Ranking traktorków ogrodowych

Traktor ogrodowy, zwany też ciągnikiem ogrodniczym, to urządzenie niezastąpione w przypadku konieczności koszenia terenu o dużej powierzchni. Jaki traktorek ogrodniczy kupić? Z pewnością warto przejrzeć testy traktorków ogrodowych i ranking kosiarek, który pomoże wybrać sprzęt najlepszy dla naszego ogrodu. W artykule przedstawiamy nasz ranking traktorków ogrodowych.

Najlepsze traktorki ogrodnicze

Choć pełny ranking traktorków ogrodniczych zamieściliśmy w kolejnej sekcji zatytułowanej „Traktorki ogrodowe – ranking”, poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie, w którym wyłoniliśmy trzy najbardziej godne uwagi ciągniki ogrodnicze:

Produkt premium

Traktor ogrodniczy przeznaczony do częstej i intensywnej pracy. Posiada on niezwykle solidną konstrukcję, oraz szereg funkcjonalności, które zadowolą najbardziej wymagających użytkowników. To traktor ogrodowy wielofunkcyjny, który z powodzeniem posłuży Ci także do wykonywania innych prac, takich jak odśnieżanie czy zamiatanie. Jeśli jesteś właścicielem terenu o naprawdę dużej powierzchni, potrzebujesz urządzenia, które pomoże Ci w wielu pracach ogrodniczych, sadowniczych i rolnych lub prowadzisz firmę ogrodniczą – warto byś przyjrzał się temu modelowi.

Nasza rekomendacja

Traktor ogrodowy wielofunkcyjny, który z powodzeniem możesz użyć do takich czynności jak koszenie, odśnieżanie czy zamiatanie. Aż 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia pozwoli na precyzyjną pracę, a duża pojemność kosza na trawę sprawi, że nie będziesz musiał często jej przerywać, aby go opróżnić. Traktorek zapewnia także możliwość mulczowania trawy.

Gratka dla portfela

Jeśli Twoje potrzeby koszenia nie są zbyt duże (powierzchnia do 10 arów) i poszukujesz sprzętu, który będzie wyposażony we wszystkie najprzydatniejsze funkcje, ten mini traktorek ogrodowy może Cię zainteresować. Dodatkowo, możesz być mile zaskoczony jego niewielką ceną. Ciężko znaleźć urządzenie, które w tej półce cenowej oferuje tak wiele.

Przechodząc do omówienia poszczególnych modeli ujętych w rankingu traktorków ogrodniczych, poniżej zamieściliśmy krótkie zestawienie ich najważniejszych parametrów:

Tabela porównawcza produktów

Spis treści

Traktorki ogrodowe – ranking

Traktorki do koszenia trawy to dość drogie urządzenia. Warto, więc przejrzeć ranking traktorków ogrodowych lub testy traktorków, aby ułatwić sobie wybór modelu, z którego będzie się zadowolonym. Ranking ciągników ogrodniczych podzieliliśmy na dwie sekcje: „traktorki kosiarki – ranking” oraz „mini traktorek – ranking”.

Traktorki kosiarki – ranking

Jeśli poszukujesz dobrej kosiarki do trawy traktorki przedstawione poniżej mogą Cię zainteresować. Prześledźmy zatem, co ciekawego posiadają w sobie te modele.

Stiga Estate 2084

To traktorek ogrodniczy wielofunkcyjny, który oprócz koszenia trawy w porze letniej, możemy wykorzystać także zimą. Traktorek ogrodowy z osprzętem, takim jak pług do traktorka, z powodzeniem posłuży nam bowiem do odśnieżania. Godna pochwały jest również aż 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia, dzięki której zyskasz większą precyzję pracy.

MTD SMART RC 125

Jeśli interesuje Cię wydajna kosiarka spalinowa traktorek analizowany poniżej, wyposażony w silnik o mocy 12,5 KM, może przypaść Ci do gustu. Jego niewielkie rozmiary zapewniają dobrą zwrotność, a tylny zaczep możliwość wielu zastosowań. To praktyczny sprzęt, oferujący wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, który sprawdzi się nawet w ogrodzie z wąskimi i krętymi ścieżkami.

