówno na pomiar temperatury ciała dziecka jak i temperatury przygotowanego właśnie posiłku. Ich wybór z pewnością będzie krążyć wokół takich modeli jak np. termometr firmy Novama Free- bardzo dobry termometr niemowlęcy. Delikatne nocne podświetlenie i brak sygnalizacji dźwiękowej z pewnością sprawi, że pomiar temperatury u dziecka przebiegnie bez przykrych niespodzianek.

Wyżej wymienione cechy termometrów bezdotykowych sprawiają, że każda apteczka powinna być uzupełniona o ten przydatny gadżet. Termometry można zakupić bez wychodzenia z domu w internetowym sklepie medycznym.