JOHN DEERE X115R

Jeśli posiadasz naprawdę duży ogród lub zawodowo zajmujesz się pielęgnacją ogrodów, ten model, przeznaczony do profesjonalnych zastosowań, może być dobrym wyborem. Jego funkcjonalność i przystosowanie do intensywnej pracy spełnią wymagania wymagających użytkowników. To traktor ogrodowy wielofunkcyjny, który z powodzeniem możesz wykorzystać także do odśnieżania.

Mini traktorek – ranking

Małe traktory to niższa cena i często niewiele gorsze możliwości w porównaniu z modelami o większych gabarytach. Przedstawiamy małe traktorki do trawy, które mogą stać się ciekawą opcją zakupową.

MTD Minirider 60 SDE

To mały traktor, który dobrze sprawdzi się w przypadku pielęgnacji trawnika o niewielkiej powierzchni (do 10 arów). W atrakcyjnej cenie mamy możliwość nabycia urządzenia, które posiada wszystkie przydatne funkcję, a nawet deflektor. Jest to osłona wyrzutu trawy, dzięki której zyskujesz możliwość koszenia trawy z jednoczesnym wyrzucaniem jej z tyłu traktorka.

STIGA COMBI 1066 H

Ten mini ciągnik to propozycja dla poszukujących kompaktowego urządzenia, które zapewni dobry komfort pracy. Napęd hydrostatyczny to łatwość zmiany prędkości jazdy, z kolei zestaw Multiclip to wygodne przełączanie na funkcję mulczowania. Niestety, przy jednocylindrowym silniku o zapłonie iskrowym i mocy znamionowej 3,6 kW nie należy oczekiwać wybitnych osiągów tego sprzętu.

AL-KO R 7-62.5

Jeśli posiadasz gęsto obsadzoną działkę, bogatą w kręte ścieżki i trudno dostępne miejsca w ogrodzie, ten niezwykle zwrotny ciągniczek ogrodniczy świetnie sprawdzi się w jej wykaszaniu. Niemiecki projekt, amerykański silnik i austriacka produkcja to połączenie, które zaowocowało solidną jakością i dobrą funkcjonalnością tego niepozornego traktorka ogrodowego.

Zakup traktorka do koszenia trawy to dość duży wydatek. Powinien on zatem być dobrze przemyślany. Mamy nadzieję, że nasz ranking traktorków ogrodowych oraz zamieszczony niżej poradnik zakupowy pomogą Ci wybrać najlepszy traktorek ogrodowy to Twoich potrzeb.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Kosiarka traktorek – na co zwrócić uwagę?

Wybierając ciągnik do koszenia trawy warto zwrócić uwagę na:

Jaki traktorek ogrodowy kupić?

Wyróżnia się dwa rodzaje traktorków ogrodowych:

Mini traktorki – jakie zastosowania?

Małe traktorki to urządzenia wykorzystywane do wielu prac ogrodniczych, sadowniczych, rolnych, a także do odśnieżania czy sprzątania dojazdów, ulic i parkingów. Mini traktorki ogrodnicze, wyposażone w odpowiedni osprzęt, mogą także posłużyć Ci do nawożenia czy oprysków. To maszyny o wielu funkcjonalnościach, dobrej zwrotności
i małych rozmiarach, które czynią je idealnymi do pracy na gęsto obsadzonych terenach, bogatych w wąskie, kręte dróżki. Co istotne, zazwyczaj ich ceny są mniejsze niż w przypadku dużych riderów ogrodowych. Jeśli interesują Cię mini traktorki nowe, warto wpisać w wyszukiwarkę hasło „mini traktorki ceny”.

Traktorki samojezdne – warto?

Kosiarki do trawy samojezdne to wygodne urządzenia, które pozwalają na koszenie trawy w znacznie szybszy
i precyzyjniejszy sposób niż inne rodzaje kosiarek. Warto zdecydować się na ich zakup, jeśli posiadasz obszar, którego koszenie np. kosiarką ręczną byłoby męczące i czasochłonne.

Kosiarki traktorki do odśnieżania – jak działają?

Traktorek do odśnieżania to nic innego jak traktorek do koszenia wyposażony w odpowiedni osprzęt, typu pług do śniegu do traktorka. Zazwyczaj sprzęty takie umożliwiają również podłączenie innych akcesoriów, np. zamiatarki czy opryskiwacza.